Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Słabo grzejące fotele

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie Słabo grzejące fotele

    Cześć.

    Na początku - wiem że było sporo tematów o tej tematyce ale nie znalazłem tam rozwiazania mojego problemu.

    Pacjent: 166 przed FL 2001r.

    Co sprawdzono:
    1. Wymieniłem przekaźnik w bagażniku numer D (przedział bagażnika z prawej strony).
    2. Bezpiecznik umer 5 tamże, także sprawdzony i działa.
    3. Przyciski wymienione na używane ale sprawne -> świecą się diody w przyciskach w obu fotelach. Na pinach wewnętrznych tych przycisków występuje napięcie około 12V (zwykle około 11,8 dokladnie).
    Piny zewnętrzne przycisków sprawdzone -> jest tam tzw. przejście.
    Jeżeli dobrze wnioskuję to znaczy że maty są sprawne.

    4. Podczas postsoju auta przy zapalonym silniku fotel pasażera podgrzewa się wyczuwalnie ale jest to dość wolne i "bez szału". Fotel kierowcy zimny. Podczas jazdy po wielu kilometrach fotel kierowcy jakby się lekko nagrzewa ale to może być kwestia złudzenia.

    Porównując do foteli grzanych w znajomego 166 - tam w dupę za przeproszeniem aż parzy.

    Co może być przyczyna?

    Czyżby w fotelach był jeszcze jakiś czujnik temperatury który nie przewodzi i dlatego się tak słabo grzeją? A może sprawdzić jeszcze coś?
    Jak ewentualnie dostać się do tego czunika?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    U mnie identyko w 156. Od pasażera rano włącze, to fotel za 2-3min jest "letni" (oczywiście sprawdzone na sucho, bez siedzącego tam pasażera), kierowcy to raczej też zwidy, bo nie czuje wyraźnego grzania W innych samochodach jak się to odpala, to kilka sekund i ogień. Także też czekam na jakąś odpowiedź

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Bo te grzanie to tak na prawdę o kant dupy rozbić. Spójrz sobie jak w takim VW wcisniesz i od razu pokrętło na poziom 5, fotel ciepły w moment.

    Dlatego ja już rizmyslam o grzaniu tyłka, ale custom. Samemu dać jakąś dobrą mate i pokrętło schować estetycznie.

    A tu nie dość, że przyciski drogie, to i ledwo grzeje.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kacu, nie zagalopowuj się tak bardzo. Raz że uj do tematu wnosisz a dwa, że rozmijasz się z prawdą.
    Przede wszystkim fotele w 166 nie grzeją tak super szybko jak w nowych autach czy niemieckich traktorach. Czy to kwestia fabryczna czy po prostu lat to teraz sobie możemy gdybać. Jak widać z postu autora to w innej 166 grzeje super druga sprawa, że maty w 166 to są zwykłe druty oporowe które lubią się przepalać, przełamywać a i pewnie swoją sprawność na przestrzeni lat tracą. Ja w każdej 166 jakie to miałem i sprawdzałem (a też trochę foteli się przewinęło) to w tyłek nie parzyło ale było bardzo ciepło. Czas nagrzewania fakt, trochę długi.
    Jeżeli ktoś chce mieć błyskawiczny żar pod tyłkiem to pozostaje kupić uniwersalne, nowe i zamontować.
    W problemie autora zakładam, że mata kierowcy już nie żyje a pasażera dogorywa. Ponoć te nowe uniwersalne co sprzedają można niemal dowolnie docinać. Ile w tym prawdy to nie wiem. Mi gdyby padła to raczej używki bym nie kupował tylko uniwersalną nową.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Kacu, nie zagalopowuj się tak bardzo. Raz że uj do tematu wnosisz a dwa, że rozmijasz się z prawdą.
    Przede wszystkim fotele w 166 nie grzeją tak super szybko jak w nowych autach czy niemieckich traktorach. Czy to kwestia fabryczna czy po prostu lat to teraz sobie możemy gdybać. Jak widać z postu autora to w innej 166 grzeje super druga sprawa, że maty w 166 to są zwykłe druty oporowe które lubią się przepalać, przełamywać a i pewnie swoją sprawność na przestrzeni lat tracą. Ja w każdej 166 jakie to miałem i sprawdzałem (a też trochę foteli się przewinęło) to w tyłek nie parzyło ale było bardzo ciepło. Czas nagrzewania fakt, trochę długi.
    Jeżeli ktoś chce mieć błyskawiczny żar pod tyłkiem to pozostaje kupić uniwersalne, nowe i zamontować.
    W problemie autora zakładam, że mata kierowcy już nie żyje a pasażera dogorywa. Ponoć te nowe uniwersalne co sprzedają można niemal dowolnie docinać. Ile w tym prawdy to nie wiem. Mi gdyby padła to raczej używki bym nie kupował tylko uniwersalną nową.
    Ale mimo wszystko sam potwierdziłes, że w nowszych autach grzeją lepiej i szybciej. Np takie a6 z 04r jak moja 66 czy też ciutke nowszy golf 5, dużo szybciej grzeje takie fotele.

    Dlatego od siebie napisałem, że do siebie będę wrzucał custom maty kilkustopniowe.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    https://allegro.pl/mata-grzewcza-pod...663003906.html

    https://allegro.pl/mata-podgrzewana-...581892609.html

    nie wiedziałem, że coś takiego istnieje

    W tej droższej skoro jest taki komputerek, można wypierdzielić te klawisze spod siedzenia, a takie coś sprytnego zamontonować gdzies na konsoli, albo obok skrzyni biegów
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 04-12-2018 o 19:50

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    166 jest już z poprzedniej epoki. Rozwiązania konstrukcyjne lada dzień będą dzielić dziesięciolecia więc nie rozumiem zaskoczenia że coś jest gorsze niż w nowszym aucie choć też bym na takie komentarze po kilkunastu latach patrzył z przymrużeniem oka bo nikt teraz nie wie jak grzały nowe tak samo po kilkunastu latach słyszymy marudzenia że lampy nie świecą jak w nowym, prowadzi się gorzej jak nowe, skrzypi bardziej niż nowe, plastiki gorsze niż nowe ..... BO TO NIE JEST JUŻ NOWE niektóre rzeczy można w 100% przywrócić do świetności jak zawias czy lampy. Może też tak trzeba z matami.
    Wracając do tematu to wymiana mat na nowe na pewno pomoże. Trop z czujnikiem też może mieć sens ponieważ w poprzedniej alfie mogłem grzanie wyłączyć i po paru minutach włączyć ponownie. W obecnej to jest niemożliwe. Ponownie się nie włączą. Chyba że po paru godzinach jazdy albo po postoju. Czyli wnioskuję że jest czujnik "przegrzania" i on u mnie chyba jest nad wyraz wrażliwy ale nie rozgryzałem tematu.

    - - - Updated - - -

    Mongoose serio chcesz szpecić kokpit tymi klawiszami??????? chyba nie w 166

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar KarolAR
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    LCH
    Auto
    166 3.2 TI 2005r. Q2, Była 166 2.4JTD 2000r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    U mnie obydwa fotele grzeją dobrze, choć wolno to trzeba przyznać. Jednak jak już się rozgrzeją to jest to optymalna temperatura, w dupę nie parzy no bo po co
    Jest:
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI 2005 Q2 & Kawasaki ZX7R 1998
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm TI 2007

    Była:
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2000

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    No nie, mam 156 Nie wiem jak one wygladają na żywo, ale gdzieś z boku skrzyni biegów bym to zamontował ;d jak będę się nudził to przyjrzę się tym uniwersalnym matom

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Mata to prosty drut oporowy jak ktoś zauważył i albo grzeje normalnie albo wcale, nic pomiędzy. Jeśli nie grzeje wcale to bezpiecznik, przekaźnik (jeśli jest) włącznik, termistor, drut. W przypadku "grzeje ale słabo" problemy mogą być tylko dwa. Albo tak chciał projektant (nie wiem, ochrona skóry albo tyłka ) albo problem powoduje termistor (jego "nadwrażliwość") lub umiejscowienie. Po latach wiercenia się w fotelach pod materiałem lubi sobie wszystko popękać i poprzesuwać i jeśli taki termistorek zbliży się do przewodu grzewczego to zbyt często rozłącza obwód i słabo grzeje. Walczyłem z tym w 156-tce, termistor miałem właśnie przesunięty, ale na zbyt wolne grzanie bez wymiany mat nic nie poradzimy bo to wynika z oporu drutu jaki został zamontowany.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. Słabo reaguje na gaz
    Utworzone przez benek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 10:45
  2. Grzejące się tylne hamulce
    Utworzone przez Lucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 13:49
  3. [146] Słabo grzeje HELP!!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 20:33
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 11:06
  5. Grzejące się hamulce ...
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory