Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Przesunięte tylne koło

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie Przesunięte tylne koło

    Cześć mam problem z moją 166, kupiłem ją nie dawno i mam z nią parę problemów które powoli rozwiązuje. Jednak jeden z Nich jest dość problematyczny i nie wiem jak się za niego zabrać, mianowicie prawe tylne koło jest cofnięte do tyłu auta o 3 cm względem lewej strony, z lewej jest normalnie po środku błotnika, z prawej jest cofnięte w stronę zderzaka. Samochód był u mechanika stwierdził że samochód nie jest pogięty, podłoga jest cała, Alfa jedzie prosto nie ściąga jej. Od czego zacząć poszukiwania? Wahacze wyglądają na proste a zawieszenie działa cicho i jest sztywne. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    O 3 cm? Serio? TO jest jakaś masakra...... Nie widziałeś tego przy kupnie?
    Nie wiem co mogło spowodować tak ogromne przesunięcie.... Ciężko tez będzie zidentyfikować winną część. Wjedź na podnośnik i obmierzaj metrówką wszystkie punkty prawe/lewe. Gdzieś musi być ogromna różnica. Zobacz czy cała belka nie jest przekoszona. Musisz to zrobić na zasadzie pomiaru punktów geometrycznych względem jednej bazy. Przy tak ogromnym przesunięciu to zwykłą metrówką to wyłapiesz. Albo sznurkiem

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    252

    Domyślnie

    Kat wyprzedzenia na sworzniu wahacza, moim zdaniem sprawdź co masz z wachaczami z tyłu. Jeśli jest tak duże przesunięcie to albo Wachacze albo mechanik nie zna się na blacharstwie i nie zauważył np przespawanej podłogi

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal76 Zobacz post
    Kat wyprzedzenia na sworzniu wahacza, moim zdaniem sprawdź co masz z wachaczami z tyłu. Jeśli jest tak duże przesunięcie to albo Wachacze albo mechanik nie zna się na blacharstwie i nie zauważył np przespawanej podłogi
    Kąt wyprzedzenia sworznia wahacza? Jest coś takiego? :O
    O zwrotnicy to wiem, a z tyłu wahacze nie mają sworzni wgl nie?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Głupie pytanie, ale zadam: Czy zderzak jest na swoim miejscu?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Głupie pytanie, ale zadam: Czy zderzak jest na swoim miejscu?
    Też o tym pomyślałem zdjęcie wiele by wyjaśniło

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Postaram się dziś zrobić zdjęcie dziś ale nie obiecuje ponieważ samochód stoi teraz na wsi w garażu gdyż jestem w trakcie poszukiwania sterownika ABS, co do pomiarów i zderzaka. zderzak na Swoim miejscu a przesunięcie mierzyłem od przedniego koła stąd wiem że to 3 cm. Dodam że w zawieszeniu od strony felernego koła był zgięty ten krótki zagięty wahacz mocowany na dwie śruby wymieniłem go jednak to nic nie dało.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    mówisz o wahaczu pionowym ? o tym z foto? On jest fabrycznie zagięty więc może to Cie zmyliło. Chyba , że sam go wymieniałes i rzeczywiscie widac było różnice wzgledem nowy-stary. Jeżeli tak to ja nie wiem jakiej trzeba siły uzyc zeby go zagiąc. Napewno zwykła dziura to za mało.
    Porób zdjęcia bo teraz to to takie wrózenie z fusów. Może masz przedni wahacz wygięty? i to przednie koło sie cofnęło. Ja mailem taka akcje kiedys waucieojca ze wpadlem zima na krawężnik. Nawet sie felga nie skrzywiła i wszystko było ok. Okazało sie ze wygiął mi sie wahacz dolny z przodu i przednei koło lekko cofneło sie do tyłu auta. Zauważyłem to przypadkiem.
    Wyprostuj przednie koła i oceń jak one wzgledem nadkoli i błotników wyglądają. A nóz to z przodu cos nei dziala.
    Ale skoro piszez ze widac to patrzac na koło, że jest cofnięte w nadkolu tylnym to coś tam sie musialo zadziać....
    Załącznik 252689
    [C

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    mówisz o wahaczu pionowym ? o tym z foto? On jest fabrycznie zagięty więc może to Cie zmyliło. Chyba , że sam go wymieniałes i rzeczywiscie widac było różnice wzgledem nowy-stary. Jeżeli tak to ja nie wiem jakiej trzeba siły uzyc zeby go zagiąc. Napewno zwykła dziura to za mało.
    Porób zdjęcia bo teraz to to takie wrózenie z fusów. Może masz przedni wahacz wygięty? i to przednie koło sie cofnęło. Ja mailem taka akcje kiedys waucieojca ze wpadlem zima na krawężnik. Nawet sie felga nie skrzywiła i wszystko było ok. Okazało sie ze wygiął mi sie wahacz dolny z przodu i przednei koło lekko cofneło sie do tyłu auta. Zauważyłem to przypadkiem.
    Wyprostuj przednie koła i oceń jak one wzgledem nadkoli i błotników wyglądają. A nóz to z przodu cos nei dziala.
    Ale skoro piszez ze widac to patrzac na koło, że jest cofnięte w nadkolu tylnym to coś tam sie musialo zadziać....
    Załącznik 252689
    Tak chodzi dokładnie o ten wahacz, stary był wygięty aż pokazało się złamanie. Na moje wyglądało to tak jakby samochód mocno uderzył tylnym kołem od przodu w krawężnik. Przednie wahacze na Swoim miejscu równo w nadkolach. Zrobie zdjęcia jak tylko uda mi się wrócić do domu

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cześć przepraszam że dopiero dziś ale niestety nie znalazłem prędzej wolnego czasu (trzeba zarabiać na paliwo do Alfy) mam zdjęcie trochę słabo widać ale napewno wypatrzycie o co chodzi. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181207_174340.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	96.5 KB
ID:	252753

Podobne wątki

  1. Przesunięte koło
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 13:29
  2. Grzeje się tylne koło
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 18:35
  3. zablokowane tylne koło
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 23:25
  4. [145] Przesunięte prawe koło po przodu
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 05:57
  5. Tylne lewe koło????
    Utworzone przez majcher70 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory