Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Alfa 166 2din

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    18

    Domyślnie Alfa 166 2din

    Witam wszystkich!
    Chce zamontować radio 2din w swojej alfie, przeczytałem niemal wszystkie posty dotyczące montowania 2din w 166 i znam reakcje użytkowników, dlatego z góry proszę o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy. W końcu są gusta i guściki. Mianowicie chodzi mi o nawiew, z tego co czytałem to największy minus to brak wyświetlania ustawień nawiewu i to największy problem, widziałem różne pomysły dodatkowy wyświetlacz, zapamiętywanie ustawień na pamięć itp, a zastanawia mnie czy jest możliwe przeniesienie panelu sterowania nawiewem z innego modelu np 159, a nawet samochodu, czy ktoś próbował, albo czy w ogóle jest to możliwe.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    W normalnych pieniądzach nie zrobisz tego. Nikt tego nie próbował. Odpuść [emoji2]

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    18

    Domyślnie

    W nie normalnych pieniądzach dalej mnie to interesuje

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nikt tego nie robił. Nawet nie znalazłem w życiu nic na YT czy google. Nawet u ruskich. Żeby to zrobić to musisz rozgryźć kod/protokół komunikacji pomiędzy panelem a ICS. Przetworzyć to jakimś zbudowanym procesorem i wyrzucić na inny ekran. Jak znajdziesz kogoś kto w ogóle będzie się chciał tym zainteresować to tu napisz

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Jak znajdziesz magika to i tak w tysiące wyjdą. Szkoda marnować czasu.

    Pisząc o radiu 2 din, masz na myśli stację multimedialną ? Co chcesz osiągnąć ?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    18

    Domyślnie

    Zależy mi najbardziej na androidzie i stacji multimedialnej, większość czasu spędzam w aucie, często oglądałem filmy na telefonie/tablecie, muzyka jak leci to z telefonu i za razem męczące jest trzymanie telefonu (mam uchwyt, ale po próbowaniu w wszelakich miejscach, albo mało widać, albo zostaje opcja trzymania już nie wspomnę o tym jak ktoś akurat jedzie ze mną gdzieś i zajedziemy odpocząć.. Bateria w telefonie przy takim użytkowaniu dość szybko idzie co wiąże się z trzymaniem go niemal cały czas pod ładowarką co też mnie trochę denerwuje bo albo kabel gdzieś wisi albo o coś się zaczepi. Na 24h jakieś 18 spędzam w samochodzie średnio 4-5 razy dziennie stąd po prostu chce to zrobić dla własnej wygody. A zarazem chęć próbowania znaleźć sposób na to 2din w alfie, bo to jeden z nielicznych samochodów z którym jest problem, żeby zamontować 2din,a rocznik tego samochodu to 98-02, dlatego tym bardziej mnie dziwi, że nikt do teraz nie znalazł jeszcze sposobu na to. To moja pierwsza alfa, dlatego też nie wiem do końca co gdzie i jak, co jest do czego podpięte, za co który kabel odpowiada itp, ale lubię w wolnych chwilach się bawić, wcześniej miałem hondy, toyote, lancie, a nawet Peugeota i lubiłem właśnie próbować zrobić rzeczy, które inni odradzali, które po prostu wpadły mi do głowy, stąd chciałem się dowiedzieć czy ktoś coś próbował, bo zawsze to trochę czasu zaoszczędzonego Że mam drugą alfe w kawałkach, od najmniejszego drobiazgu to mogę próbować rzeźbić, próbować, nic na tym nie stracę, a zawsze byłoby dla mnie wygodniejsze.

    - - - Updated - - -

    Dlatego też mówiłem, nie interesują mnie odpowiedzi np odpuść itp, bo może czas poświęce, ale jak się uda to sama satysfakcja będzie więcej warta, a jeśli nie to oprócz czasu nic nie stracę, czasami jednak trzeba próbować Jeśli jest chodź 0.1% szansy to zawsze jakaś jest i tyle mi wystarczy

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zawsze można pójść w tym kierunku


    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Też czasem myślę o windzie z Volvo czy innego Audi i koniec myśli.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli nie chcecie tracić nawiewów frontowych to winda pionowa wejdzie tylko zamiast nawiewu za schowkiem. I to niezbyt wysoka. Sprawdzałem
    A danus chyba ma na stałe a nie chowane.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak jak pisałem Markowi, na razie chyba spróbuję wsadzić 1din z wysuwanym wyświetlaczem, że wysuwany wyświetlacz wysuwa się najpierw poziomo, a później pionowo to wypuszcze tylko wyświetlacz nad schowek, ładnie zabuduje go u góry, problem odległości rozwiązany, wysoko nie będzie odstawac bo jakieś 2cm, tylko górny schowek będzie praktycznie nie przydatny, ewentualnie zrobię ścianki grodzące. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Podobne wątki

  1. [159] Nietypowe radio 2DIN zamiast oryginalnego bez navi, ALFA 159
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 21:15
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 14:14
  3. Alfa 147 radio 2din...
    Utworzone przez Michal_89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory