Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wyciek płynu chłodniczego, wymiana termostatu I przewodów?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bzyku741
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bolesławiec k.Wielunia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM / Alfa Romeo 166 3,2 V6 2004
    Postów
    47

    Domyślnie Wyciek płynu chłodniczego, wymiana termostatu I przewodów?

    Witam serdecznie.

    Dzisiaj w drodze do pracy, prawie zagotowałem silnik, biały dym spod maski, smród w kabinie, stało się to akurat z 5km od pracy więc jakoś się dokulałem na parking. Otwarłem maskę, i zauważyłem duży ubytek płynu chłodniczego, mokre wszystko dookoła, kapało też pod silnikiem. Kilka dni temu zauważyłem że temperatura trzyma się na poziomie 80°C więc pewnie padł termostat i może cieknie z któregoś przewodu? Kolega mnie postraszył że to uszczelka pod głowicą, ale nie chce mi się wierzyć. Jak myślicie?

    To moja pierwsza 166 więc kaprysy tego modelu są mi obce.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Obejrzyj dokładnie to się dowiesz, ja już dwa wymieniałem - górny z termostatu do chłodnicy i jeden ten cienki idący pod przepustnicą. Uszczelka... No niby może być, wtedy jest większe ciśnienie w układzie i prawdopodobieństwo rozerwania węży. Kup tester CO2 i będziesz wiedział. U mnie też niby są twarde ale problemów z temperaturą - brak, płynu nie ubywa i tester nic nie wykazał. A sama wymiana termostatu jest banalna więc to nie problem

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bzyku741
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bolesławiec k.Wielunia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM / Alfa Romeo 166 3,2 V6 2004
    Postów
    47

    Domyślnie

    Tester mam, więc się pobawię. Najgorzej że przed weekendem mi się to stało, teraz nigdzie nie dostanę termostatu I przewodów.

    Najważniejsze pytanie, jaka była faktyczna temperatura silnika i czy nie doszło do mikropęknięć na bloku. Zobaczymy.
    Jakiej firmy termostat najlepiej założyć?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    W Mojej Alfie tez miałem ostatnio problem z płynem, wyciekł cały silnik na szczęście ocalał i nic mu się nie stało. Sprawdź chłodnice na dole pod filtrem powietrza u Mnie ześlizgnął się plastik z uszczelką wszystko było w płynie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzyku741 Zobacz post
    Tester mam, więc się pobawię. Najgorzej że przed weekendem mi się to stało, teraz nigdzie nie dostanę termostatu I przewodów.

    Najważniejsze pytanie, jaka była faktyczna temperatura silnika i czy nie doszło do mikropęknięć na bloku. Zobaczymy.
    Jakiej firmy termostat najlepiej założyć?
    Jedni zakladają Behra(podobno najlepszy ale drozszy a inni Vernet. Ja dwa razy zakladalem Vernet(raz do 156-dlugo przejezdzilem bez zadnych problemow) i raz do 166(prawie dwa lata tez bez zadnych problemow).wymiana w 166jtd to doslownie kilka minut roboty,nie trzeba nawet plynu spuszczac z ukladu chlodzenia.Kupujac Vernet bedziesz musial przelozyc czujnik ze starego termostatu(Vernet sprzedaje bez czujnikow chyba wszystkie swoje termostaty) dlatego miedzy innymi sa tansze duzo od Behra. opinii wiele na temat tych dwoch termostatow-tak jak w przypadku "Fastów"(jedni przejezdzą 10k inni zrobia na nich 50k) .Jak kupisz Verneta i klęknie Ci po 10 tys km. to tez bedziesz mial wyrobioną opinie i pozniej juz zostanie Ci w glowie tylko Behr [emoji6]

    Watpie zebys zagotowal motor przy takich temperaturach zewnetrznych tymbardziej,ze auta Ci prawdopodobnie nie dogrzewalo.Ciekawe tylko skad miales wyciek czy przez zbiorniczek czy,ktorys wąż lub opaska po prostu strzelily ze starosci.Jesli plyn przez zbiornik Ci strzelil to moze znaczyc,ze termostat uszkodzony w poz.zamknietej jednak miales.Najgorszej opcji nie biore nawet pod uwagę.powodzenia w usunieciu usterki!

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 23-02-2019 o 10:47

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez 159156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2018, 15:18
  2. [159] Ile płynu chłodniczego/wymiana termostatu
    Utworzone przez Randall w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-10-2017, 18:15
  3. [155] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez dareckii w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 09:25
  4. [MiTo] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:32
  5. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 16:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory