Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Temat: Nie równa praca silnika 3.0 v6

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Zresetuj ecu i pojeździj na samym Pb. Zobacz czy jest różnica.
    Dokładnie to zrób w pierwszej kolejności. Reset ECU i jazda na samej benzynie przez 100-200km. Jeśli po tym przebiegu nadal będzie źle, to nadal na benzynie:
    - wymień świece na nowe
    - sprawdź cały dolot (w tym uszczelki, łączenia itp.) czy nie ma lewego powietrza
    - zajmij się cewkami*

    * ustal na którym cylindrze wypadają zapłony - za pomocą kijka (najlepiej taki krótki ucięty jak od miotły) przykładasz do cylindra a drugi koniec chwytasz ręką w pięść i przykładasz do ucha - świetnie słychać każde wypadnięcie zapłonu. Po ustaleniu który cylinder/cylindry są złe - podmieniasz tam cewkę (najlepiej mieć przynajmniej jedną nową) i sprawdzasz czy jest lepiej.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dokładnie to zrób w pierwszej kolejności. Reset ECU i jazda na samej benzynie przez 100-200km. Jeśli po tym przebiegu nadal będzie źle, to nadal na benzynie:
    - wymień świece na nowe
    - sprawdź cały dolot (w tym uszczelki, łączenia itp.) czy nie ma lewego powietrza
    - zajmij się cewkami*

    * ustal na którym cylindrze wypadają zapłony - za pomocą kijka (najlepiej taki krótki ucięty jak od miotły) przykładasz do cylindra a drugi koniec chwytasz ręką w pięść i przykładasz do ucha - świetnie słychać każde wypadnięcie zapłonu. Po ustaleniu który cylinder/cylindry są złe - podmieniasz tam cewkę (najlepiej mieć przynajmniej jedną nową) i sprawdzasz czy jest lepiej.
    Witam przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, trudny tydzień. Ale do rzeczy, ostatnio przerzuciłem się na Benzyne z LPG, co zauważyłem, na benzynie jest nieco lepiej, ale najlepiej jest na zimnym silniku samochód chodzi niemal idealnie. mam teraz tydzień urlopu więc zacznę robić tak jak napisałeś, jutro lub po jutrze napisze jakie będą skutki.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Zresetowałem ECU od tygodnia jeżdżę na Benzynie, poprawa lekka jest samochód płynnie przyspiesza niema już takiego muła, jednak na postoju nadal trzęsie budą. Rano kiedy jest zimna mniej potem jak się rozgrzeje mocniej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merces_Letifer Zobacz post
    potem jak się rozgrzeje mocniej
    Wydaje mi się, że to wskazuje na cewki. Ale w sumie nie wiem, jakie są objawy od świec, więc może dobrze by było żebyś je sprawdził/wymienił?
    Koszt świec duży nie jest, a przy LPG to ich wymiana powinna być częściej niż zwykle, więc i tak cię to czeka prędzej czy później. Polecam platyny NGK, jeżdżę na nich już chyba z 10 lat (oczywiście nie na tych samych )
    Uprzedzając nieco ewentualne wątpliwości - nie daj się nabrać na to, że skoro z przodu są OK, to na tylnej głowicy też tak jest
    Po pierwsze zazwyczaj ludzie wymieniają te z przodu na pierwszy ogień, bo łatwy dostęp, a po drugie te z tyłu dostają bardziej w d...e ze względu na temperatury.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wydaje mi się, że to wskazuje na cewki. Ale w sumie nie wiem, jakie są objawy od świec, więc może dobrze by było żebyś je sprawdził/wymienił?
    Koszt świec duży nie jest, a przy LPG to ich wymiana powinna być częściej niż zwykle, więc i tak cię to czeka prędzej czy później. Polecam platyny NGK, jeżdżę na nich już chyba z 10 lat (oczywiście nie na tych samych )
    Uprzedzając nieco ewentualne wątpliwości - nie daj się nabrać na to, że skoro z przodu są OK, to na tylnej głowicy też tak jest
    Po pierwsze zazwyczaj ludzie wymieniają te z przodu na pierwszy ogień, bo łatwy dostęp, a po drugie te z tyłu dostają bardziej w d...e ze względu na temperatury.
    Mam zamiar wymieniać właśnie jutro świece, zamówiłem Sobie NGK irydowe 40zl sztuka ale przy okazji wymienię Sobie uszczelkę pod pokrywa zaworów kiedy zrzucę kolektor


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merces_Letifer Zobacz post
    NGK irydowe
    W sumie to nawet nie wiem które lepsze: platynowe czy irydowe
    Tak czy owak eksperyment z wyłączeniem LPG wskazuje że problem leży po stronie zapłonu czyli świece/cewki. Gaz trudniej zapalić, stąd gorzej się zachowuje. Bo zakładam, że mocy ci nie przybyło teraz? Nie zbiera się lepiej?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W sumie to nawet nie wiem które lepsze: platynowe czy irydowe
    Tak czy owak eksperyment z wyłączeniem LPG wskazuje że problem leży po stronie zapłonu czyli świece/cewki. Gaz trudniej zapalić, stąd gorzej się zachowuje. Bo zakładam, że mocy ci nie przybyło teraz? Nie zbiera się lepiej?
    Trochę lepiej, poprzednio było tak ze w trakcie przyspieszania czułem tak jakby raz mial więcej mocy raz mniej, nie przyspieszał płynnie teraz efekt ten jest mało wyczuwalny


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nierówna praca Vki, cewki nie wymieniane - to diagnoza niemal jednoznaczna że to one . Chyba że niedawno wymieniane .
    U mnie niemal w jednym czasie dały w obu Vkach o sobie znać, na placu u mechanika kolejna prychała i iskierki strzelające tam nawet było słychać.
    Szkoda 2x roboty dla samych świec, tylko od razu z cewkami (tylna głowica) . W jednej błędy były, ba, przestałą palić na jeden cylinder, w drugiej nie tylko pooszarpywania, nierówna praca i to nie zawsze.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nierówna praca Vki, cewki nie wymieniane - to diagnoza niemal jednoznaczna że to one . Chyba że niedawno wymieniane .
    U mnie niemal w jednym czasie dały w obu Vkach o sobie znać, na placu u mechanika kolejna prychała i iskierki strzelające tam nawet było słychać.
    Szkoda 2x roboty dla samych świec, tylko od razu z cewkami (tylna głowica) . W jednej błędy były, ba, przestałą palić na jeden cylinder, w drugiej nie tylko pooszarpywania, nierówna praca i to nie zawsze.
    No tak tylko ze cewki mam oryginalne Boscha założone jakieś 2miesiace temu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A to nie doczytałem !

    czyli drugi raz robota dla świec teraz... może do 2 razy sztuka !

Podobne wątki

  1. [159] 159 Nie równa praca silnika
    Utworzone przez Artur221 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 08:56
  2. 156 1.9 16v jtd nie równa praca silnika
    Utworzone przez Artur221 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 14:11
  3. Nie równa praca silnika 2.5 156 ..
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 12:56
  4. [159] Nie równa praca silnika 2.4
    Utworzone przez alfa156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 19:46
  5. Nie równa praca silnika 2,0 JTS
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory