Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Temat: Nie równa praca silnika 3.0 v6

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale jak mówiłem , każdy sam swoim czasem dysponuje, mnie to ani ziębi ani grzeje, ale później się Alfisti dziwią jakie to perełki "zadbane" się im z rynku wtórnego trafiają. Właśnie tak "zadbane" .
    Andrzej nie umoralniaj A to nie Ty sprzedałeś perełkę która się przekręciła forumowiczowi?

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Cewka raptem stówkę kosztuje, nie przesadzajmy. Na 100 tysięcy z hakiem z grubsza.
    160. x6 no bo przecież bez sensu wymieniać jedną
    Krzemol, jakie dramatyzowanie
    No takie, że jednak co innego robota przy sprzęgle/ rozrządzie, a co innego przy cewkach czy świecach, świat nie jest czarno biały. Już nie popadajmy w paranoję, że "świece tylko w komplecie z cewkami" . Świece kosztują ~200zł (nie pamiętam, dawno zmieniałem), cewka jedna 160. Skoro ktoś miałby problem ze świecami, to po co wywalać 1000zł więcej skoro może okazać się, że te owiane złą sławą cewki zrobią jeszcze 50tys? Wymiana świec to normalna czynność serwisowa jak filtry czy oleje tylko z dłuższym interwałem a te nieszczęsne cewki niekoniecznie. Więc nie rozumiem po co ruszać "na zaś" skoro robota jak już wspomniano ani trudna ani czasochłonna (a porównanie z klockami raczej nietrafione, hamulce to jednak bezpieczeństwo i podstawa, no chyba że zaraz dojdziemy do skrajności typu "cewka padła przy wyprzedzaniu tira i czołówka/ rów zaliczony" .
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    ale później się Alfisti dziwią jakie to perełki "zadbane" się im z rynku wtórnego trafiają. Właśnie tak "zadbane" .
    Bo ktoś od razu ze świecami w komplecie cewek nie wymienił... Lubię te skrajności

    Też kiedyś chciałem być przezorny i w pierwszym Swifcie w komplecie z jakimś tam serwisem wymieniłem "przy okazji" pasek alternatora. No bo stary a to przecież parę złotych (mimo że wyglądał dobrze). Pasek Contitecha strzelił w trasie może po 4tys km od założenia. Od tego czasu bliższy chyba jestem zasadzie "działa - nie ruszaj".
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 15-03-2019 o 21:38

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    160. x6 no bo przecież bez sensu wymieniać jedną

    No takie, że jednak co innego robota przy sprzęgle/ rozrządzie, a co innego przy cewkach czy świecach, świat nie jest czarno biały. Już nie popadajmy w paranoję, że "świece tylko w komplecie z cewkami" . Świece kosztują ~200zł (nie pamiętam, dawno zmieniałem), cewka jedna 160. Skoro ktoś miałby problem ze świecami, to po co wywalać 1000zł więcej skoro może okazać się, że te owiane złą sławą cewki zrobią jeszcze 50tys? Wymiana świec to normalna czynność serwisowa jak filtry czy oleje tylko z dłuższym interwałem a te nieszczęsne cewki niekoniecznie. Więc nie rozumiem po co ruszać "na zaś" skoro robota jak już wspomniano ani trudna ani czasochłonna (a porównanie z klockami raczej nietrafione, hamulce to jednak bezpieczeństwo i podstawa, no chyba że zaraz dojdziemy do skrajności typu "cewka padła przy wyprzedzaniu tira i czołówka/ rów zaliczony" .

    Bo ktoś od razu ze świecami w komplecie cewek nie wymienił... Lubię te skrajności

    Też kiedyś chciałem być przezorny i w pierwszym Swifcie w komplecie z jakimś tam serwisem wymieniłem "przy okazji" pasek alternatora. No bo stary a to przecież parę złotych (mimo że wyglądał dobrze). Pasek Contitecha strzelił w trasie może po 4tys km od założenia. Od tego czasu bliższy chyba jestem zasadzie "działa - nie ruszaj".
    Dokładnie działa i nie widać wzrokowo uszkodzoen to po co ruszać. A gdzie cewki kupujecie oryginalne po 160z? ja płaciłem po 260 ale to z 3 lata temu.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Tesla Cl320. Mam je u siebie, kilku forumowiczów na nich jeździło i są ok.

  5. #35
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Andrzej nie umoralniaj A to nie Ty sprzedałeś perełkę która się przekręciła forumowiczowi?
    Nie ja, ja sprzedałem używaną 10 lat _Alfę Romeo_. Alfa Romeo i 10 lat to nigdy nie równa się perełka. A mój wóz o którym mowa świadczy o tym , że jak by o te wozy nie dbać i tak dziadostwa z ich DNA się nie wypleni. Można jedynie mniej uciążliwym ich użytkowanie uczynić, do czego namawiam, ale nie przekonuję, bo przekonać grzebacza aby nie grzebał tylko jeździł się nie da.
    Marku - tak ochoczo moderujący wybrane wątki gdy odbiegają od tematu, dopatruję się pewnej niekonsekwencji z twej strony w rozciąganiu tegoż tematu, jedynie z powodu niezgodności z twym podejściem do centusiowych serwisów. Wyraziłeś swoje zdanie, ja swoje. Co i ile kto tam będzie wymieniał sam sobie wybierze.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Zacznijmy po pierwsze od tego (ponownie) że cewki są wymienione, po drugie wymieniłem świece (zdjęcie kolektora i wymiana godzinka plus wymiana uszczelki pod pokrywą, wiec robota nie jakoś mocno skomplikowana ) i jest znaczna poprawa, pozostaje mi jeszcze sprawdzić przepływomierz bo wydaje mi się że tam częściowo też leży problem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie ja, ja sprzedałem używaną 10 lat _Alfę Romeo_. Alfa Romeo i 10 lat to nigdy nie równa się perełka.
    TO po co głupie uwagi do kolegi? Umoralnianie? Teraz zganiasz na dziesięcioletnie auto. Ale tak na prawdę Twoje auto, które się po sprzedaży przekręciło wystawia laurkę Tobie i poddaje w wątpliwość tą skrupulatność i dbałość jaką permanentnie propagujesz. Po prostu na tym tle odpuść sobie takie ironie o dbałość.
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Marku - tak ochoczo moderujący wybrane wątki gdy odbiegają od tematu, dopatruję się pewnej niekonsekwencji z twej strony w rozciąganiu tegoż tematu
    A widzę, że musisz dodać coś z przekąsem żeby dłużnym nie zostać Tak, czasami daję się ponieść w dyskusji zwłaszcza jak Ty zaczynasz smęcić
    Przepraszam, będę się bardziej pilnował

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Merces_Letifer Zobacz post
    pozostaje mi jeszcze sprawdzić przepływomierz bo wydaje mi się że tam częściowo też leży problem.
    Sprawdź przepływ na jałowym.
    A tak w ogóle wrzuć filmik jak teraz nierówno pracuje. Bo moja też nie chodzi aksamitnie gładko. Chyba żadna.....

  8. #38
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Chyba żadna.....
    Otóż to
    Aksamitnie to chodzą (podobno) V8 w Lexusach LS400. Natomiast Busso ze swojej natury jest nieco chropawe (i fajne to). Sytuację poprawia (jeśli komuś to nie styka) zmiana portek na równoodległościowe. Na wolnych niech sobie tam lekko nierówno chodzi, byle powyżej 1000obr. było już równiutko.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Merces_Letifer
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Przepraszam ale temat chyba nie był o tym opisałem o co chodziło. Teraz niech gówno burza trwa dalej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Otóż to
    Aksamitnie to chodzą (podobno) V8 w Lexusach LS400. Natomiast Busso ze swojej natury jest nieco chropawe (i fajne to). Sytuację poprawia (jeśli komuś to nie styka) zmiana portek na równoodległościowe. Na wolnych niech sobie tam lekko nierówno chodzi, byle powyżej 1000obr. było już równiutko.
    Nie bardzo lubię się przechwalać , ani prywatnych filmów udostępniać ale tak z 6 lat temu balowałem z bratem po wymianie rozrządu i nakręciliśmy coś na grubszym rauszu .
    Kręcone kalkulatorem ale coś nie coś widać jak powinno busso pracować :

    https://photos.google.com/share/AF1Q...JaazZpS01Bc2hB
    Ostatnio edytowane przez czubi1981 ; 18-03-2019 o 05:48

Podobne wątki

  1. [159] 159 Nie równa praca silnika
    Utworzone przez Artur221 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 08:56
  2. 156 1.9 16v jtd nie równa praca silnika
    Utworzone przez Artur221 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 14:11
  3. Nie równa praca silnika 2.5 156 ..
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 12:56
  4. [159] Nie równa praca silnika 2.4
    Utworzone przez alfa156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 19:46
  5. Nie równa praca silnika 2,0 JTS
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory