Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 3.0 cf3 bez katalizatorow

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie 3.0 cf3 bez katalizatorow

    Witam, mam na oku 166 3.0 cf3, niestety któryś z poprzednich właścicieli skrzywdzil ja wycinajac katalizatory na kolektorach i pod samochodem, teraz świeci check. Wiek że zabieg wycinania katow ma i zwolenników i przeciwników ale czy robił ktoś podobne zabiegi u siebie w cf3? Bo wiem że powrót do oryginału to trochę kasy, da się obejść jakoś sondy żeby nie świecil check?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    [MENTION=788]tomaz[/MENTION] ?


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    [MENTION=33385]starykot[/MENTION], pewnie da się obejść sondy programowo na sterowniku, ale nie próbowałem więc tu nie podpowiem. Oprócz tego opcje są dwie:
    - albo dajesz jeden duży katalizator tam gdzie były te dwa główne (mam na sprzedaż jak chcesz - info na PW)
    - albo dajesz dwa sportowe mniejsze tak jak oryginalne były

    Te dwa katy na kolektorach możesz olać. Opcja 1 jest "cicha", czyli masz jak w serii albo nawet ciut ciszej (zależy od reszty układu wydechowego), natomiast opcja 2 jest głośna (na sportowo). Obie opcje przy dobrze ustawionym rozrządzie i dobrze dobranych katalizatorach nie zapalają check. Szczegóły znajdziesz w moim temacie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Jeden duży pod samochodem, coś jak w cf2?
    Programowe wyłączanie sond to też jakiś tam wydatek. Wolał bym żeby było cicho, jak brzmi wydech bez katow już wiem

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Jeden duży pod samochodem, coś jak w cf2?
    Tak, dokładnie. Miałem taki magnaflow, świetnie działał, ale dla mnie za cicho było. Tu masz opis:
    https://allegro.pl/oferta/katalizato...ro4-7833500296
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do katalizatorów na kolektorach, to ktoś nie "skrzywdził", a dobrze Alfie zrobił - podnoszą temperatury i to porządnie, a konsekwencje tego przeróżne możliwe.
    Ja w 2,5 mam je wyrzucone, ale po początkowym entuzjazmie co do błędów (że nie było, sondy zostawione tylko odsunięte) jednak stwierdzam przy spokojnej jeździe się pojawiają. Nie mam czasu na zajęcie się tym i kolejne odstawianie auta do poprawek, więc drutuję - wożę kostkę do OBD i kasuję , wypada tak raz na 1-2-3 miesiące. Z błędem jedzie tak samo. Auto jeździ prawie codziennie. Analiza spalin na zimnym - poza normą. Na gorącym z trasy - w normie. Te dolne katalizatory mam fabryczne .
    Dźwięk ciut bardziej mechaniczny, nie przytłumiony , ale same przednie nie dają jakiejś wielkiej różnicy. Spalanie ciut się podniosło mogę już obiektywnie powiedzieć po roku i 10tys km z grubsza z tą "modyfikacją" (coś 1-2 litry na 100 ). Ale to może dlatego że jej za bardzo nie oszczędzam, bo musi odrabiać co kosztowała. W tym brzmieniem

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] , zapewne katalizatory na kolektorach plus te pod samochodem miały za zadanie spełniać normę euro3 (chyba taka była dla cf3?)
    Więc idąc tym tropem to gdybyś zamontował w miejsce fabrycznych pod samochodem uniwersalny spełniający normę euro3, obeszło by się bez emulatorów sond i nie powinien świecić się check? [MENTION=788]tomaz[/MENTION] , podałeś link do katalizatora z normą euro4, ale chyba nie ma sensu przedobrzać ?

    A co z opcją wydechu bez katalizatorów i odsadzeniem sond diagnostycznych na emulatorach, będzie walić checkiem?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale to są błędy z tych pierwszych dwóch sond lambda, nie z tych za katalizatorami pod spodem.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    więc skąd te błędy? Te pierwsze sondy przecież nie są odpowiedzialne za diagnostyke katalizatorów tylko skład mieszanki, więc jeśli silnik działa poprawnie to chyba mie powinno coś takiego mieć miejsca?

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia? Byłem przekonany że z tych pierwszych bo tylko tam były zmiany - te kolektory z przyspawanymi gniazdami na te sondy. Ale skład na SKP był ok (po rozgrzaniu ) , no to nie wiem. Zauważyłem że wyskakują przy delikatnej monotonnej jeździe najczęściej. Ja póki co odpuszczam temat, wóz jeździ tak samo z czy bez błędu, ale jakichś gotowców rozwiązań jestem ciekaw na przyszłość , bo w 166 chciałbym tez wywalić te kataliztory, ale już zacząć od początku do końca bez zgadywanek i błędów.
    (silnik działa bardzo poprawnie)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory