Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Wycena szkody auto casco

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Oferta najwyższa jest odejmowana od wartości z polisy i resztę dostajesz. Czyli powiedzmy że handlarze zaoferują 2 tys, to dostaniesz 11600 - 2000.
    Wycenę szkody sporządza się na dzień zaistnienia zdarzenia. Tylko w przypadku wykupienia polisy AC z "ochroną wartości" będą brać pod uwagę kwotę wpisaną w polisę.
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Szkoda całkowita , bo na pewno będzie, to z 2giej strony nie koniec świata. Tak się nazywa dziwnie, a autem dalej można jeździć po naprawie.
    Tak, zgadza się. Orzeczenie szkody całkowitej nie oznacza konieczności złomowania pojazdu. można go naprawić i dalej jeździć. Trzeba jednak pamiętać, że wypłata odszkodowania za szkodę całkowitą rozwiązuje umowę AC (polisa traci ważność).
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To już niuanse, ja akurat miałem do wartości polisy, ale swoją drogą 166 powinny drożeć więc (wiem wiem , wyżej niż w polisie nie można)
    Co do skończenia się polisy słuszna uwaga. Muszę sprawdzić , ale chyba przy następnej nie miałem jakiejś zwyżki za ubezpieczanie "całkowicie poszkodowanego auta" (miałem ochronę zniżek, to samo TU).
    Generalnie - oczywiście zależy od cen, jednak AC się niestety czasem przydaje. U mnie sprawca był, numery auta itd. , ale... uciekł przez trawniki na swą "zieloną Ukrainę" , ale bez zielonej karty i tyle go było widać. Kilka lat składek AC się w takiej syt. "zwraca".
    Inna sprawa że powinna być jednak możliwość ubezpieczenia auta AC drożej niż to z tabel wynika.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Inna sprawa że powinna być jednak możliwość ubezpieczenia auta AC drożej niż to z tabel wynika.
    Przecież taka możliwość jest. Jedziesz do rzeczoznawcy, on dokonuje oględzin pojazdu, szacuje wartość wprowadzonych modyfikacji, po czym dodaje do wartości wynikającej z programu info ekspert i masz gotową wycenę. Na tej podstawie ubezpieczyciel podnosi wartość pojazdu i ... niestety składki ubezpieczenia. Robiłem niedawno taką wycenę dla Golfa II - wyszło nieco ponad 27 tys zł (auto przygotowane do startów na 1/4 mili, silnik 480 KM, zawieszenie gwint z regulacją twardości, klatka bezpieczeństwa i "nieco" innych usprawnień.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie mam żadnych modyfikacji, ot seria, tyle że utrzymana na ile to możliwe na oryginałach itd., i po prostu wiem, że Vki 3,2 166 w takim stanie jak mam, nie mam szans kupić za cenę z polisy.

    Natomiast jak już przy sporcie i modyfikacjach - dobrze wiedzieć i przepraszam kolegę zakłądającego wątek za jeszcze jedną dygresję - takie AC o jakim wspomniałeś [MENTION=66892]hak64[/MENTION] - obejmuje rozwalenie auta podczas imprezy sportowej ?
    Bo agenta u którego auta ubezpieczam kilka razy pytałem i jakoś wymijająco odpowiada, to samo co do OC w imprezach sportowych, a raczej istnieje takowe, bo organizatorzy coraz częściej je "zalecają". Ale konkretnego TU nie wskazują.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 01-04-2019 o 15:23

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Natomiast jak już przy sporcie i modyfikacjach - dobrze wiedzieć i przepraszam kolegę zakłądającego wątek za jeszcze jedną dygresję - takie AC o jakim wspomniałeś @hak64 - obejmuje rozwalenie auta podczas imprezy sportowej ?
    Nie, kolego. to tak nie działa. O ile ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nie wskazuje żadnych okoliczności wyłączających odpowiedzialność ubezpieczyciela w przypadku uczestniczenia pojazdu w rajdzie, o tyle umowa AC zwykle zawiera klauzule wyłączające taką odpowiedzialność. Tak więc dopuszczalne jest uczestnictwo pojazdu posiadającego zwykłą polisę OC, w rajdzie i ubezpieczyciel nie ma prawa odmówić wypłaty odszkodowania za powstałe szkody. Jednak w przypadku polisy AC, ubezpieczyciel może wykazać, że szkoda nie powstała w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu, lub wręcz została spowodowana celowo, a to wyłącza odpowiedzialność ubezpieczyciela. Niewielu ubezpieczycieli ma w swojej ofercie ubezpieczenia samochodów rajdowych, a umowy ubezpieczenia zawierane są oddzielnie na każdą imprezę, przy czym każdorazowo badane jest ryzyko zaistnienia szkody. Odrębnym problemem jest odpowiedzialność karna, ale to dyskusja na odrębny temat, lub PW.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Podobne wątki

  1. [159] Wycena 159 2.4 JTD do szkody całkowitej
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-10-2017, 14:04
  2. Wycena szkody .
    Utworzone przez bartekalfa166 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 13:49
  3. [145] wycena szkody...
    Utworzone przez rogal137 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory