Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Dostająca się woda do środka.

  1. #1
    dobry człowiek
    Gość

    Domyślnie Dostająca się woda do środka.

    Witam wszystkich. W mojej belli zauważyłem od jakiegoś czasu że podczas deszczu dostaje się mi woda do środka woda wpływa z pod deski rozdzielczej po tych plastikach co są na słupkach przy podłodze ale tylko wtedy gdy ruszę autem a jak stoi to ani kropli ni widzę, może miał ktoś taki problem co może być przyczyna, czy to zatkały się odpływy jak je zlokalizować i udrożnić za podpowiedz jak rozwiązać ten problem z góry dzięki.

  2. #2
    webster
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli cieknie Ci po uruchomieniu z pod deski po stronie pasażera to oznacza że dostaje Ci się woda do wentylatora nadmuchu.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    sprawdź odpływy wody z podszybia!mogły się do nich dostać jakieś liście,piach i inne rzeczy zapychając odpływ wody.


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    dobry człowiek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał webster Zobacz post
    Jeżeli cieknie Ci po uruchomieniu z pod deski po stronie pasażera to oznacza że dostaje Ci się woda do wentylatora nadmuchu.
    Witam cię kolego. Ale ja mam belle 166 a ty widzę 156, cieknie mi dopiero jak ruszę do przodu po obu stronach a po prawej więcej bez względu czy włącze nadmuch czy nie, a może wiesz jaka jest tego przyczyna i jak ten problem rozwiązać gdzie szukać przyczyny za podpowiedz dzięki wielkie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    zrób tak :
    wsiądź do auta i naciśnij na szybę w narożnikach na dole tak jakbyś chciał ją wypchnać na zewnątrz.

    widziałem 2 przypadki gdzie szyba poprostu się rozkleiła od nadwozia ... jeśli będziesz mógł ją delikatnie poruszyć znaczy że masz ten sam problem i musisz udac się do szybiarza

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    22

    Domyślnie

    w 166 mialem cos takiego jak ciekniecie przy ruszaniu i byla to uszczelka sciany grodziowej

  7. #7
    dobry człowiek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marty Zobacz post
    w 166 mialem cos takiego jak ciekniecie przy ruszaniu i byla to uszczelka sciany grodziowej
    Witam cię kolego. Właśnie tak jak stoi to nic nie cieknie nawet w dobrą ulewę, a potem jak ruszę nawet na drugi dzień to wtedy się leje po tych plastikach co są wykończeniem słupka, a może byś mi podpowiedział dokładnie która to uszczelka i może wiesz gdzie ją kupić, a tam ktoś pisze że to może przez wentylator nadmuchu czy to możliwe???????? dzięki ci za podpowiedz i pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:43 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:32 ----------

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    zrób tak :
    wsiądź do auta i naciśnij na szybę w narożnikach na dole tak jakbyś chciał ją wypchnać na zewnątrz.

    widziałem 2 przypadki gdzie szyba poprostu się rozkleiła od nadwozia ... jeśli będziesz mógł ją delikatnie poruszyć znaczy że masz ten sam problem i musisz udac się do szybiarza
    Witam cię kolego. Sprawdzę to co podpowiadasz ale wydaje mi się że jak by szyba się odkleiła to by ciekło stale a to jak autka nie ruszam to nawet w dobrom ulewę ani kropla nie spadnie dopiero jak ruszę autem to wtedy się leje wygląda na to że woda gdzieś się gromadzi i wlewa dopiero jak się bella przechyli na zakręcie albo jak do tyłu przy odejściu. I po prostu nie wiem co robić dlatego tu szukam pomocy może ktoś miał taki problem bo pół belli rozkręcić szkoda. Za rady dzięki i pozdrawiam wszystkie BELLE.

    ---------- Post dodany o godzinie 13:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:43 ----------

    Cytat Napisał Marty Zobacz post
    w 166 mialem cos takiego jak ciekniecie przy ruszaniu i byla to uszczelka sciany grodziowej
    Witam a czy ta uszczelka ściany grodziowej to ta która jest tu pierwsza od podszybia??? bo faktycznie mam ją pękniętą z prawej strony spróbuje ją z kleić ale mimo to to ona jest pod maską to jak tam woda może się dostawać????????

  8. #8
    kkarts
    Gość

    Domyślnie

    Może kolega ma po prostu szyberdach i odpływy są zatkane lub dziurawe przewody odprowadzające wodę z szyberdachu .

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    22

    Domyślnie

    niestety kolego, musze Cie zmartwic;

    woda u mnie sie zbierala pod grodzia jak stal a jak ruszalem woda sie przelewala;

    a uszczelka ta jest widoczna dopiero po zdjeciu calej deski rozdzielczej...;

    ja z tym walczylem kilkanascie tygodniu zanim doszedlem gdzie;

    co do wentylatora to tez tamtedy moze leciec ale troszke w innym miejscu, wiec obstawiam w ciemno uszczelke o ktorej mowie

  10. #10
    dobry człowiek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marty Zobacz post
    niestety kolego, musze Cie zmartwic;

    woda u mnie sie zbierala pod grodzia jak stal a jak ruszalem woda sie przelewala;

    a uszczelka ta jest widoczna dopiero po zdjeciu calej deski rozdzielczej...;

    ja z tym walczylem kilkanascie tygodniu zanim doszedlem gdzie;

    co do wentylatora to tez tamtędy moze leciec ale troszke w innym miejscu, wiec obstawiam w ciemno uszczelke o ktorej mowie
    Witam cię kolego. Właśnie doszedłem czego cieknie, w moim przypadku cieknie przez tą uszczelkę co jest w komorze silnika na ścianie grodziowej bo była pęknięta, ale bez twojej pomocy bym na to nie wpadł. Dzięki za pomoc i Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 07-10-2009 o 20:00

Podobne wątki

  1. 156 woda leje się do środka
    Utworzone przez srubka000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 18:29
  2. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  3. Dostająca się woda do klapy w kombi
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory