Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Po odpaleniu na zimnym silniku pracuje jak na jednym cylindrze

  1. #1
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie Po odpaleniu na zimnym silniku pracuje jak na jednym cylindrze

    Witam kolegów
    Mam problem z Bellą, którego nie mogę rozwiązać. Jak odpalam rano samochód to zaczyna pracować jak na jednym cylindrze obroty prawie zerowe trzęsie się i dławi - po paru sekundach ok 5-10 wszystko się stabilizuje. Wydaje mi się że im wilgotniej tym gorzej.
    Komputer podpinany - zero błędów, świece wymieniane - jakies pomysły ?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za sygestie

    R_e_b_e_l
    166 2.0 TS '99 Wa-wa

  2. #2
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie Cd

    Doszły dodatkowe anomalie
    Teraz po porannym odpaleniu silnik gasnie - przy nastepnym ładnie odapala.
    Przedwczoraj robiłem reset parametrów adaptacyjnych ECU i moze to z tym związane ? - narazie 50 km przejechane po resecie...

    Ktoś miał do czynienia z takim zachowaniem bo wydaje mi się że to postepuje w złą stronę ???

    Na co jeszcze zwrócic uwagę ?
    Dolot? odma? aku? kable ? przepustnica ?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może puszcza zawór zwrotny w pompie paliwa. Dobrze byłoby podłączyć przed porannym odpaleniem manometr do pomiaru ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej i sprawdzić, co się dzieje. Najlepiej robić to w 2 osoby - jedna przekręca kluczyk w stacyjce, a druga kontroluje ciśnienie.

  4. #4
    ori
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdz jeszcze raz świece (czy nie dostaje się tam woda. Kupiłeś świece NGK czy jakies gówno??) kable WN , czy fajki na cewkach nie są sparciałe i same cewki.

  5. #5
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdz spaliny, zapach. Jak telepie to wypluwa nieprzepalone? Jezeli tak to stawialbym na zaplon, czas otwarcia i zamkniecia zaworow. Jezeli wywala przepalone a sie dlawi to zasilanie paliwa...

    Byc moze cos jeszcze innego.

  6. #6
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie re:

    Dzieki Panowie za sugestie
    W weekend zabiore się za sprawdzanie i zdam relacje
    Odnosnie cisniena paliwa to niestety musze do jakiegoś warsztatu pojechac.
    Czas otwarcia i zamknięcia - da się to sprawdzić w Unidiagu ? jak tak to podpinam i publikuje parametry.
    Nie spalona mieszanka - to na badaniach spalin powinno wyjść ?
    Odnosnie swiec - wymieniane jakieś 4 tyś km temu NGK ale nie platynowe, kabli i cewek nie ogladałem ale zerknę. Kable moga mieć już ze 140 tyś bo nie wiem czy były wcześniej wymieniane, więc może tu tkwi problem ?
    Fajki na cewkach sa wymienne czy to część integralna cewki ? Jak sprawdzić cewki - w sumie jak by byłe walniete to nie powinno błedu wywalić na kompie ?
    - zaobserwowałem jedna rzecz, w momencie zapalenia jak wcisne gaz to anomalii nie ma - moze przepustnica się gdzieś blokuje ?
    Jeszcze jedno - przy resecie parametrów ECU nie robiłem resetu silniczka krokowego - trzeba to robić razem z ECU ?

    Dzieki - Marcin

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - ECU M1.5.5 , taki jak w twoim modelu samochodu nie testuje bezpośrednio cewek W.N, świec.
    - reset parametrów adaptacyjnych ECU powoduje też reset parametrów adaptacyjnych silnika krokowego.
    - reset parametrów silnika krokowego nie zmienia parametrów adaptacyjnych ECU.
    - wszystkie te resety ECU nie powodują wykonania diagnostyki silnika krokowego, dopiero diagnostyka silnika krokowego może wykazać zakleszczenie przepustnicy.
    - szczególnie jeśli ktoś próbował ruszać śrubkę regulacyjną położenia przepustnicy na korpusie.
    - w ostateczności można wyciągnąć przepustnicę ( Torx 40 ) , odłączyć silnik krokowy (Torx 25 ) oraz "wykonać diagnostykę " przepustnicy jak działa, poruszając mosiężnym jarzmem, czy nie ma zakleszczenia podczas ruchów.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 05-08-2009 o 07:43
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że to jednak nie będzie wina pompy paliwa, bo napisałeś, że normalnie odpala po naciśnięciu pedału gazu. Może coś z silnikiem krokowym się dzieje i dopiero jak naciśniesz gaz to możesz normalnie odpalić. A czy poza tym samochód dobrze jeździ? Bo jak kiedyś padł mi przepływomierz to miałem podobne objawy - telepało po odpaleniu na zimnym silniku, ale nie chciał wcale wkręcać się na obroty.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kallimaster
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    prawie Lublin ;)
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 98" ECU:M1.5.5 LPG:BRC sequent 24
    Postów
    38

    Domyślnie re

    Witam.
    Mam identyczny problem jak kolega r_e_b_e_l, takie same objawy tak samo się dławi i szarpie zimnym silnikiem.... Błędów na kompie nie ma. Przepływomierz wymieniony niedawno, sonda podobnie jak przepływka, fajki na świecach wymienione, kable wizualnie ok przebicia nie mają, cewki ok, świece denso (grube) magneti (cienkie) - jazda na gazie, wymieniam częściej nie inwestując w oryginały. Za kilka dni jednak wymienię na nieplatynowe NGK ale myślę że to i tak nic nie zmieni. Czyszczenie przepustnicy nic nie dało, nie przycina się jest czysta a silnik dalej się dławi kilkanaście sekund po odpaleniu na zimnym.

    Stawiam na silnik krokowy a dokładniej na czujnik położenia przepustnicy który się w nim znajduję. Jadąc z równą prędkością np. 80km/h na piątym biegu (czyli niskie obroty silnika) trzymając pedał gazu na równym poziomie, zauważam czasami że spadają obroty i samochód jest hamowany przez silnik, następnie po dosłownie sekundzie obroty wracają do normy i silnik pracuje normalnie. Szarpnięcia te są dość mocno wyczuwalne. Wygląda to jak by silnik krokowy przytykał na chwilę przepustnicę i odcinał tym samym dopływ powietrza. To samo zjawisko może dziać się przy odpalaniu zimnego silnika....

    Przymierzam się do zmiany silnik krokowego, dam znać co z tego wyszło.
    Kolego r_e_b_e_l daj znać jeśli znalazłeś jakieś inne rozwiązanie naszego problemu...

    Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - potencjometry silnika krokowego można zdiagnozować.
    - jeśli potencjometry mają przerwy, są wytarte to ECU zgłosi błąd.
    - niestety Unidiag nie wykonuje diagnostyki przepustnicy a szkoda.
    - taka diagnostykę mozna wykonać "ręcznie" po wymontowaniu przepustnicy z silnika.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. [159] Nierówna praca po odpaleniu na zimnym/niedogrzanym silniku
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 17:48
  2. Alfa zgasła. Po odpaleniu głośno pracuje. 2.0 TS
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:09
  3. jtd głosno pracuje po odpaleniu na mrozie
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 16:39
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17
  5. [156] 2.4 JTD, dzwiwnie pracuje na zimnym silniku
    Utworzone przez pawelo84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 11:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory