Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 166 (3.0) vs 156 (2.5) + gaz=czy to zadziala

  1. #1
    swierzak
    Gość

    Domyślnie 166 (3.0) vs 156 (2.5) + gaz=czy to zadziala

    czesc bom ja nowy tutaj. Mam do was pytanie glownie do tych co maja zgazowane te modele ale tych ktorzy interesowali sie wlasnie ww. tematem. Ktory z silnikow lepiej bedzie wspolpracowal z instalacja gazowa... czy to sekwencja czy ta wczesniejsza i ktore instalacje polecacie... Jako student nie stac mnie na jazde na benzynie (przy obecnych cenach-a ma byc gorzej ) jednak z gazem jakos bym zwiazal koniec z koncem. zastanawiam sie jednak nad autem ktore da mi mase frajdy..a wlasnie te modele poza komfortem-wielkoscia wiele sie nie roznia. czytalem juz o czesciach i awaryjnosci..tak wiec to mozna bedzie pominac.
    Dziekuje za wszelkie wypowiedzi

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    niech sie moze ktos wypowie kto ma gaz wczesniejszej generacji jak przepływka znosi strzały bo slyszalem ze potrafi zemrzec po pierwszym :shock: :?

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Nie wypowiem sie jak znoszą te silniki gaz, sam niedawno kupowalem alfe 166 i wybralem model z silnikiem 2,4 Jtd tylko ze względów ekonomicznych gdyz spalanie 2,5 lub 3,0 byłoby dlamnie nie do zniesienia a bez sensu jest kupować auto z takim silnikiem i pchać zaraz do niego gaz wychodze z zalozenia ze jak stac cie na 166 to i na benzyne do niej.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  4. #4
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    a bez sensu jest kupować auto z takim silnikiem i pchać zaraz do niego gaz wychodze z zalozenia ze jak stac cie na 166 to i na benzyne do niej.
    Tez jestem tego samego zdania, no chyba ze ktos naprawde wali kilometry...
    Wtedy autko zarobi na siebie, a tak do normalnego smigania to bez sensu, meczyc tak pieknie spiewajacy silnik :mrgreen: :mrgreen:

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Witam Cię siwerzak.
    Skoro jesteś studentem, nie radziłbym Ci pchać się w 166 albo 156. Są to samochody dość drogie w utrzymaniu (zwłaszcza 166), a przecież dobrze wiemy że brać studencka nigdy nie narzekała na nadmiar pieniędzy (też jestem studentem, i studiuje w Opolu!!!). Na rozpoczęcie przygody z Alfą Romeo polecam 155 z niezniszczalnym silnikiem TS 8v (1.7, 1.8, 2.0), który dobrze znosi eksploatację na gazie. Autko jest tanie w zakupie, daje wiele radości z jazdy, a części nie są drogie. Jeśli masz jakieś pytania pisz na gg albo na PW. Pozdrawiam.

  6. #6
    swierzak
    Gość

    Domyślnie

    rozumiem was.. ale zadne jtd nie da tej samej frajdy co v6... a zem mlody chcialbym chociaz rok poszalec sobie.. nie wykluczam ze byc moze zamiast wylozyc na gaz wyloze na benzyne.. ale moze sie tez zdazyc ze z gazem zdazaja sie juz do kupienia i wtedy bedzie to ciekawa propozycja bo jak ma palic 15l pb lepiej by palil 18 lpg. A z utzymaniem zwyklego auta powinienem sobie poradzic-praca sezonowa...

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Pamiętaj o tym że 156 i 166 to nie są zwykłe auta i trzeba je otoczyć szczególną opieką, ale skoro Cię stać na eksploatację, to cóż mogę powiedzieć, powodzenia w poszukiwaniach. Radziłbym kupić samochód bez instalacji gazowej i założyć ją na własną rękę w sprawdzonym warsztacie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory