Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: cieżko odpala na zimnym silniku i strzela...

  1. #1
    yareck1
    Gość

    Domyślnie cieżko odpala na zimnym silniku i strzela...

    od jakiegoś czasu moja Alfa ciężko odpala na zimnym silniku i tak jakby sie dławi... :/ a jeśli chce nacisnąc gaz i podnieśc obroty to też ją dusi i tak jakby strzela z przepustnicy albo co? :/ dopiero jak troche pochodzi to jest ok, ale jest to denerwujące ponieważ żeby normalnie się rozgrzewała muszę odpalac trzy albo 4 razy pod rząd bo inaczej nie chce normalnie wejśc na obroty. jest to Alfa 166 3.0 v6 24v sportronic.... dzieki za odpowiedzi!

  2. #2
    cieplin
    Gość

    Domyślnie

    U mnie dzieje się to samo. Rano odpalam silnik, odczekuję jakieś 2 minutki i można jechać. Wcześniej też gasiłem i zapalałem kilka razy, ale okazało się to niepotrzebne. Co może być powodem - nie wiem. Będę niedługo wymieniał świece, zobaczę czy coś to pomoże.
    A dodatkowo pytanie. Jak u Ciebie z zapachem spalin. U mnie "capią" dość okrutnie. W wszyskich poprzednich samochodach spaliny tak nie śmierdziały. Wie kto co to ? A może mi się tylko wydaje i w jakąś paranoję popadam

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja tak miałem, gdy padł mi przepływomierz - też strzelał i nie chciał wchodzić na zimnym na obroty. Musiałem rozgrzać silnik żeby ruszyć. No ale ja mam TS a w V6 może być zupełnie co innego.

  4. #4
    cieplin
    Gość

    Domyślnie

    No i świece wymienione. Ale po podłączeniu do komputera okazało się że sonda lamba do wymiany. Jak to określił mechanik w serwisie - przechodzi poza zakres i daje bardzo bogatą mieszankę. Dlatego tak śmierdzą spaliny no i spalanie mieście powyżej 15 l/100.

  5. #5
    zimek
    Gość

    Domyślnie

    U mnie podobne objawy, już o tym pisałem ale nikt nic konkretnego nie odpisał. Dodam ja mam zagazowany silnik 3,0 V6.
    Na zimno na benzynie gaśnie, dławi się, strzela, i spaliny śmierdzą jak nie wiem co.
    Usłyszałem też teorię, że może to być silniczek krokowy. Gdzie to ustrojstwo jest w 3,0 V6. Bo słyszałem i czytałem że często przyczyną właśnie falowania obrotów, gaśnięcia jest to małe urządzenie. Niejednokrotnie wystarczy je przeczyścić.
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 22-09-2009 o 20:41

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Panowie pierwsza sprawa, za skład mieszanki po odpaleniu na zimnym silniku odpowiadaja przeplywomierz i czujnik temp. silnika podajacy pomiar dla ecu wtrysku, sonda lmbda nic tu nie ma do gadania, jej odczyty dopiero po przekroczeniu około 70stopni temp. silnika są brane pod uwage.

    Jeśli na zimno przelewa silnik [mulenie, gaśniecie, nei wkreca sie na obroty] i strzela w kolektor ssący na 1 plan do sprawdzenia przepływomierz.

    Teraz co do krokowca w V6, nie ma go, ten silnik ma elektroniczna przepustnice, obroty biegu jalowego ustala komputer wtrysku PB poprzez kat uchylenia przepustnicy i wyprzedzenie zapłonu.

    Do kolegi posiadajacego LPG w swoim V6, na dzien dobry zanim zaczniesz wymieniac osprzet silnika, podepnij autko pod komputer, sprawdzcie parametry adaptacyjne sterownika, jak diagnosta kumaty i wie na co patrzec od razu sie zorientuje czy caly problem z odpalaniem na PB nie jest zwiazany zla regulacja instalacji LPG rozregulowujacej mape wtrysku PB.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Teraz co do krokowca w V6, nie ma go, ten silnik ma elektroniczna przepustnice, obroty biegu jalowego ustala komputer wtrysku PB poprzez kat uchylenia przepustnicy i wyprzedzenie zapłonu.
    No to wytłumacz mi teraz czym ta przepustnica jest uruchamiana - wprawiana w ruch jak nie silnikiem krokowym ? Elektroniczna zgadza się - ale co wychyla przepustnicę ? Siła woli czy inaczej telepatia .

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Troche nie zrozumiales o co mi chodzi, standardowo każdy kojazy krokowiec z układem bypassu przepustnicy, w V6 owszem mamy silnik krokowy napedzajacy przez przekładnie zębatą przepustnice, ale logika sterowania wolnymi obrotami jest ciut inna. Obroty biegu jałowego regulowane sa polozeniem "listka przepustnicy" a nie dodatkowym zaworem podajacym powietrze za przepustnice, lub ja mechanicznie podpierajacym krokowcem w celu uchylenia.

    W V6 falowanie/gasniecie na nagrzanym silniku to w 99% nieszczelnosc, jedyny problem zwiazany z wolnymi obrotami i przepustnica w V6 moze wyniknac gdy wyczyscimy przepustnice i zmieni sie swiatło szczeliny miedzy korpusem a "listkiem" przepustnicy, wtedy nalezy jak wiemy dokonac jej adaptacji i po problemie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Teraz sprawa jest jasna . Grzesiek warto takie rzeczy tłumaczyć dokładnie . Bo zaraz utrze się opinia że V-ki nie mają krokowca .

  10. #10
    zimek
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że Grzesiek i Superjahu jesteście dobrze zorientowani w tej tematyce. Dzięki za podpowiedzi. Może Was zdziwię ale moja Alfa nie ma instalacji LPG sekwencyjnej a mieszalnikową. Ma jakiś sterownik na którym pisze że służy do silników V6. Ja się na tym nie znam bo taką już kupiłem i co mogę powiedzieć. Nie spala mi więcej niż 15 l gazu, a "nogę mam ciężką" minimum jakie uzyskałem to 12,3 l/100 km. Jeździłem dla porównania V6 na sekwencji i musze powiedzieć że jeślichodzi o dynamikę spisywała się znacznie gorzej od mojej.
    Jeszcze nigdy a jeżdżę nią 1,5 roku (30.tys ) nie strzeliła mi na gazie w kolektor.
    Jeśli chodzi o poranne odpalanie na zimno to w lato nieraz odpalałem ją od razu na gazie i nie ma wtedy żadnych objawów jak opisywane powyżej. Nie faluje, nie szarpie, nie gaśnie, nie dławi się. Teraz gdy już są chłodniejsze noce nie da rady odpalić na gazie bo nie daje przełączyć. Dopiero jak temperatura silnika około 20-30 stopni wzrośnie mogę przerzucać. Pisze otym aby jeszcze bardziej zobrazować objawy i specyfikę mojego problemu. Dziś rano (dwie pierwsze próby odpalenia - to wszedł na 1,2 tys. i po 2 - 3 sekundach gasł), po trzeciej próbie odpalił i po krótkich falowaniach obrotów od 500 do 2000 po 1 - 1,5 minucie ustabilizował się.
    Obawiam się czy znajdę w mojej miejscowości diagnostę o jakim piesze Grzesiek i czy będą mieć oprogramowanie do diagnostyki tego silnika.
    Mieszkam w Łowiczu centrum Polski 80 km od Warszawy i 50 od Łodzi może polecicie mi jakiegoś sprawdzonego diagnostę.
    Ostatnio edytowane przez zimek ; 23-09-2009 o 10:58

Podobne wątki

  1. na zimnym silniku długo odpala
    Utworzone przez misielok w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 00:19
  2. strzela spod maski na zimnym silniku
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 16:08
  3. [146] 1.6 8V Boxer - nie odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Vincent30 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 10:21
  4. strzela cos w wydechu na zimnym silniku
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 22:02
  5. [145] Na zimnym silniku strzela w rure i nie wchogdzi na obr
    Utworzone przez winiarz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory