Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Wpadło sprzegło

  1. #1
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie Wpadło sprzegło

    Witam jak w temacie wsiadam dzis do alfy wcisnąłem sprzęgło a ono w pało :/ co to moze byc?
    Dodam ze mam rozawlona osłonke na wysprzegliku i uciaekał mi przez to płyn hamulcowy i wczoraj tak jezdziłem ( swieciła mi sie kontrolka od niskiego poziomu płynu) mozliwe ze sie wysprzeglik zapowietrzył czy poprostu linka walneła???

  2. #2
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    zmien wysprzeglik i nalej plynu i sprzeglo bedzie

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Tam nie ma linki...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Jaka linka to jest sprzęgło hydrauliczne. Ostatnio miałem taki sam problem.
    Przemęczyłem ten temat na wszytki możliwe sposoby. Skrzynia kolo wysprzeglika jest pewnie u Ciebie mokra wiec nie jesteś wstanie stwierdzić czy to wysprzeglik, metoda oględzin. Zobacz czy masz sucha pompkę pod pedałem sprzęgła jeżeli tak to uzupełni brakujący płyn hamulcowy. A następnie odpowietrz sprzęgło szczegółowy opis znajdziesz na forum. Następnie dobrze sprawdź jaki masz poziom płynu najlepiej sobie jakoś zaznacz i jeździ jeżeli problem powróci. To naprawę zacznij od pompki tz wymotuj sprawdź uszczelki itp itd jest dość proste opis znajdziesz na forum. Po przebadaniu pompki odpowietrz sprzęgło i jezdzi jezeli to nie pomrze to wysprzglik. Cenna wskazówka jezeli podczs jazdy pedał ci wpadnie w podloge to 10-20 raz szybko wcisnij sprzglo zacznie działać i wrócisz do domu sam.
    Jezeli bedzies chcial kupic wysprzeglik to daj znac polecieć Ci serwis który sprzedaje nowe czesci luk za 200zl to dobra cena.

  5. #5
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie

    to napewno jest wysprzeglik bo ma peknieta gume i zniego mi cieknie. Dzis dolałem płynu tyle ile powinno byc i to samo. Czy mam go odpowietrzyc (jak)?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Na wysprzęgliku masz odpowietrznik taki jak przy hamulcach i sposób odpowietrzenia jest taki sam. A pękniętą gumę wymień....
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  7. #7
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie

    ostatnie pytanko nie odpowietrzalem nigdy hamulców ale czy czy ta śrubkę muszę poluzować co jest zaznaczona w załączniku strzałka ? dodam ze sprzęgło mi wogole nie odbija.
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez zenek2562 ; 02-09-2009 o 21:38

  8. #8
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Pękła ta karbowana guma ? To jest tylko osłona i nie spełnia żadnej innej roli poza ochroną przed zabrudzeniem. W siłowniku jest tłok , który wypycha sworzeń pod tłokiem jest sprężyna. Na tłoku jest uszczelka i to one prawdopodobnie przepuszcza. Odpowietrzanie nic nie da gdy jest uszkodzony siłownik wymień go. Najlepiej jak przeczyścisz przy okazji cały hydrauliczny układ. Często przy takich niedomaganiach nawet po wymianie sprzęgła okazuje się , że dalej sprzęgło chodzi ciężko ( w układzie są zabrudzenia , resztki gumy i inne stafy , które utrudniają przepływ płynu ) Odpowietrza się tym właśnie zaworem jaki wskazałeś ( ja zakładałem tam wężyk z tworzywa a drugi koniec do butelki ( gdy chciałem przeczyścić/wymienić płyn ) lub do zbiornika ( odpowietrzanie), następnie luzujesz ten zawór i pompujesz pedałem sp. w kabinie ( będzie chodził lekko i robisz to ręką w jedną i drugą stronę , nie odbija samo ) jak już przestaną lecieć banki powietrza z zaworu to zakręcasz go i ustawiasz pedał sp. w normalnej pozycji , teraz powinien być już opór na sprzęgle.
    Ostatnio edytowane przez przemo27 ; 03-09-2009 o 15:24

  9. #9
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Juz jest po problemie odpowietrzalem ponad 20 min. Musze tylko kupić nowy wysprzeglik.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez zenek2562 ; 03-09-2009 o 19:45

  10. #10
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Zastanow sie nad wymiena sprzegla bo po co placic dwa razy za ta sama robote.

Podobne wątki

  1. Sprzegło 156
    Utworzone przez papcio18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 12:23
  2. [145] sprzegło
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 10:09
  3. sprzegło
    Utworzone przez kawonczyk2312 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 13:45
  4. [146] Sprzegło
    Utworzone przez lucas12053 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 08:56
  5. [145] Wpadło sprzęgło
    Utworzone przez niggard w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory