Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: 2.4 jtd powoli traci moc;/

  1. #1
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie 2.4 jtd powoli traci moc;/

    no jest taki problem iż jak sie jej depnie na pierwszym biegu to idzie jak oszlala, na drugim to samo, dopiero problem pojawia sie przy 3 i kolejnych biegach. a problem tkwi w tym jakby miedzy 3 a 4 tys byla przerwa i od 4 do pieciu tys znow smiga. bylem na kompie turbo laduje ponad 2 bary ciagle bez zmian i spadkow przeplywomierz tez igla jedynie przy 4 tys traci delikatnie na wydajnosci, a jak jest goraco to alfa wogole jakby zamulala. co to moze byc koledzy?? czyzbi int. coler sie zasyfil i nie chlodzi? czy moze jakies węże rury? filtry wymienione dzis i dalej to samo. czyzby mogly tez wtryski nie pylic odpowiednio?
    alfa 2,4 jtd 99 rok 136 koni

  2. #2
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    no jest taki problem iż jak sie jej depnie na pierwszym biegu to idzie jak oszlala, na drugim to samo, dopiero problem pojawia sie przy 3 i kolejnych biegach. a problem tkwi w tym jakby miedzy 3 a 4 tys byla przerwa i od 4 do pieciu tys znow smiga. bylem na kompie turbo laduje ponad 2 bary ciagle bez zmian i spadkow przeplywomierz tez igla jedynie przy 4 tys traci delikatnie na wydajnosci, a jak jest goraco to alfa wogole jakby zamulala. co to moze byc koledzy??
    Rozwiń trochę stwierdzenie "turbo ładuje ponad 2 bary ciągle bez zmian" i "przepływomierz też igła"
    Skąd wiesz, że przepływomierz dobrze mierzy? Czy igła oznacza, że wymieniony na nowy? Czy może tylko, że nie pokazuje błędów. Przepływomierz mało kiedy uszkadza się tak, że nie działa całkowicie, ale bardzo często przekłamuje albo ma nierównomierności charakterystyki. Taki przepływomierz kwalifikuje się niestety do wymiany. A jeśli turbo ładuje ponad 2 bary bez względu na to ile przydepniesz to przyczyną spadku mocy jest przeładowanie. Ciśnienie tylko sporadycznie może przekraczać 2 bary, bo norma doładowania dla tego silnika to 1bar + ciśnienie atmosferyczne (najczęściej coś około 1bar) I to łącznie daje właśnie te 2 bary. Jeśli masz przeładowanie w pierwszej kolejności sprawdź czujnik ciśnienia doładowania. ECU jak wykrywa przeładowanie zmniejsza dawkę paliwa, żeby ograniczyć ciśnienie spalin i to właśnie odczuwane jest jako mulenie.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Czy twoja alfa aby nie byla zchipowana??

    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  4. #4
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    wlasnie nie znajomy elektryk a raczej mistrz jesli chodzi o ta dziedzine malo tego pracujacy 15 lat w serwisie fiata alfy itd po podpięciu pod jakieś tam niesamowite programy stwierdził ze wszystko od strony elektryki jest idealnie wszystko pracuje jak nalezy a jednak odczuwalny jest spadek mocy w zakresie 3 do 4 tys obr. sprawdzal wszystkie charakterystyki itd itd turboo laduje do ponad 2 barów oczywiscie ze wzrostem obrotów nie ciagle zle to napisalem no i alfa nie ma ingerencji w elektryke nie ma chipa ani nic i sam sie dziwil ze jak na 136 koni to auta tak zadup.......a on byl swiecie przekonany ze to auto to wersja 150 konna no ale jednak pozostaje ten dol przy kreceniu sie

  5. #5
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    witam otoz rozwiazalem polowe problemu a dokladnie zniknal dol turbo dziura miedzy 3 a 4 tys obr alfa troszke sie lepiej zbiera jestem zadowolony
    problem jednak w tym ze jeszcze nie tak jak powinna ale mysle ze to juz moze byc albo czujnik pedalu gazu albo przeplywomierz ktory jak twierdzi znajomy nie domaga na wysokich obrotach. a do poprawy przyczynilo sie to iz zaslepilem jeszcze raz egr tym razem blaszka a nie przez odciecie mu podcisnienia jak to kazal mi zrobic jeden z mechanikow
    no i teraz mam jeszcze pytanko czy to normalne zeby 166 24 jtd 136 koni jechala 195 na 4 biegu??????? i krecila sie na 5100 obr??????bez jakichkolwiek przeszkod?? dodam ze stalo sie tak po tym dzisiejszym zaslepieniu egr wczesniej 180 max na 4

  6. #6
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Mam ten sam motur w swojej 156 i powiem , że mnie i mechanika też ten samochód mocno zaskoczył jesli chodzi o przyspieszenie ( podejrzewam , że jest soft zmieniony ) Jeśli nie robi odcięcia to źle , u mnie jak już wchodzi w zakres czerwonego pola zaczyna odcinać paliwo. Testowałem na autostradzie i 220 z + wyciąga bez problemu ale to na 5 biegu ( na 4 nie sprawdzałem ale bardzo wątpię chociaż na 3 jedzie spokojnie 120/h ) a spalanie 7,9l/100km ( miasto/trasa ) Egr zaślepiałem i takiego efektu nie zauważyłem ( zdjęcie wężyka sterującego EGR to raczej głupi pomysł , w twoim przypadku najwidoczniej zawór jest nieszczelny i nie domykał do końca dlatego zaślepienie go pomogło ) Profilaktycznie przeczyść sobie jeszcze czujnik doładowania na kolektorze ssącym.

  7. #7
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo27 Zobacz post
    Mam ten sam motur w swojej 156 i powiem , że mnie i mechanika też ten samochód mocno zaskoczył jesli chodzi o przyspieszenie ( podejrzewam , że jest soft zmieniony ) Jeśli nie robi odcięcia to źle , u mnie jak już wchodzi w zakres czerwonego pola zaczyna odcinać paliwo. Testowałem na autostradzie i 220 z + wyciąga bez problemu ale to na 5 biegu ( na 4 nie sprawdzałem ale bardzo wątpię chociaż na 3 jedzie spokojnie 120/h ) a spalanie 7,9l/100km ( miasto/trasa ) Egr zaślepiałem i takiego efektu nie zauważyłem ( zdjęcie wężyka sterującego EGR to raczej głupi pomysł , w twoim przypadku najwidoczniej zawór jest nieszczelny i nie domykał do końca dlatego zaślepienie go pomogło ) Profilaktycznie przeczyść sobie jeszcze czujnik doładowania na kolektorze ssącym.
    o wlasnie slyszalem o tym czujniku ale nie wiem jak on wyglada no a u mnie zakres obrotow konczy sie na 5100 dalej nie pojdzie ale zeby 200 na 4?? prawie 140 na 3 lapie skrzynia 6

  8. #8
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    http://www.spangerum.com:7080/navi?C...=6&WINDOW_ID=1
    Czujnik to Nr.9 i jest na kolektorze ssącym.

  9. #9
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo27 Zobacz post
    http://www.spangerum.com:7080/navi?C...=6&WINDOW_ID=1
    Czujnik to Nr.9 i jest na kolektorze ssącym.
    i on rozumiem jest wkrecony w kolektor ssacy taka wypustka do srodka?? i trza to wyczyscic?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    5100 moja też sie kreci. A jak masz 200 na 4 to na 6 Ci licznika braknie
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









Podobne wątki

  1. Dlaczego Alfa 164 powoli wymiera???
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 23:11
  2. 2.4 JTD powoli wchodzi na obroty.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 14:25
  3. Powoli wkręca się na oborty JTD
    Utworzone przez paparazy w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 11:05
  4. W końcu powoli kończę auto....
    Utworzone przez Wołek w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-12-2006, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory