Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Czy DWUMAS mógł zniszczyć moje TURBO ?! HELP !

  1. #1
    sponsorekkk
    Gość

    Domyślnie Czy DWUMAS mógł zniszczyć moje TURBO ?! HELP !

    Witam wszystkich fanów AR mam AR 166 2,4 JTD z 98'. Moj problem przedstawia się tak..padło mi Turbo zregenerowalem w bardzo dobrej firmie.. przejechalem jakies 400 km i moje Turbo padło znów..luzy na wirniku i wogole puszcza olej.. pojechalem zregenerowałem znowu..okazało się ze mialem opiłki w oleju i to wykończylo moje Turbo...ale skąd opiłki??? Silnik tzn wałek rozrządu nie wykazuje zurzycia nic sie nie przeciera, panewki też wykluczyłem... i mam pytanie co do DWUMASU bo jak jechałem to na biegu jałowym czułem duże tarcie i "chrobotanie" nie jestem pewie czy to DWUMAS czy sprzęgło..? I widać wyciek z miejsca między Skrzynią a silnikiem (na połączeniu..) i jest to olej silnikowy... Wiec teraz mam zapytanie skad moze byc wyciek? i Czy to może miec wpływ na dostęp opiłków do oleju który zniszczył moją turbinke ???? HELP !

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Co do wycieku to może być ze skrzyni lub silnika z uszczelniaczy. Ciśnienie panujące w silniku nie zassie Ci opiłków do jego wnętrza i nie widzę możliwości aby jakieś opiłki z dwumasu dostały się do silnika. Bardziej ciekawi mnie czy po wymianie turbiny wymieniłeś olej w silniku.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matt21 Zobacz post
    Bardziej ciekawi mnie czy po wymianie turbiny wymieniłeś olej w silniku.
    I to będzie powód drugiego zniszczenia turbiny po 400km, chyba, że olej po pierwszej naprawie wymieniłeś.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  4. #4
    sponsorekkk
    Gość

    Domyślnie

    Tak, zmienilem wszystkie filtry oraz plyny... olej nowiutki zalalem..i filtr olejowy takze...a i tak turbina sie rozsypala...poprzez rzekomo jakies opilki...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Czyli zakład spartolił regeneracje. Turbina to proste urządzenie ale nie wybaczające błędów konstrukcyjnych. Dobiegaj sie reklamacji jeśli masz możliwość i żeby Ci te opiłki nie zniszczyły całego silnika.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #6
    sponsorekkk
    Gość

    Domyślnie

    Zregenerowali mi ją po raz 2 chcieli zebym zaplacil im kolejne 600zl czyli razem 1600zl by mnie to kosztowało...ale wykłuciłem się ze zrobili błąd w sztuce bo kazdemu sie może on zdarzyc...i zrobili mi to ponownie.. tylko teraz mam własnie obawy żeby znów się to samo nie powtórzyło...a może jest to wina ciśnienia oleju które idzie na turbine ??? moze cisnienie było zasłabe i to pracowało na sucho..i opiłki wzieły się z wirnika turbiny ? nie wiem kurde..juz wszelakie opcje wykorzystuje... jak myslicie czy to moze byc to ??

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma możliwości aby koło dwumasowe zniszczyło sprężarkę ( chyba że nim rzucisz ). Z problemem który opisujesz spotkałem się już dwa razy i powody były dwa różne - za pierwszym razem ( 2,4 JTD ) powodem było bardzo mocne zużycie łańcuszka napędu pompy oleju i wałka wyrównoważającego, do tego stopnia że tarł o obudowę i opiłki przedostawały się do oleju, nie wiem czemu nie wyłapał ich filtr oleju i dostały się do turbiny niszcząc ją na ułożyskowaniu - po regeneracji i zmianie oleju było OK ale tylko przez 900 km i turbina znowu padła po ponownej regeneracji i wymianie pompy jest OK. W drugim przypadku wadliwa była regeneracja po 400 km pokruszyły się łożyska i turbina stanęła - uznano reklamacje. Podejrzewam że przyczyn jest znacznie więcej tylko kwestia aby ją znaleźć.

Podobne wątki

  1. [145] Modyfikacje JTD (większe turbo) i dwumas/jednomas.
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 06:56
  2. Turbo padło, co mogło jeszcze zniszczyć
    Utworzone przez Shelby68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 22:07
  3. czy ktoś mógł by zerknac na to auto?
    Utworzone przez elbarto w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 12:30
  4. czy mógł sie przestawic zapłon??
    Utworzone przez DARCO w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 09:43
  5. kto mógł zrobić coś takiego alfie?
    Utworzone przez rafjan w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 17-01-2007, 19:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory