Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wibracje podczas ruszania

  1. #1
    RONI
    Gość

    Domyślnie Wibracje podczas ruszania

    Przegrzebałem wszystko - nie znalazłem niestety podobnego przypadku.
    Podczas ruszania (nie zawsze) gdy puszczam sprzęgło, odczuwalne są drgania nadwozia. Czasem większe, czasem mniejsze a czasami w ogóle. Co ciekawe zauważyłem, że jeśli już występują to tylko na ciepłym silniku. Rano na zimnym jest idealnie. Właściwie im dłużej jeżdżę po mieście tym to się nasila, ale nie jest to żeby była jasność trzęsienie ziemi po prostu trochę irytuje.
    Dzieje się tak w momencie puszczania sprzęgła (na półsprzęgle), zanim koła jeszcze wejdą w ruch. Spróbowałem popuszczać sprzęgło przy wciśniętym hamulcu i wówczas tego nie ma. Żeby z kolei ruszyć "gładko" muszę prześlizgnąć trochę na sprzęgle dodając więcej gazu.
    Mam parę koncepcji co może być przyczyną, ale zanim o nich, chciałbym poznać Wasze opinie. Może ktoś miał podobnie i rozwiązał temat bez wymiany połowy auta metodą prób i błędów.

  2. #2
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Miałem dokładnie to samo co opisujesz ( a najgorzej było po dłuższej trasie) - były to objawy kończącego się sprzęgła, było coraz gorzej i wymiana sprzęgła załatwiła sprawę - polecam zrób to jak najszybciej bo sprawa nieunikniona a przez te szarpanie cały układ napędowy dostaje w kość.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Może byc też cos nie tak z jakąś poduszką na skrzyni bądz silniku.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    tak jak napisał kolega. Kończy Ci się sprzęgło miałem dokładnie to samo wymina asprzęgła załatwiła temat pozdrawiam

  5. #5
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys Zobacz post
    były to objawy kończącego się sprzęgła, było coraz gorzej i wymiana sprzęgła załatwiła sprawę
    To jedna z kilku opcji jaka biorę pod uwagę. Pytanie tylko czy oprócz tych drgań miałeś inne problemy ze sprzęgłem? Tzn. ślizganie, problemy ze zmiana biegów, itp? U mnie sprzęgło jest dość twarde, ale co do samego jego działania raczej nie mam zastrzeżeń. Wolałbym uniknąć wydatku który w efekcie miałby okazać się niepotrzebny.

  6. #6
    simeone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RONI Zobacz post
    Podczas ruszania (nie zawsze) gdy puszczam sprzęgło, odczuwalne są drgania nadwozia. Czasem większe, czasem mniejsze a czasami w ogóle
    U mnie (z tym,że w 145) mam zupełnie to samo. Z tą jedynie różnicą, że dzieje się tak (jeśli już się dzieje) wyłącznie za zimnym silniku...
    I to też wyłącznie podczas okresu tzw. 'zamulania'- gdy zimna nie chce jechać

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RONI Zobacz post
    To jedna z kilku opcji jaka biorę pod uwagę. Pytanie tylko czy oprócz tych drgań miałeś inne problemy ze sprzęgłem? Tzn. ślizganie, problemy ze zmiana biegów, itp? U mnie sprzęgło jest dość twarde, ale co do samego jego działania raczej nie mam zastrzeżeń. Wolałbym uniknąć wydatku który w efekcie miałby okazać się niepotrzebny.
    Pomijając fakt szarpania nie było żadnych innych przejawów nic się nie ślizgało, biegi wchodziły lekko wszystko super - tylko to szarpanie jak się nagrzał. Po jakimś czasie występowało już zawsze ale na ciepłym mocniej.

    Po wymianie okazało się jeszcze jedno że teraz pedał sprzęgła chodzi o wiele lżej.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Mi tez szarpie przy ruszaniu okazalo sie ze mam zerwana 1 poduszke. A sprzeglo w tsie powinno byc miekie czy twarde? bo ja mam nowe sprzeglo z wysprzeglikiem i pedal mi chodzi lekko.
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Powinno chodzić lekko, jeśli pracuje ciężko + telepie autem sprzęgło do wymiany.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Po wymianie okazało się jeszcze jedno że teraz pedał sprzęgła chodzi o wiele lżej.[/QUOTE]
    dokładnie tak jak napisał kolega

Podobne wątki

  1. Trzęsie podczas ruszania
    Utworzone przez esco1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 09:56
  2. [146] Drgania podczas ruszania 1.9 td
    Utworzone przez pioter_ch w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 19:01
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 11:57
  4. [145] Drganie podczas ruszania
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 18:20
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory