Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Pływający tył

  1. #1
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie Pływający tył

    Sprawnosc amorów ponad 75% ( jest okej )
    Poprzednia wizyta w ASO wykazała luzy na tulei wahliwej zwrotnicy dolnego wahacza - wymiana w tym samym ASO nic nie dała( debil wyjmował starą młotkiem i wkładał nową młotkiem - więcej tam im auta nie dam. )
    Wie ktoś z panów gdzie dobrac wszystkie 3 tuleje dolnego wahacza?
    Dziś wieczorem na ostrym zakręcie alfa postanowiła zerwać przyczepnośc na tylniej osi i postawić mnie bokiem pomiędzy wysokim krawęznikiem a autem obok, byłem b.b.bardzo zły bo mogło się skończyć nieciekawie. Gdyby nie potajemne wypady na zimowe drifty to skonczylo by sie klepaniem tyłu lub pudrnowaniem nosa ;/

    ps. opony są nowe goodyear f1, mokro nie było, coś dziwnego dzieje sie po wjechaniu jednym tylnim kołem w studzienke
    Ostatnio edytowane przez Kayrol ; 21-09-2009 o 02:06

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    całe zestawy naprawcze wahaczy tylnych masz na allegro ceny wahają sie w okolicach 200 zł strona.
    Pływać może od wielu rzeczy, a w ASO sprawdzali ci go na szarpakach czy brechą ???
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo kiedyś, po kontroli okazało się że jest luz na tulejach wahliwych tylnego wahacza, wymieniłem komplet tulejek ( 3 sztuki 200zł na jedną stronę ) po założeniu koniecznie należy ustawić zbieżność tyłu ( a najlepiej całości z przodem ) i musi być dobrze chyba ze masz jeszcze coś uszkodzone np poduszki belki.

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    a w ASO sprawdzali ci go na szarpakach czy brechą ???
    siedział pod autem i na szarpakach macał wahacze

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    co to są te tuleje wahliwe?? ma ktoś jakies zdjęcie?? bo mi tez w poziomie czasem zarzuci tyłem jak jest zakręt z nierówną nawierzchnią i do przyjemnych wrażeń to nienależy

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    wszystkie 3 tuleje dolnego wahacza http://allegro.pl/item745477689_zest...romeo_166.html

    są też tuleje belki 4szt. http://allegro.pl/item723843620_tule..._166_nowa.html

    i poduszki stabilizatora http://allegro.pl/item730296249_podu...przod_2sz.html

    no ale podobno tylko wahacz ma luzy.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a ktoś kiedys pisał ze jakies tuleje na tył pasują od mercedesa 124 i kosztują jakieś grosze, wie ktoś cos na ten temat??

    http://allegro.pl/item736884334_tule...w203_w210.html
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 21-09-2009 o 13:05

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie tuleje

    Faktycznie moge potwierdzic ze pasuja tuleje od mercedesa poniewaz sam na takich jezdze. U mnie byla tragedia pow 80km/h strach jezdzic. Moj mechanik wyciagał na gorąco, poźniej normalnie w sklepie porównał wymiary i wyszło im ze od merca pasuja idealnie (mnie przy tym nie było) Sprzedawca twierdził ze te od merca sa lepszej jakości. Później tylko ustawienie zbieżności - na moje WYRAŹNE życzenie minimalna rozbieżność z tyłu i jak przyklejona.
    Był już gdzieś taki temat - mozna szukac po moich postach. Pozdro

  9. #9
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    Faktycznie moge potwierdzic ze pasuja tuleje od mercedesa poniewaz sam na takich jezdze. U mnie byla tragedia pow 80km/h strach jezdzic. Moj mechanik wyciagał na gorąco, poźniej normalnie w sklepie porównał wymiary i wyszło im ze od merca pasuja idealnie (mnie przy tym nie było) Sprzedawca twierdził ze te od merca sa lepszej jakości. Później tylko ustawienie zbieżności - na moje WYRAŹNE życzenie minimalna rozbieżność z tyłu i jak przyklejona.
    Był już gdzieś taki temat - mozna szukac po moich postach. Pozdro
    kolega ma w zupełności racje. Tuleje pływające w alfie i w mercedesie są identyczne. a ceny bardzo różne. np lemforder do merca okolo 90 zl sztuka a swag okolo 45 a do alfy na allegro 140 najtansza jakiejs tam lipnej firmy.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    A ja dodam od siebie, że w mojej 156 też tak kiedyś miałem że jadąc prosto, po wjechaniu w dziurę rzucało dupą jak łajbą... u mnie pomogło ustawienie zbieżności.

Podobne wątki

  1. Pływający tył na dziurach
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 23:10
  2. pływający tył na zakrętach, dziurach itp.
    Utworzone przez romeo_166 w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 23:32
  3. pływający tył alfy
    Utworzone przez domelmen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 00:20
  4. pływający tył auta
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 20:33
  5. [156] pływający tył
    Utworzone przez bosniak_sg w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 06:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory