Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: AF 166 - co to STR

  1. #1
    zanjac
    Gość

    Domyślnie AF 166 - co to STR

    Znalazłem w instrukcji opis przycisku S.T.R. :shock: na środkowej konsoli AF166 tzw / SPORT THROTTLE RESPONSE/.Napisano w instrukcji ,że jest to przycisk trybu spokojnej lub sportowej jazdy.....................ale ja mam 6-biegową skrzynię MANUALNA , o co chodzi,jak to działa....................może to jest jakieś zestrojenie amortyzatorów.................albo działa na skrzynię biegów....................może mnie ktoś oświeci jak to działa bo nie widze różnicy po włączeniu tego S.T.R. :>>>


    ps.według instrukcji system ten także się włacza automatycznie po wciśnięciupedału przyspieszenia do podłogi :|?: :|?: :|?:

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zanjac
    Znalazłem w instrukcji opis przycisku S.T.R. na środkowej konsoli AF166 tzw / SPORT THROTTLE RESPONSE/.Napisano w instrukcji ,że jest to przycisk trybu spokojnej lub sportowej jazdy.....................ale ja mam 6-biegową skrzynię MANUALNA , o co chodzi,jak to działa....................może to jest jakieś zestrojenie amortyzatorów.................albo działa na skrzynię biegów....................może mnie ktoś oświeci jak to działa bo nie widze różnicy po włączeniu tego S.T.R.


    ps.według instrukcji system ten także się włacza automatycznie po wciśnięciupedału przyspieszenia do podłogi
    Pozwolę sobie podpowiedzieć, bo kiedyś miałem przyjemność śmigać pare miesięcy taką Bellą :twisted:
    S.T.R. odpowiada za start bez kręcenia w miejscu kołami.
    Spróbuj na wyłączonym S.T.R. szybko wystartować bez poślizgu kół :wink:

  3. #3
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Cytat Napisał zanjac
    Znalazłem w instrukcji opis przycisku S.T.R. na środkowej konsoli AF166 tzw / SPORT THROTTLE RESPONSE/.Napisano w instrukcji ,że jest to przycisk trybu spokojnej lub sportowej jazdy.....................ale ja mam 6-biegową skrzynię MANUALNA , o co chodzi,jak to działa....................może to jest jakieś zestrojenie amortyzatorów.................albo działa na skrzynię biegów....................może mnie ktoś oświeci jak to działa bo nie widze różnicy po włączeniu tego S.T.R.


    ps.według instrukcji system ten także się włacza automatycznie po wciśnięciupedału przyspieszenia do podłogi
    Pozwolę sobie podpowiedzieć, bo kiedyś miałem przyjemność śmigać pare miesięcy taką Bellą :twisted:
    S.T.R. odpowiada za start bez kręcenia w miejscu kołami.
    Spróbuj na wyłączonym S.T.R. szybko wystartować bez poślizgu kół :wink:
    A nie pomylilo Ci sie cos z ASRem??

  4. #4
    zanjac
    Gość

    Domyślnie

    ale jest pewne ale.... za kontrolę napędu samochodu i przeniesienia odpowiada u mnie A.S.R. tzw / Antislip Regulation/ przycisk obok :? ......można go wyłaczyc tym przyciskiem.
    Ps współpracuje on i wykorzystuje te same czujniki co ABS ;//

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Nooo i tu mnie zastrzeliłeś :roll:
    Teraz nie jestem już pewien ops:

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    W Alfie 166, tak jak i w 156 mamy do czynienie z przepustnicą sterowaną elektronicznie tzw.
    "gas by wire". Przycisk S.T.R pozwala na wybór odpowiedniej charakterystyki przepustnicy -
    spokojnej albo agresywnej.
    Oto bardziej rozbudowany opis działania tego systemu: http://www.dukiewicz.pl/fiat_slowniczek.php?2

  7. #7
    zanjac
    Gość

    Domyślnie

    ooooooooooo...... Właśnie na taką odpowiedź czekałem :mrgreen: .......muszę to wypróbowa czy wyczuję różnicę :>>>

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    REAKCJA ''SPORTOWA '' PEDAŁ PRZYSPIESZENIA
    (S.T.R - SPORT THROTTLE RESPONSE)

    Przy pomocy wyłącznika umieszczonego na środkowej nakładce deski rozdzielczej, użytkownik może włączyć, alternatywną funkcję zasilania silnika, zaprogramowaną równolegle w software centralki Motronic ME 2.1 obok funkcji standardowej.

    Tak więc użytkownik może zmieniać reakcję silnika przez naciśnięcie pedału przyspieszenia zamieniając jazdę „normalną” (zawsze zgodną z „image” samochodu) na jazdę „sportową” (maksymalna szybkość reagowania).

    S.T.R. umożliwia w ten sposób doświadczonemu kierowcy jazdę efektywną i szybką z możliwością jednocześnie swobodnego kierowania pojazdem w każdych warunkach i/lub zgodnie z preferencjami kierowcy.

    Układ ten, dzięki wykorzystaniu możliwości przepustnicy sterowanej elektronicznie pozwala na uzyskanie nie dla identycznych nacisków na pedał przyspieszenia - dwóch różnych reakcji silnika, zależnych od wybranego programu sterowania przepustnicą, tj. albo jazdy sportowej z gwałtownym przyspieszeniem, albo jazdy łagodnej, bardziej komfortowej, odpowiedniejszej do poruszania się po mieście. Styl jazdy zależy od wyboru kierowcy.

    Układ wtryskowy Motronic ME 2.1 steruje otwarciem przepustnicy w oparciu o przyspieszenia żądanie przyspieszenia spowodowane naciśnięciem na pedał przyspieszenia. Pedał przyspieszenia połączony jest z potencjometrem, który przesyła sygnał napięcia do centralki, w której przetwarzany jest w oparciu o wymaganie użytkownika na przewidziane programem większe lub mniejsze otwarcie przepustnicy. Do zmiany programu przyspieszenia nie wystarczy tylko naciśnięcie wyłącznika (który może być naciśnięty przypadkowo również przez pasażera) ale wymaga całkowitego zwolnienia pedału przyspieszenia co potwierdza zgodę kierowcy na zmianę programu. Dopiero po zwolnieniu pedału przyspieszenia zastosowany zostanie przez centralkę nowy program przyspieszenia, powodując zapalenie się odpowiedniej lampki sygnalizacyjnej LED.

    Przy każdym uruchomieniu silnika centralka przełącza się na program „STANDARD”. Użytkownik naciskając przycisk S.T.R. (i zwalniając całkowicie pedał przyspieszenia, aby następnie ponownie przyspieszyć) może uruchomić program sterowania przepustnicą „SPORT” stosowany dla jazdy sportowej. Ponowne naciśnięcie przycisku (po całkowitym zwolnieniu pedału przyspieszenia i następnie ponownym naciśnięciu pedału) powoduje powrót do programu „STANDARD”.

    Można również przejść automatycznie z programu „STANDARD” do programu „SPORT” (automatic shift) poprzez szybkie naciśnięcie pedału przyspieszenia, bez naciskania wyłącznika lub zwolnienie pedału przyspieszenia: ta zmiana programu jest szczególnie użyteczna podczas nagłych przyspieszeń przy wyprzedzaniu lub manewru awaryjnego.

    Po zakończeniu manewru awaryjnego układ powraca do stanu wybranego uprzednio przez kierowcę. Lampka sygnalizacyjna LED umieszczona obok wyłącznika S.T.R. sterowana jest bezpośrednio przez centralkę ME 2.1 sygnalizuje włączenie programu „SPORT”.


    A roznice napewno poczujesz :]

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory