Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Drżenie drążka zmiany biegów

  1. #1
    Alfistador
    Gość

    Angry Drżenie drążka zmiany biegów

    Pisałem już o tym jakiś czas temu niestety nikt nie pomógł, (chociaż byli tacy co przyznali się, że też tak mają) to może teraz....
    Na "6" a ostatnio już zaczyna także na "5" drżeć drążek, co z tym zrobić? Jak zdemontowałem mieszek i ten kawałem środkowej konsoli to wygląda na to, że są luzy w tym całym mechanizmie, ale nic nie sugeruję... Pomóżcie bo doprowadza mnie to już do szału!!!!!!!!!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Odnawiam temat. Mam to samo i zastanawiam się czy to nie jest któraś z poduszek pod silnikiem albo skrzynią?
    Macie może jakieś doświadczenia? od której zacząć wymieniać ?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Może to problem od skrzyni, mechanizmu albo półosi...?

    Kiedy drży? Pryz dodawaniu gazu, przy jeździe na biegu bez gazu, na luzie, a może cały czas...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    raczej przy dodawaniu gazu ale tylko w pewnym zakresie obrotów (niestety nie doprecyzuje teraz w jakim - przy najbliższej przejażdżce odnotuje). Czasami w czasie jazdy przy puszczeniu sprzęgła podczas zmiany biegów słychać lekkie uderzenie, lub gdy puszczam/naciskam gaz przy hamowaniu silnikiem.
    Przy tych objawach wydaje mi się ze któraś poducha , lecz mogę się mylić

  5. #5
    Alfistador
    Gość

    Domyślnie

    Temat mam już przerobiony osobiście. Wymiana poduszki wiele nie pomogła, przez przypadek wymieniałem tez przeguby (nie wszystkie), ale poprawy brak. Aż wreszcie dotarłem do momentu, gdzie musiałem wymienić docisk i tarczę no i alleluja problem prawie zniknął. To co zostało jest na tyle minimalne, że do wytrzymania, przypuszczam, że jak by wymienić cięgła od drążka to by załatwiło sprawę. Acha po drodze wymieniłem też wysprzęglik i siłownik sprzęgła, wtedy poprawy nie odnotowałem.

Podobne wątki

  1. Skrócenie drążka zmiany biegów
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 20:51
  2. [159] Końcówka drążka zmiany biegów
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:03
  3. cięgno drążka zmiany biegów
    Utworzone przez biedziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory