Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Wahacze SRL

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Mam założony jeden górny SRL oraz jeden ORI TRW z 07r, założone w tym samym czasie.
    Póki co, nie ma luzu ani z jednej, ani z drugiej, a juz okolice 15k są ze mną, dodam, że ja nie jeżdżę po drogach gładkich jak stół tylko często po szwajcarskich serach.
    Jeżeli coś się zacznie dziać, na pewno się odezwę w tym temacie.


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Mialem Delphi. Straszne gonwo.. Lewego mialem. Sworzen rozpadł sie batlrdzo szybko.

    wysłane z WC
    [C

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Ja tylko napisalem wstepna opinie.Bo o wahaczach w alfie to bylo milion razy.A o chinczykach tez.I zawsze bylo ze nie trzymaja wymiaru,wykonanie slabe itp.Z Srl zrobilismy eksperyment no i zobaczymy.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MrKrzywy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków/ Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Jakieś uaktualnienie? Testowa Bella nadal na SRL czy już poszły w kosz? Jaki przebieg?
    Ostatnio edytowane przez MrKrzywy ; 04-09-2017 o 08:44

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    W 166 założyłem SLR dolne przód oba, przejechane 15tys, narazie ok.
    W E66 założyłem jeden SLR na przód do pozostałych trzech TRW, kierownica bardzo się skręciła, od razu kupiłem TRW i założyłem, kierownica się wyprostowała, wniosek SLR nie trzyma wymiaru TRW w przypadku tego wahacza.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Wszystko w porządku.Założone w 166/156 odpowiednio ok 8000km/ponad15000 km.Jednocześnie wymieniona końcówka drążka SRL w 156,która właśnie się poddała.
    Także wahacze ok-końcówka nie ok.
    Nie było za wiele okazji aby przyjżeć się tym wahaczom oprócz wymiany rolek paska,sprzęgła alt, i paska poli V w 166(czyli tylko prawa strona).Z wyglądu ok.Stuków i pojękiwań żadnych.
    Pozdrawiam
    Emil

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dobra Panowie-to teraz trochę wiedzy od kuchni na temat tego, dlaczego jeden pojeździ na SRL 30kkm, a innemu TRW padnie po 10kkm.
    Jestę ekspertę, bo robię w firmie produkującej części zarówno na pierwszy montaż jak i aftermarkt.
    Wygląda to tak, powiedzmy na przykładzie wahaczy:
    1.Przyjeżdżają komponenty od różnych dostawców:
    -tuleje firma x
    -sforznie firma y
    -korpus firma z
    2.Części idą do kontroli wstępnej(albo i nie, zależy od producenta)
    3.Mierzymy na wybrane (najczęściej jakościowe) charakterystyki z rysunku technicznego określoną liczbę (dosłownie kilka) części z dostawy(kij z tym czy przyjechało 500szt. czy 50000szt.)
    4.Wychodzą ok-zwalniamy
    Wychodzą nok-weryfikacja do bólu na innych maszynach, innymi narzędziami, aż wyniki 'wskoczą',bo nie można lini produkcyjnej zatrzymać, inaczej zatrzymamy linię naszego klienta i będzie kara.
    Jeżeli komponenty są zupełnie do dupy odsyłamy je do dostawcy po milionie testów mających na celu udowodnienie, że są złe i modlimy się, żeby tamten ją uznał.
    5.Części są trochę złe, ale innych nie mamy/producent nie umie ich poprawić tymczasowo-wystawiamy tzw. PAA-pozwolenie na użycie ze zwiększonymi niż rysunkowe limitami.
    6.Na linii im coś maszyny zaszwankują i wychodzą części niekoniecznie dobre-PAA.
    Te zupełnie złe-do rozbiórki i odzysku komponentów, które przy najbliższej okazji zamontujemy jeszcze raz. Produkcja ma iść, klienta nie można zatrzymać!!!

    To jest produkcja na pierwszy montaż, na aftermarket czyli zamienne jest często 'PAA na wszystko', bo to projekty zamknięte.
    Głównym kryterium doboru dostawców jest oczywiście cena...
    I tak to robią w Polsce. Teraz pomyślcie jak przykładają się chińczycy kopiując dany produkt, bo wątpię, żeby mieli dokładną specyfikację techniczną.
    Jakość części zależy od tego ile PAA dostanie po drodze
    Chociaż mogę się mylić...

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja też wiem o tym co nie co (pierwszy montaż/produkcja) i zawsze wygląda to tak, że kontrolowane są części wybiórczo. Jeżeli któraś nie mieści się w tolerancji to odsyłana jest cała dostawa. Natychmiast. A dostawca ma określony, króciutki czas na dostawę właściwej partii. Fabryka ma bufor na taką ewentualność, dostawca jest umowami i karami zobligowany na taką ewentualność i jeżeli się nie wywiąże to produkcja idzie z bufora a dostawcy mówią PA PA
    I jest totalną bzdurą że producent auta lub pod wykonawca (bo często tak jest) martwi się że linia zostanie zatrzymana z powodu defektu. To jest przemyślane, uwzględnione a linia produkcyjna nigdy nie zużywa 100% stanu żeby doszło do sytuacji o której piszesz. Zawsze uwzględniony jest czas ewentualnego przestoju, awarii lub zachwiania dostaw. A kary sa przerzucane na poddostawców.
    Nie wiem jakie masz doświadczenie (w sensie z jakimi firmami) ale ja piszę na podstawie sporego doświadczeniu z markami takimi jak audi, opel, vw, fiat, toyota. Tego się przewinęło systematycznie dużo. A ponoć bmw i mercedes ma jeszcze ostrzej i restrykcyjniej bo mają wydzielone zakłady i KJ nie tak jak audi że tłuką części razem z fiatem
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 22-10-2017 o 09:02

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Viper 2000HP
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    AR 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ja mówię o tym co tłuką managerowie z biura tym 'na dole', bo że zatrzymamy klienta to bzdura to wiem, bo szansa na to jest minimalna. Piszę na podstawie tylko mojej firmy-robimy części na pierwszy montaż głównie do VAG, PSA, BMW.
    A to, że moja firma nie umie normalnie podpisywać umów i ze wszystkich stron odpowiada, a logistyka robi wszystko na 'just in time' z naciskiem na 'ledwo tir pod rampę podjeżdża, ale weź mi to zwolnij,bo za 10 minut staniemy' to inna para kaloszy.
    Jasne-jak w VW trafi im się coś nie halo z naszych części to ok, natychmiast wysyłamy nowe, ale aftermarket? U mnie nikt na to nie zwraca większej uwagi. Mierzę na mikrony, odchyłki wychodzą prawie milimetrowe, ale 'zwolnijcie to i nie zawracajcie głowy, to i tak aftermarket'. Jasne, nawet takie części zamienne od producenta na pierwszy montaż będą zazwyczaj lepsze niż chińczyk, ale produkujemy z tego co mamy, bo tak nam logistyka (skądinąd trudna robota) zarządza, że nie mamy za bardzo czasu na zabawę ze złymi komponentami.
    Nie mówię, że to dobre, ale pewnie nie tylko u nas tak jest, że jakość części zależy od tego jak się podwykonawcy poszczególne komponenty udadzą i ile taki małych felerów w danej partii zostanie po drodze uznanych za nieistotne (ale po nałożeniu się kilku wad na siebie dających w jakimś okresie czasu słabszą część, która padnie szybciej).
    Mój zakład ma aftermarket z zasadzie gdzieś i się nad nim nie modli-zrobić i spuścić-takie założenia.
    A stajemy jedynie wtedy kiedy naprawdę nie da się produkować, bo komponenty są ewidentnie do bani, a i wtedy potrafią zarządzić ich sortowanie.
    Głupie ale tak jest, więc pewnie chińczycy mają podobne podejście robiąc aftermarket-jak wyjdzie to dobrze, a jak nie to trudno-i tak kupią, bo tanie
    Części zamienne to z założenia takie, które nie nadawały się z powodu jakiś tam wad na pierwszy montaż, albo są tłuczone już tylko na wygaszenie projektu, więc nikt się im bliżej nie przygląda-działa to działa, a ile wytrzyma to już nikogo nie obchodzi. Tak jest u mnie

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar artur31
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    22-100 Chełm, woj. lubelskie
    Auto
    166 2.0 TS czerwona 2000r, 166 2,4 JTD niebieska 2002r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Założyłem dwa górne wahacze na przód ... totalna porażka
    wytrzymał 1 miesiąc, a drugi około 3 miesięcy(stukał wcześniej).
    Po demontażu, tulejki gumowe miały więcej luzu niż 3 letnie TRW(zdemontowane wcześniej)
    Ja regeneruję wahacze w regum(miejscowość Skórzewo - wysyłam paczkę), w tej chwili jeżdżę rok i jest OK (27tys. km) regeneracja góra-przód kosztuje 120zł.

Podobne wątki

  1. wahacze
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 19:09
  2. wahacze
    Utworzone przez matys641991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 20:46
  3. wahacze gta
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 23:14
  4. Wahacze
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 11:20
  5. [155] wahacze
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory