Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Zbieżność - poważny problem z ustawieniem

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Moje tylne koła stoją tak samo jak na zdjeciach powyżej, na pomiarach wyszło że wszystko jest do d...y. ja teraz nie ruszałem tylniego zwieszenia. tak mam odkąd kupiłem auto i nic się z tyłem nie dzieje ( nie myszkuje i nie zdziera opon).
    Bardziej martwi mnie przód, bo tak jak pisałem wyżej po wymianie wszystkiego oprócz amorów i sprężyn z przodu na, drugi dzień pojechałem na geometrie i okazało się że kąty pochylenia kól są według mechanika do kitu.
    Ustawiłem zbieżność i tak będe jeździł, a jeżeli dalej będzie jadło opony to już nie wiem.. Wywaliłem prawie 1.5 tyś na przednie zawieszenie, a tu ponoć lipa. Spróbuje jeszcze w najbliższym czasie podjechać do innego warsztatu co sprawdzają zawieszenia zobacze czy będzie tak samo. Miał ktoś taki przypadek??
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 17-06-2010 o 18:27

  2. #22
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Żurawica
    Auto
    Alfa Romeo 164 2.0 ts Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Alfa Romeo 156 1.8ts
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witam PANOWIE!!!!!!
    Przerabiam ten sam problem z tym, że kombinacji i wariantów jeśli chodzi wartości było multum i u 3 różnych diagnostów. Ogólnie dopadła mnie już czarna rozpacz.
    Dodam, że zawieszenie nie ma luzów. Tył wymieniałem parę dni wcześniej. Trochę kasy wydałem, a tu ręka w nocniku!!!! Może coś podpowiecie

  3. #23
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Było na forum , poszukajcie mojego postu o zbieżności , pewnie macie wstawione zamienniki zahaczy dolnych , bo te mają wpływ na kąty. Ja mam za długie i dlatego koło stoja tak : /---\
    tylko wymiana na oryginalne i to do mojego modelu poprawią sytuację. Na razie kupuje co roku dwie chińskie nówki i ok. to i tak taniej niż ponowna wymiana wahaczy oryginalnych.
    A jak przyjdą lepsze czasy wymienię wahacze na oryginały.

    ---------- Post dodany o godzinie 07:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:20 ----------

    Pisząc ,,chińskie nówki" mam na myśli opony

    ---------- Post dodany o godzinie 07:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:21 ----------

    A na pocieszenie powiem wam , że młodzi to sobie specjalnie tak ustawiają koła , bo podobno do driftowania jest lepiej , tak mi powiedział kolo na stacji diagnostycznej.

  4. #24
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    Witam mój problem polega na tym, że ucieka mi tył na nie równościach, wiec pojechałem na diagnostykę. pan zbadał zawieszenie i powiedział, że mam drobne luzy na wahaczach z tyłu, ale niema tragedi, amory dobre. w końcu uznał, że to wina tylnej prawej opony była od zewnątrz łysa, tylko ta jedna. pojechałam kupiłem 4 zimówy i problem nadal ten sam. dziś jak wyjechałem alfa na śnieg to nie dało się jechać. moje pytanie brzmi jechać na ustawinie zbierzności czy wymiane wahaczy ??? pomocy
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 28-11-2010 o 16:05 Powód: interpunkcja!

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanley Zobacz post
    A na pocieszenie powiem wam , że młodzi to sobie specjalnie tak ustawiają koła , bo podobno do driftowania jest lepiej , tak mi powiedział kolo na stacji diagnostycznej.
    Tylko, że po takiej imprezie opony idą do kosza, a Wy pewnie chcielibyście pojeździć ze 2 sezony na jednym komplecie...

    Pływający tył = tuleje lub wydymane piasty

    Co do tematu, to ciężko cokolwiek wnioskować. Nie wiadomo co to za pomiary i na jakim sprzęcie robione. Nie wiadomo, jakie opony jakie felgi, czy zalany pełny bak i uzupełnione wszystkie płyny przed wykonaniem takich pomiarów... ???
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 28-11-2010 o 16:43

  6. #26
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał arni52 Zobacz post
    moje pytanie brzmi jechać na ustawinie zbierzności
    Od tego trzeba zaczynać

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #27
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    połowa baku reszta uzupełniona. pojechałem przejechać się alfa, nie szło jechać v-max 50km/h, caly czas tył uciekał w lewą stronę. strasznie jest to wku....
    Badanie polegało na : gość wsiada do alfy i jedzie po metalowej płycie. z prawej strony najpierw przednie koło - płyta delikatnie się ruszyła. jedzie dalej, tylnie koło i tu się zaczyna - płyta ucieka na max w lewą stronę. gość się zatrzymał otwiera drzwi i drze sie do mnie 'co się dzieje z tym tyłem!? potem kontrola amorów- amory tył dobre.
    wlazł pod auto i gadał coś o jakiejś tulei co jest w niej wachacz dolny. potem przód zbadał i tam też coś z wahaczem, ale górnym. jutro jadę jeszcze raz zapisze co jest do wymiany i działam
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 28-11-2010 o 22:47

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał arni52 Zobacz post
    ruszyła jedzie dalej tylnie koło i tu się zaczyna płyta ucieka na max w lewą stronę gość się zatrzymał otwiera drzwi i drze sie do mnie 'co się dzieje z tym tyłem!!!!????'
    Ale się ubrechtałem. Chciałbym to zobaczyć. Ja ten temat też już przerabiałem. U mnie (częsta przyczyna) to wymiana tulei. Ja mam założone od merca.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  9. #29
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    dopiero jak mu powiedziałem ze dopiero co ją kupiłem i ze mam 20lat ze to mój pierwszy samochód że się nie znam to się uspokoił. Cały czas przewalam forum szukam namiarów na te tuleje od merca jak nie znajdę to kupię ten zestaw z allegro 3szt za 189 siko

  10. #30
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał arni52 Zobacz post
    dopiero jak mu powiedziałem ze dopiero co ją kupiłem i ze mam 20lat ze to mój pierwszy samochód że się nie znam to się uspokoił. Cały czas przewalam forum szukam namiarów na te tuleje od merca jak nie znajdę to kupię ten zestaw z allegro 3szt za 189 siko
    są te tuleje od merca na allegro wejdz na czesci mercedesa

    Alfa i jej ochroniarz

Podobne wątki

  1. Problem z ustawieniem temperatury
    Utworzone przez r0bertos w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 10:53
  2. [159] Problem z ustawieniem menu :-(
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 11:56
  3. 156 problem z ustawieniem optymalnej temperatury
    Utworzone przez Maryjanek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 13:06
  4. Problem z ustawieniem pedałów gaz sprzęgło
    Utworzone przez sebaktw w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 19:56
  5. Problem z ustawieniem rozrządu.. V6
    Utworzone przez piteros w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory