Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana zarowek w licznikach 166

  1. #1
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie Wymiana zarowek w licznikach 166

    Witam.

    Mam szybka sprawe. W jaki sposob wyminic zarowki podswietlenia licznikow 166????
    Wyjalem caly ten panel licznikow, ktory trzyma sie na wiazkach (2). Nie moge bardziej go wyciagnac bo rpzeszkadza kierownica.
    Jest tam okolo 8 srubek, miedzy innymi takie na samym dole, ktorych z tej pozycji nie dam rady odkrecic.

    Jak cos wiecie napiszcie. Zalezy mi na czasie.
    Z gory wielkie dzieki.

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    a nie widac tam takich malych plastikowych korpusików w zagłębieniach?? bo to powinno sie wymienic bez rozkrecania calego licznika ;//

  3. #3
    Lemon777
    Gość

    Domyślnie

    Marcin1135...a możesz powiedzieć jak dobrałeś się do tych zegarów?...Też muszę zobaczyć podświetlenie jednej kontrolki ale nie wiem jak zacząć

  4. #4
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie

    z podswietleniem kontrolek to jest troszke inna sprawa bo zarowki sa w obudowie, ale juz Ci mowie jak wybebeszyc liczniki.

    Musisz odkrecic plastiki te za kierownica(zakrywajace kolumne kierownicy) (sa 4 sruby pod kierownica), pozniej wysun sobie kierownice na do gory , a w pionie na sam dol. Teraz wyciagasz liczniki (u mnie nie bylo tam zadnych srubek i chyba nei powinno byc ale pewny nie jestem. Liczniki sa po prostu wlozone.
    Nastepnie musisz odpiac 3 wiazki (biala, niebieska, czarna -> u mnie taka kolejnosc patrzac od lewej). Wyjmujesz liczniki prawa strona, miedzy kolem kierownicy, a plastikami deski.

    To tyle jezeli chodzi o wyjecie panela z licznikami. Zarowki do podswietlenia zegarow w tym momencie bedziesz mial z tylu w obudowach.
    Aby sie dostac do podswietlenia kontrolek trzeba dalej rozkrecic, ale tego juz nie robilem chociaz pewnie bede musial bo cos nie zawsze mi sie rezerwa swieci.

    Wiec jakbys wiedzial co daje rozkrecac (czy ten bialy czy czarny plastik) to napisz,

    Powodzenia

  5. #5
    Lemon777
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm...u mnie licznik jest przykręcony do deski na dwie śruby w górnej części...po odkręceniu ich licznik lekko wyszedł do przodu...ale tylko na jakiś centymetr..dalej coś go trzyma (( Na siłę nie będę bo tylko kłopot sobie można zrobić

  6. #6
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie

    u mnie te miejsca na sruby tez sa , ale zapewne poprzedni wlasciciel sobie je darowal, trzyma sie dobrze bez tego jak sam z reszta wiesz.
    Nic na sile, wyjmiesz trzymajac za czarny platik oddzielajacy liczniki od kontrolek ( ruszajac lekko na boki) pomalutku pomalutku i wyjdzie

Podobne wątki

  1. 147 FL - swiatla mijania- wymiana zarowek
    Utworzone przez molten w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-09-2021, 17:13
  2. alfa 156 wymiana zarowek przod
    Utworzone przez exodus21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 17:31
  3. Wymiana zarowek zegarow i pokretel
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 21:17
  4. [156] Wymiana zarowek postojowych
    Utworzone przez a59 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 14:39
  5. Wymiana zarowek postojowych w 147
    Utworzone przez Beny w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory