Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Skrzynia biegów Sportronic w JTD 20V Multijet 2004

  1. #1
    nenax
    Gość

    Domyślnie Skrzynia biegów Sportronic w JTD 20V Multijet 2004

    KOCHANI Poważny problem jaki mnie dotknął 700 km od domu. Skrzynia biegów przestała działać prawidłowo. Lekki "stuk-szarpnięcie" i zapaliła się kontrolka przegrzany olej skrzyni biegów. Dojechałem na miejsce na jednym biegu. Nie było reakcji na zmianę obrotów silnika w skrzyni. Po uruchomieniu nic nie świeci rusza normalnie lecz po chwili przeskakuje na 4 bieg kontrolka świeci ciągłym światłem i tak za każdym razem. Przestawiam na sport na wciśniętym hamulcu 1-2-3 ok daje 1-ruszam 2-pyk jest cztery - kontrolka świeci.Dojechałem na czwartym automacie do domu. Wsteczny jest normalnie. I jeszcze jedno paruje w środku. Miałem paskudne święta przez ten drobiazg.Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 13:08 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:51 ----------

    W uzupełnieniu powyższego dodaję oleju w skrzyni jest dość sprawdzałem w ASO w Słupsku w wigilię. Podłączony do komputera skrzynia nie wykazała żadnych błędów. Diagnosta rozłożył ręce i życzył wesołych świąt.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-12-2010 o 23:07

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Jedyne co mi przychodzi do głowy to zalany przekaźnik od automatu przez wyciek z nagrzewnicy obie sytuacje tzn wariujace biegi i parowanie szyb do tego pasuje. Znajduje się on z tyłu za deską, dostęp po sciągnięciu boczka obok nóg pasarzera :0 Ręki nie dam obciąc.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    nenax
    Gość

    Domyślnie

    Jutro wybiorę się do ASO ważna sugestia. Mam nadzieję że skrzynia jest porządku. Dzięki i Pozdrawiam.

  4. #4
    Mansoner
    Gość

    Domyślnie Miałem to samo !!

    Matt21 ma rację! Miałem wyciek z nagrzewnicy a dokładnie pod nią znajduje się jeden z komputerów sterujących skrzynią. Jak tam coś na nią skapło to się wieszał i dokładnie to samo co u Ciebie. Nawet nie chcę sobie przypominać ile letnich popołudni spędziłem nad dojściem do tego u mechaników co jest nie tak. Na pewno to jest to

  5. #5
    nenax
    Gość

    Domyślnie

    Mieliście Koledzy rację wielkie dzięki to jest wyciek z nagrzewnicy. "Pan w serwisie doszedł do tego za """""1000 !!!!!! zł a po przejechaniu 10 kilometrów zaczęło znowu wariować. W poniedziałek jadę do poprawki. A teraz jak uszczelnić nagrzewnicę czy potrzebna jest wymiana. """Pan w ASO za wymianę policzy mi kolejny 1000 bo twierdzi że musi rozebrać cały kokpit żeby móc to zrobić. Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    mam mały problem w swojej sportronic 5'cio biegowej. mianowicie jak przełączę ja w tryb sportowy (sekwencyjny) to nie reaguje na redukcje biegu. zwiększanie biegu działa lecz zmniejszanie już nie. w trybie automatycznym skrzynia nie ma takiego problemu, wydaje mi się, że to kwestia czujnika, lecz jak się tam dostać i sprawdzić czy to rzeczywiście w tym problem tkwi. jakiś czas temu działało.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-12-2010 o 23:06
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_Zielu Zobacz post
    mam mały problem w swojej sportronic 5'cio biegowej, mianowicie jak przełączę ja w tryb sportowy (sekwencyjny) to nie reaguje na redukcje biegu, zwiększanie biegu działa lecz zmniejszanie już nie, w trybie automatycznym skrzynia nie ma takiego problemu, wydaje mi się że to kwestia czujnika, lecz jak się tam dostać i sprawdzić czy to rzeczywiście w tym problem tkwi, jakiś czas temu działało.
    Jak zdejmiesz obudowę te plastikowa lewarka to pod nią są mikrostyki. Możliwe że u ciebie się poluzował, uszkodził lub urwał kabelek.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    wczoraj dopiero zabrałem się za skrzynie, okazało się że microstyk miał luz.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

Podobne wątki

  1. 166 2.4JTD 20V Sportronic 2004 Gdańsk-Straszyn
    Utworzone przez szerszeń w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 14:58
  2. [166] Skrzynia Sportronic
    Utworzone przez siomaj w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 09:45
  3. [166] Skrzynia Sportronic
    Utworzone przez siomaj w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 22:40
  4. [166] Poprawna wymiana oleju? Skrzynia sportronic.
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory