Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Temat: NIe działa tempomat

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maciek.b52
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    AR 166 V6 3.0 Sportronic Progression 01/2001
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dzięki wszsytkim za porady i uwagi.
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Także IMO tempomat masz, tylko coś w nim nie działa, tudzież brak połączenia (Progression nie miała w standardzie tempomatu, więc może ktoś wymienił kombajn a nie połączył tego odpowiednio?
    Też mi się tak wydaje, szczególnie że FES mi nie widzi tempomatu ani nie rozpoznaje położenia na + i - W takim razie czeka mnie znowu grzebanie po forum, żeby znaleźć, jak ma być odpowiednio.
    Jeśli chodzi o czujnik deszczu, to masz soczewkę na szybie? Bo jak nie masz, to nie zadziała. Poza tym z tym czujnikiem ciężka sprawa jest i chyba gra nie warta świeczki żeby to uruchamiać...
    Soczewkę mam, więc fajnie by było, jakby działało, chociażby dla zasady, że skoro jest to ma działać A przy okazji ktoś może poradzić jak to ustrojstwo zdjąć, żeby nie uszkodzić? Chciałbym zajrzeć do środka, może tylko się coś wypięło albo ktoś już grzebał i źle zmontował.
    Cytat Napisał Dziubek99 Zobacz post
    A spróbuj włączyć tempomat w czasie jazdy Z tego co wiem to jak go włączysz na postoju i potem w czasie jazdy dajesz + lub - to nie będzie działał Zaczyna działać dopiero od 50km/h
    Próbowałem, we wszystkich możliwych konfiguracjach i prędkościach, nic z tego.
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Obskoczyłbym go dokładnie miernikiem.
    No właśnie... lubię grzebać przy samochodzie, ale kompletnie nie kumam elektryki. Czujnik przy hamulcu wydaje się ok – działa sygnalizacja stopu i aktywuje dźwignię zmiany biegów. Sprawdziłem go też przez FES - czujnik sprawny, błędów brak. Tyle tylko, że nie wiem, czy jest zamontowany właściwy czujnik – mój ma 4 piny na kostce. Co powinienem zmierzyć?
    Potem sprawdził podłączenie manetki.
    Nie wiszą żadne luźne kable, nie widzę też wolnych wtyczek ani gniazd. Wszystko wizualnie wygląda w porządku, dlatego nie za bardzo wiem czego szukać i co mierzyć.

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek.b52 Zobacz post
    Soczewkę mam, więc fajnie by było, jakby działało, chociażby dla zasady, że skoro jest to ma działać A przy okazji ktoś może poradzić jak to ustrojstwo zdjąć, żeby nie uszkodzić? Chciałbym zajrzeć do środka, może tylko się coś wypięło albo ktoś już grzebał i źle zmontował.
    O ile dobrze pamiętam, Marek rozkminiał ten czujnik. I chyba dał sobie spokój finalnie, a jak on dał sobie spokój, to już na bank gra nie warta świeczki
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Te fabryczne czujniki to jakaś pomyłka. Padały jak kawki nie wiadomo dlaczego. Skomplikowane to takie.... Musisz z czujnika zdjąć obudowę (zatrzaski) wtedy na korpusie zobaczysz takie jakby szufladki po bokach. Musisz je paznokciem zahaczyć i wysunąć. Wtedy pazurki puszczą soczewkę. W przeciwnym wypadku coś uszkodzisz.
    Moim zdaniem prościej jest kupić uniwersalny czujnik deszczu albo z innego auta. W 406 np jest czujnik który przykładasz do którejkolwiek szyby i działa. W 166 ta dziwaczna soczewka, która przez byle skazę źle współpracuje z czujnikiem, do tego czujniki ciągle padające i szwankujące..... W poliftach to jeszcze żyje, ale to kwestia czasu.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar longman87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa 166 3.0 v6 Busso
    Postów
    29

    Domyślnie

    A ja tak zapytam..

    Miał ktoś problem taki ,że tylko na 6tym biegu nie działa tempomat?

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie słyszałem. I w zasadzie to nie ma sensu bo skrzynia manualna nie jest absolutnie w żaden sposób połączona elektronicznie. Żaden czujnik, układ ani element nie wykrywa który masz bieg. Więc może to tylko zbieg okoliczności.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar longman87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa 166 3.0 v6 Busso
    Postów
    29

    Domyślnie

    Uwierz mi ,że tak jest... na 5tym i wszystkich działa elegancko... a na 6 ni ciorta

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To przeczytaj to co napisałem i wytłumacz mi skąd niby tempomat ma wiedzieć który masz bieg? no chyba że ja czegoś nie wiem....

    Chyba że masz automat

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar longman87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa 166 3.0 v6 Busso
    Postów
    29

    Domyślnie

    Marek, ale ja na prawdę rozumiem ,że to nie ma znaczenia...

    No ale kur&^ nie działa !

    Gdzie można znaleźć jakaś centralkę, moduł sterujący czy jakaśkolwiek elektronikę z tempomatu?

    Przerzucę z dawcy i sprawdzę...

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie wiem czy takowa jest. Przecież do przekładki potrzebna tylko manetka i kawałek wiązki (jak dobrze pamiętam).

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar longman87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa 166 3.0 v6 Busso
    Postów
    29

    Domyślnie

    No powiem Ci ,że to dziwna sprawa...

    Nie mam zielonego pojęcia nawet jak się do tego zabrać, na 5tym normalnie od razu bangla, a na 6 nie daje znaku życia...

Podobne wątki

  1. Nie działa tempomat
    Utworzone przez tropiciel4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2022, 16:23
  2. Nie działa tempomat
    Utworzone przez neo_bytom w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 21:48
  3. NIe działa tempomat
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 19:29
  4. Tempomat. Nie działa regulacja prędkości
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 19:12
  5. [MiTo] Jak działa tempomat?
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 23:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory