Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: ICS nie pamięta ustawień (niektórych)

  1. #1
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie ICS nie pamięta ustawień (niektórych)

    Witam. Co może być przyczyną nie pamiętania przez ICS niektórych ustawień (język - zawsze wraca do niemieckiego, zegar, komputer, stacje radiowe) po wyłączeniu zapłonu ? Pamięta np ustawienia audio, które z tego co zauważyłem ma osobny bezpiecznik wg instrukcji. Mogę się domyślać, że może to mieć coś wspólnego z zamontowanym przez poprzedniego właściciela zabezpieczeniem, które dezaktywuje się ukrytym przyciskiem po przekręceniu kluczyka w pozycję MAR. Myślę tak dlatego, ponieważ zabezpieczenie to działa tak, że gdy wyłączę zapłon to jeszcze przez jakiś czas mam czas na to aby ponownie uruchomić samochód bez konieczności naciskania ukrytego przycisku i gdy tak zrobię to ustawienia ICS są zapamiętywane. Bezpieczniki sprawdzone.

  2. #2
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżę temat, bo dalej nie wiem co jest grane. Wg elektryka wszystko jest podłączone ok, zasugerował że może coś z samym ICS się dzieje. Czy ICS ma jakieś swoje podtrzymanie (np jakaś bateryjka) czy pamięć ustawień jest podtrzymywana tylko i wyłącznie przez aku ?

  3. #3
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Problem dalej nie rozwiązany, poradzono mi wymianę ICS. Wg elektryka wszystko jest podłączone ok, a zabezpieczenie nie ma wpływu na mój problem.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam,
    polecam dokładne przeczytanie instrukcji obsługi ICS'a.
    ICS nie ma żadnego podtrzymywania bateryjnego, większość (dokładnie język wyświetlacza, zaprogramowane stacje radiowe, itp.) ustawień jest zapamiętywane w wewnętrznej pamięci eeprom.
    Wątpię by to miało coś wspólnego z opisywaną blokadą zapłonu.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Witam,
    polecam dokładne przeczytanie instrukcji obsługi ICS'a.
    ICS nie ma żadnego podtrzymywania bateryjnego, większość (dokładnie język wyświetlacza, zaprogramowane stacje radiowe, itp.) ustawień jest zapamiętywane w wewnętrznej pamięci eeprom.
    Wątpię by to miało coś wspólnego z opisywaną blokadą zapłonu.
    Pozdrawiam
    Czyli sugerujesz, że jednak może być uszkodzony ICS, a dokładnie eprom ? To by się zgadzało, chyba że jakiś impuls wymazuje ustawienia w epromie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego Scorpion,
    mniemam, że masz kod do ICS'a to radzę przeprowadzić reset wszystkich ustawień poprzez odłączenie akumulatora na zimnym silniku (min. 10 min.).
    Uwaga, po ponownym podłączeniu zasilania i podaniu zapłonu nie uruchamiać od razu silnika tylko odczekać 30 sek. wyłączyć zapłon i odczekać 1,5 min. potem można normalnie uruchamiać silnik (rozchodzi się o ustawienie "zerowanie ustawień" sterownika klimy i jeśli to jest benzyna to ustawień przepustnicy).
    Może ta operacja coś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 21-05-2010 o 13:59

  7. #7
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie pomogło. Ręce mi opadają, wkurza mnie to, bo za każdym razem muszę ustawiać zegar aby czytał go z RDS i do tego uwzględniał czas letni (bo tego też nie pamięta). Oczywiście trip też nie pamięta wartości. Dziwne, że np ustawienia klimy są pamiętane. Nic z tego nie rozumiem.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    A moze bezpiecznik z tylu ICSa ma z tym cos wspolnego ? Tak jak tu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._radio_cd.html

    Ale oczywiscie tylko strzelam...

  9. #9
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    A moze bezpiecznik z tylu ICSa ma z tym cos wspolnego ? Tak jak tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._radio_cd.html
    Ale oczywiscie tylko strzelam...
    Spytam się elektryka czy to sprawdzał, jak nie to się sam do tego dobiorę. Myślę jednak, że ten bezpiecznik nie powinien powodować takiego efektu po jego spaleniu. No ale lepiej sprawdzić, jak nie da rady to chyba przeniosę z JTD ICS i sprawdzę co wtedy. Tyle że średnio chce mi się go wyjmować w dwóch 166tkach tym bardziej, że nie mam wprawy.

  10. #10
    KALI8
    Gość

    Domyślnie

    Siemka mi tez się tak stało po odgrzybianiu klimy napsikałem do wylotów powietrza nad ice esem i włonczyłem nadmuch tak jak w instrukcji gdy pianka zaczeła się skraplać zaczeła cieknąc na ics przez gąbke uszczelniającą (widoczna po wyjęciu klapki nawiewu) wysuszyłem wszystko ale od tamtej pory mam ten sam problem nie pamięta stacji radiowych ustawień basu soprany może u ciebie było podobnie (ale niestety nie znalazłem rozwiązania)jeśli znajdziesz problem to daj znać

Podobne wątki

  1. Reset ustawień adaptacyjnych
    Utworzone przez Lolson w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 09:46
  2. [164] Numery katalogowe niektórych części
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 12:06
  3. Brak niektórych biegów - AISIN AW55-50SN JTD M26 175KM
    Utworzone przez kraska w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 13:50
  4. Connect Nav+ nie pamięta ustawień.
    Utworzone przez Luqas w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory