Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Katalizator i cały układ wydechowy V6

  1. #21
    stefanproac1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Ok więc kończymy rozmowę. Nie ma co bić piany na darmo.

    Od siebie dodam tylko, tak dla potomnych, V6 jest czułe na zmiany w wydechu, wyrzucenie katalizatora i wrzucenie strumienicy psuje mocno charakterystykę silnika do tego wprowadza "nerwowość" w pracy silnika na biegu jałowym, ciężko szczerze fabrykę w tym w względzie w przypadku V6tki poprawić.

    pzdr. i kończę
    Grzesiek
    Witam! Jestem nowym forumowiczem (więc za wszelkie gafy z góry sory), ale w jednej kwestii nie jestem już nowicjuszem: mianowicie mam na myśli staż w posiadaniu Alfa Romeo. Od 6-ciu lat pomykam moją 156 V6 i szczerze mówiąc już poważnie myślałem o zmianie na "coś innego", kiedy to coś się wydarzyło...mianowicie urwał się jeden taki sobie niepozorny "zębaty" paseczek... No i tak miałem do wyboru: albo pchnąć ją za parę groszy, albo...i w ten oto sposób moja "Miećka" przeżywa trzecią młodość (drugą przeżywała 6 lat temu). W tym momencie jestem na etapie (od zeszłego piątku) montażu nowego serducha , oczywiście nie mogło być inaczej - o poj. 2959 ccm. Skoro mam wydać tyle kasiory tylko po to aby auto jeździło tak jak jeździło (ojj brakowało już mocy...), to musiałem znaleźć jakiś sensowniejszy motyw i właśnie swap to coś co mnie zmotywowało do otwarcia portfela. Oki Tyle tytułem przedstawienia się
    Ale do rzeczy...
    Jak już wspomniałem od piątku moja maszyna jest w warsztacie (przekładka) i tu oczywiście dopiero wychodzi cała prawda...nie będę wymieniać części, które są do wymiany, jedynie tą istotną, której dotyczy temat...
    Chodzi o katalizator, który sie "rozsypał". Zwracam sie do Ciebie (oraz wszystkich chętnych przyjść z pomocą) z prośbą o opinię, gdyż widzę, że orientujesz się w temacie. Nie chcę tuningować mojego wydechu, ani poprawiać osiągów, chcę mieć wydech taki jaki moja alfa dostała w fabryce.
    Tak więc zależy mi na jak najkulturalniejszej (cichej) pracy wydechu. Strumienice, rurki i uniwersalne katy odrzucam (zresztą też mnie przestrzegano, że nie spełnią roli). Mam do Ciebie pytanie, czy myślisz, że taki kat dedykowany do TS http://moto.allegro.pl/item991186081...9_2_4_kat.html może spełnić swoje zadanie? Zamienników do V6 nie ma, a ten wg mojego rozumowania może się nadawać (posiada, przynajmniej na pierwszy rzut oka, podobne wymiary, no i...komorę rozprężną) Wydaje mi się to o tyle logiczne, gdyż obaj posiadamy V6 od 166, gdzie wydech jest zupełnie inny i kłopotów nie ma (tzn. nie wiem czy u mnie jeszcze nie ma..).Oczywiście biorę pod uwagę drobne przeróbki mające na celu dopasować go do pozostałych elementów wydechu, ale istotne dla mnie jest to czy nie zakłuci on pracy silnika? A może inna alternatywa: http://moto.allegro.pl/item100017519...romeo_jtd.html od diesla (wygląda niemal identycznie)?
    Oczywiście od jutra zaczynam gromadzić informacje m.in. od sprzedawców tych katów, ale opinia kogoś kto lubi takie tematy mile widziana!!
    Z góry dzieki!
    pozdro
    również grzesiek

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Witam, słuchaj ten dieslowski nie wiem czy tylko dla przykładu podałeś czy chciałeś go kupić, jeśli kupić to wyraźnie widać że złom, przypchaną ceramikę ma.

    Niestety ale z katalizatorem do V6 ciężko, używanego nie ma co brać, nowy koszta kosmiczne i dlatego mam dla Ciebie pewną propozycję, coś co z braku innego sensownego rozwiązania zrobiłem przy okazji wkładania 3.0 do mojego 156, kup sonie element wydechu od silników VR6 VW, z Ferroza to numer 06.102, jest to tłumik przelotowo-rozprężny od razu z wyrami średnicą pasującymi do naszego wydechu, dospawasz do tego tylko swoje flansze i masz gotowy element zastępujący katalizator jak kiedyś wykonanie dedykowane SuperSprinta.

    Dlaczego namawiam A dlatego że koszt tego elementu to 45zł, roboty na 5min, nie ma przydźwięków jak przy wspawaniu pustej rury zamiast katalizatora, nie zmienia się prawie głośność wydechu i może to rozwiązanie okaże się dla Ciebie wystarczające.
    Tak to sobie wygląda, niestety fotki gotowca po spawaniu nie zrobiłem:

    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #23
    stefanproac1
    Gość

    Domyślnie

    Hej!
    Co do tego diesla to był przykład, chodź przyznaję, że szukałem używanego, ale szczerze dość mam już złomu pod podłogą. Mój wydech ma już 12 lat i wiernie mi służył, nie licząc zabiegów owijania tłumików blachą i spawania. Teraz mam ochotę systematycznie wymienić co jakiś czas jakiś element wydechu. Dlatego wielkie dzięki, za gotowy i ciekawy pomysł! Wezmę go poważnie pod uwagę, ale póki co powęszę jeszcze trochę i zgromadze troche wiedzy - you now koniec języka za przewodnika Lubię to!
    Co do katalizatora do TS to napisałem, że ma komorę rozprężną, (tak wydedukowałem) a tymczasem to drugi katalizator.
    pozdrawiam

  4. #24
    stefanproac1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Witam, słuchaj ten dieslowski nie wiem czy tylko dla przykładu podałeś czy chciałeś go kupić, jeśli kupić to wyraźnie widać że złom, przypchaną ceramikę ma.

    Niestety ale z katalizatorem do V6 ciężko, używanego nie ma co brać, nowy koszta kosmiczne i dlatego mam dla Ciebie pewną propozycję, coś co z braku innego sensownego rozwiązania zrobiłem przy okazji wkładania 3.0 do mojego 156, kup sonie element wydechu od silników VR6 VW, z Ferroza to numer 06.102, jest to tłumik przelotowo-rozprężny od razu z wyrami średnicą pasującymi do naszego wydechu, dospawasz do tego tylko swoje flansze i masz gotowy element zastępujący katalizator jak kiedyś wykonanie dedykowane SuperSprinta.

    Dlaczego namawiam A dlatego że koszt tego elementu to 45zł, roboty na 5min, nie ma przydźwięków jak przy wspawaniu pustej rury zamiast katalizatora, nie zmienia się prawie głośność wydechu i może to rozwiązanie okaże się dla Ciebie wystarczające.
    Tak to sobie wygląda, niestety fotki gotowca po spawaniu nie zrobiłem:

    Witam!
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Twojego patentu!
    Czy uzupełnienie go o katalizator uniwersalny (wstawienie go przed ten tłumik) może spełnic zadanie?
    Boję się trochę o przegląd rejestracyjny, już nawet z katalizatorem miałem pewne problemy na jednej ze stacji...
    pozdro

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefanproac1 Zobacz post
    Witam!
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Twojego patentu!
    Czy uzupełnienie go o katalizator uniwersalny (wstawienie go przed ten tłumik) może spełnic zadanie?
    Boję się trochę o przegląd rejestracyjny, już nawet z katalizatorem miałem pewne problemy na jednej ze stacji...
    pozdro
    Jeśli dołożysz katalizator pewnie że spełni zadanie. Tylko dobry katalizator, nie jakiś wynalazek AWG czy co innego, co prawie wkładu katalitycznego nie ma, rozbierałem nie dawno takie coś i śmiech, monolit udaje tylko że jest w całej puszcze, na początku dają jeden plaster grubości 2-3cm i na końcu drugi taki sam, wygląda jakby pucha cała była wkładem wypełniona a tak na prawdę płacisz za powietrze w środku ;]

    Coś takiego pociąłem http://moto.allegro.pl/item992200222...da_i_inne.html

    Spękał od szoku termicznego, właściciel auta gonił w trasie dość szybko [no dobra bardziej niż dość ] i wpadł w kałuże i po tym zaczął ten wynalazek dzwonić a miał może z 6 miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 17-04-2010 o 14:28
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #26
    stefanproac1
    Gość

    Domyślnie

    Podłość ludzka nie zna granic!! Dzieki za cynk, poki co mam jeszcze inne problemy niż katalizator..mój swap sie przeciaga: a tu pompa nie dziala, a tu rozrusznik..grrr
    Kłopoty kochane kłopoty...
    pozdro

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar regis
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    156 2,5 v6 '99
    Postów
    72

    Domyślnie

    że tak odkopię temat
    do czego służy zaznaczony element? wie ktoś? mam pewne podejrzenia ale chciałbym się upewnić.

    Załącznik 14643

    po drugie chętnie kupię całą tą rurę w dobrym stanie i katalizator za rozsądną cenę.
    bo jak usłyszałem dzisiaj 5000zł w serwisie za nowy to spadłem z krzesła.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał regis Zobacz post
    że tak odkopię temat
    do czego służy zaznaczony element? wie ktoś? mam pewne podejrzenia ale chciałbym się upewnić.

    Załącznik 14643

    po drugie chętnie kupię całą tą rurę w dobrym stanie i katalizator za rozsądną cenę.
    bo jak usłyszałem dzisiaj 5000zł w serwisie za nowy to spadłem z krzesła.

    Ten wskazany element to łącznik elastyczny. Co do tury którą masz na myśli? Te powywijane portki?? Jak coś odezwij się na priv, moje będą na sprzedaż bo robię pod 3 litrówkę ciut luźniejsze.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #29
    sylwiusz
    Gość

    Domyślnie

    witam

    muszę wymienić w mojej alfie końcowy tłumik wie ktoś jak to się będzie sprawowało w samochodziku i czy pasuje
    http://allegro.pl/tlumik-koncowy-alf...302277489.html

    albo gdzie szukać najlepiej oryginałów

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Oryginałów powiadasz .... w ASO ;] Szukaj ewentualnie IMASAFa na niemieckim Ebay'u.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Układ wydechowy
    Utworzone przez Juro w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 20:36
  2. [GTV Spider] Układ wydechowy
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 08:12
  3. Układ wydechowy !!
    Utworzone przez AdrianAdd w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 08:11
  4. [145] Układ wydechowy 145 2,0TS
    Utworzone przez Jakub33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:42
  5. układ wydechowy
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 11:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory