Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Bardzo długo się nagrzewa w środku.

  1. #1
    bogusch13
    Gość

    Exclamation Bardzo długo się nagrzewa w środku.

    witajcie alfaholicy..mój problem:
    Ja mam 2.4 jtd 99r.
    było kilka prób
    1. palę auto,ustawiam temp.na max nawiew na 4 stopień i jeżdżę po mieście tak do 3 tyś.obr. i nie robi się w środku ciepło za szybko...może po 20 minutach
    2.ustawiam temp.na maxa daję na FULLAUTO i to samo......dodam że nawet po godzinie jazdy to wcale nie mam rewelacji

    Jak to wygląda u was??awaria>????
    mam jeszcze sitroena c15 w dieslu 1.8 ale tamten to 10 minut i sauna.

    Poradźcie proszę bo dziecko mi marznie w aucie za często!!!!:-)
    Ostatnio edytowane przez bogusch13 ; 23-01-2010 o 20:08 Powód: edycja

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Mam to samo
    Prównując 166 do 146, to duża alfa wygląda bardzo niekorzystnie.
    Nagrzewa się długo i wolno.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Chłopaki!
    Termostaty macie do wymiany i tyle. U mnie to samo ale już czekam na lepszą aure i wymieniam. Poczytajcie na forum o termostatach - napewno objawy są te same.
    Jeśli wasza temp silnika nie osiąga 90'C (lub prawie) to na 99% termostat. Pozdro
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    ....Jeśli wasza temp silnika nie osiąga 90'C (lub prawie) to na 99% termostat. Pozdro
    Bzdura - właśnie poczytajcie o termostatach do JTD i zwróćcie uwage na ich charakterystyki pracy
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    baronkowaty
    Gość

    Domyślnie

    ja wymienilem termostat i wcale jakos mega to nie pomoglo. moze nie czekam 20 minut ale tez mi sie dlugo nagrzewa.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    Chłopaki!
    Termostaty macie do wymiany i tyle. U mnie to samo ale już czekam na lepszą aure i wymieniam. Poczytajcie na forum o termostatach - napewno objawy są te same.
    Jeśli wasza temp silnika nie osiąga 90'C (lub prawie) to na 99% termostat. Pozdro
    ja jak jade delikatnie w korkach i jest zimno to ledwo 50*C na wskaźniku po 10 km, termostat ok, chłodnica zimna. Ten silnik ma chyba zbyt wydajny układ chłodzenia. Ratuje mnie dodatkowy układ ogrzewania, który działa na pewno po włączeniu max. nawiewu na szybę i po 1-2 km już leci ciepło mimo że silnik zimny.

  7. #7
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że to bardziej spotykany problem, ja niestety mam podobnie. Auto nagrzewa się dość szybko, w mieście trzyma temp ( na wskaźniku) 80-90 st a w samochodzie tak sobie a wręcz zimno. Jak sprawdzam ( ręką) powietrze z nawiewów to ciepłe ale tylko ciepłe. Żadne ustawienia nic nie dają. Nie wiem czy nie jest to wina nagrzewnicy może jest zamulona choć płyn w chłodnicy jest czyściutki jak nowo nalany a ma już 60 tyś więc wychodzi że układ czysty. Sam nie wiem może klapa od nagrzewnicy się nie otwiera do końca ?? - jak to sprawdzić ?

  8. #8
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż diesle wolniej (i mniej) oddają ciepło niż benzyniaki. Dlatego w wielu dieslach montuje się podgrzewanie elektryczne działające w pierwszych minutach pracy, które pomaga szybciej osiągnąć odpowiednią temperaturę. Tak naprawdę to nie jeździłem jeszcze dieslem, który równie szybko dawał by ciepełko co benzyniak.
    Druga sprawa o której nikt nie napisał - w większości (a w 100% w 166) mamy klimatroniki, które nie zawsze potrafimy odpowiednio obsługiwać, a i one są bardzo kapryśne przez te swoje czujniki. Dlatego warto m.in. sprawdzić czujniki wewnętrzne pod kątem zabrudzenia (np ten koło kolana) bo klimatronik potrafi głupieć, ewentualnie przejść całkowicie na ustawiania manualne.

  9. #9
    Sylwekzen
    Gość

    Domyślnie

    Dla zmniejszenia czasu nagrzewania silnika, można w okresie zimowym przysłonić częściowo chłodnicę co w rezultacie zaowocuje skróceniem czasu oczekiwania na ciepłe powietrze z nawiewów. Stosowałem to we wcześniejszych pojazdach i działało. Tylko trzeba pamiętać żeby jej całkiem nie zasłonić max 3/4.

  10. #10
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    ja mam 156 2.4 jtd mam ten sam problem jeśli podejrzewasz termostat to odpal i przejedź się jeśli nie działa poprawnie to przewód od termostatu do chłodnicy powinien być ciepły, jeśli jest sprawny będzie zimny (sprawdzaj od strony chłodnicy).

    PS. z tego co wiem to te silniki nie chcą się bardzo grzać w zimie, a przy dobrym termostacie zasłanianie chłodnicy nic nie da

Podobne wątki

  1. Jesteśmy górą! I to chyba na bardzo długo...
    Utworzone przez micorl w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 10:03
  2. Licznik bardzo bardzo bardzo dziwny temat
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 14:02
  3. Problem z webasto - długo nagrzewa kabinę (diagnostyka)
    Utworzone przez firstone w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 10:40
  4. [155] nie nagrzewa się
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 21:41
  5. nagrzewa sie tylko do 40C
    Utworzone przez daniel2205 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory