Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: jak zdemontowac maglownice

  1. #1
    alfatita
    Gość

    Domyślnie jak zdemontowac maglownice

    witam,na laczeniu maglownicy i kolumny kierowniczej jest duzy wyciek oleju do wspomagania,czy demontaz maglownicy w 166 jest bardzo skomplikowany?

  2. #2
    alfatita
    Gość

    Domyślnie

    sam sobie zadalem pytanie i sam sobie odpowiadam,demontaz maglownicy?!myslalem ze bedzie gorzej,ale udalo sie.4,5 godziny dwie osoby i kanal,odkrecamy z jednej strony(od strony kolumny kier.)caly "wozek"czyli praktycznie cale zawieszenie lacznie z drazkiem stalilizacyjnym i lacznikiem stabilizatora, z drugiej strony sruby od "wozka"tylko luzujemy,podwarzajac "wozek"od strony kolumny podkladamy miedzy zawieszenie a karoserie jakies przedmiot o wysokosci ok.6-7cm. wyciagamy maglownice,aha i jeszcze jedno przed odkreceniem i poluzowaniem srub od zawieszenia najpierw odkrecamy wszystkie przewody i sruby od maglownicy.POWODZENIA

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli mógłbym się podłączyć do tematu z małym pytaniem. Mam kłopoty z niewielkim wyciekiem z maglownicy. Wyciek jest spod śruby mocującej jeden z przewodów ciśnieniowych do przekładni. Już kiedyś dokręciłem nieco tę śrubę i wyciek ustąpił, ale teraz po roku na nowo problem powrócił. Chciałbym zapytać, czy jest tam jakaś uszczelka, np. oring? Nie chcę już mocniej dokręcać tej śruby w obawie przed jej urwaniem. Myślę, że w 166 jest podobnie, jak w 156, więc taka informacja byłaby mi bardzo pomocna w dalszej walce z problemem.

  4. #4
    alfatita
    Gość

    Domyślnie

    przepraszam ze nie odpisywałem.jezeli chodzi o przewody ktore sa przykrecone do maglownicy to sa tam podkladki miedziane i najprawdopodobniej to one sa do wymiany,klucz 17 i 19 (troche ciezkie dojscie,bynajmniej w 166),pare minut i masz przewody odkrecone,podkladki wez do sklepu na wymiar,koniecznie wymien wszystkie cztery.a i po przykreceniu trzeba odpowietrzyc caly uklad wspomagania(przed odkreceniem przewodow spusc plyn z ukladu wspom.)

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Dzięki za info.Wiem, że dojście nie jest łatwe, więc będę się dobierał do tych śrub po uprzednim wyjęciu kolektora ssącego. Kiedyś, jak już pisałem, mając wyjęty kolektor zauważyłem przez przypadek niewielki wyciek spod jednej ze śrub. Niestety, dokręcenie pomogło tylko na rok. Będę musiał poważniej potraktować tę sprawę i przygotować się do tej roboty należycie - przy okazji wymienię też płyn. Ciekawe, czy uda mi się zdobyć te podkładki?

  6. #6
    alfatita
    Gość

    Domyślnie

    podkladki kupisz w kazdym sklepie motoryzacyjnym,tylko pamietaj o zabraniu starych w celu dopasowania

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    maglownice w 166 da rade zdjąć i zalozyc z poziomu "kobyłek" czy niezbedny jest do tego kanal/podnosnik?

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Teoretycznie da się ale do tej operacji musisz opuścić sanki więc bez kanału będzie bardzo ciężko.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    na tel niewidzę o jakim silniku piszecie. ja w jtd wyjmowalem magiel w garażu bez kanału i opuszczania sanek. wyszedł ładnie od strony pasazera.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tak, w jtd wychodzi bez opuszczania sanek. W widlastych ponoć trzeba sanki opuścić.

Podobne wątki

  1. Jak zdemontowac slupki na drzwiach w 166?
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 13:57
  2. Maglownice od 156 ???
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 17:22
  3. [159] jak zdemontowac akumulator?
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 17:48
  4. Jak zdemontowac pokrywe podlokietnika???
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 15:52
  5. [146] Jak zdemontowac kolektor wydechowy?
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory