Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Zmieniarka Alfa 166

  1. #1
    fokusek
    Gość

    Domyślnie Zmieniarka Alfa 166

    Witam. Mam pytanie. Czy zmieniarka z Alfy 166 z 2003r będzie działała w Alfie 166 z 1999r. Wcześniej w ogóle nie było w niej zmieniarki. Czy będę musiał jechać do ASO żeby włączyć komunikację radia ze zmieniarką przez komputer. Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam
    Tomi
    AR 166 2,4JTD 1999

    Very Happy

  2. #2
    RafiBB
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny problem, ale nie do końca. W samocodzie posiadam zmieniarkę zamontowaną fabrycznie. Zdemontowałem ją w celu wyczyszczenia. Podłączyłem wszystko, a tu pojawia się piękny komunikat na ICS : NO CD PLAYER.. :|?: .Zmieniarka wogóle nie działa (nie wysuwa kieszeni). Nie wiem co począć z tym fantem. Wiem temat był już poruszany na forum (podłączenie pod Examiner, włączenie komunikacji???). Jeszcze jedno: czy ktoś wie jak oszukać wejście Unilink, tak aby można było korzystać z liniowego (2xRCA) wejścia do ICS??

  3. #3
    yoozef
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedno: czy ktoś wie jak oszukać wejście Unilink, tak aby można było korzystać z liniowego (2xRCA) wejścia do ICS??
    Były jakieś takie patenty w stylu projektu GNUnilink, nie wiem czy ktoś testował to w Alfie. Ja po długim poszukiwaniu zmieniarki poddałem się i zakupiłem Loudlinka. Rewelacja - podłączasz tak samo jak zmieniarkę, sprzęcik wielkości pudełka papierosów, nagrywasz sobie mp3 na kartę SD i używasz tak jakbyś miał zmieniarkę o pojemności 6x99 utworów 8) .

  4. #4
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    Posiadam taki sam problem, wymontowałem zmieniarkę oddałem do czyszczenia,gość poprosił o wyjecie magazynka podłączyłem zmieniare i nic nie działa. pokiwał głową powiedział jakiś dowcip na temat posiadaczy Alfa Romeo i zabrał całą zmieniarkę, co to może być że ICS nie wykrywa zmieniarki???
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 30-11-2010 o 19:24

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Zmieniarka musi być przykręcona do mocowania, lub podłączona masa do obudowy.

  6. #6
    skafel
    Gość

    Domyślnie ics

    witam dolanczam sie mam tez ten sam problem juz mnie trafia doslownie , caly czas wyskakuje mi ,,no cd player ,, i na dodatek niedziala wogule zmieniarka pojechalem kiedys do elektryka noi stwierdzil ze zmieniarka niema masy i podlaczyl kabelek do masy i do tego kabla co idzie do zmieniarki i zmieniarka zaczela dzialac mysle hurra ale wlozylismy plyte i na ICS dalej wyskakuje NO CD PLAYER i sie poddalem bylo to 2 miesiace temu elektryk powiedzial ze z ics niewysyla sygnal do zmieniarki zebym ics naprawil noi wczoraj kupilem drugi uzywany ics zeby sprubowac na innym niewiem czy to cos da bo moze jak piszecie trza tym examinerem wlaczc zeby ics obslugiwal zmieniare ale jak kupilem auto to zmieniarka tam byla naprawde wkor... mnie to i niewiem co robic. POMUZCIE POZDRAWIAM

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał fokusek Zobacz post
    Witam. Mam pytanie. Czy zmieniarka z Alfy 166 z 2003r będzie działała w Alfie 166 z 1999r. Wcześniej w ogóle nie było w niej zmieniarki. Czy będę musiał jechać do ASO żeby włączyć komunikację radia ze zmieniarką przez komputer. Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam
    Tomi
    AR 166 2,4JTD 1999

    Very Happy
    Tak, będzie działała.
    Istnieje bardzo, bardzo małe prawdopodobieństwo, że Twój ICS nie pociągnie zmieniarki. Na kilkadziesiąt egzemplarzy zdarzył się tylko jeden ICS, któremu trzeba było zrobić upgrade, bo nie widział zmieniarki. Na pewno nie wymaga to interwencji Examinerem.

    ---------- Post dodany o godzinie 02:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 02:46 ----------

    Cytat Napisał RafiBB Zobacz post
    Mam podobny problem, ale nie do końca. W samocodzie posiadam zmieniarkę zamontowaną fabrycznie. Zdemontowałem ją w celu wyczyszczenia. Podłączyłem wszystko, a tu pojawia się piękny komunikat na ICS : NO CD PLAYER.. :|?: .Zmieniarka wogóle nie działa (nie wysuwa kieszeni). Nie wiem co począć z tym fantem. Wiem temat był już poruszany na forum (podłączenie pod Examiner, włączenie komunikacji???). Jeszcze jedno: czy ktoś wie jak oszukać wejście Unilink, tak aby można było korzystać z liniowego (2xRCA) wejścia do ICS??
    Pewnie problem na kablach (przedzwoń żyły), uszkodzenie podczas czyszczenia lub upadek na +
    Jeżeli działała wcześniej, to nic nie musisz robić - teraz też powinna ruszyć.
    Oszukać unilinka można tylko podłączając oryginalną zmieniarkę (lub coś, co ją udaje) - było na forum.

    ---------- Post dodany o godzinie 02:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 02:51 ----------

    Cytat Napisał arni52 Zobacz post
    Posiadam taki sam problem, wymontowałem zmieniarkę oddałem do czyszczenia,gość poprosił o wyjecie magazynka podłączyłem zmieniare i nic nie działa. pokiwał głową powiedział jakiś dowcip na temat posiadaczy Alfa Romeo i zabrał całą zmieniarkę, co to może być że ICS nie wykrywa zmieniarki???
    Zmień fachowca! Już za sam dowcip.

    ---------- Post dodany o godzinie 02:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 02:52 ----------

    Cytat Napisał skafel Zobacz post
    witam dolanczam sie mam tez ten sam problem juz mnie trafia doslownie , caly czas wyskakuje mi ,,no cd player ,, i na dodatek niedziala wogule zmieniarka pojechalem kiedys do elektryka noi stwierdzil ze zmieniarka niema masy i podlaczyl kabelek do masy i do tego kabla co idzie do zmieniarki i zmieniarka zaczela dzialac mysle hurra ale wlozylismy plyte i na ICS dalej wyskakuje NO CD PLAYER i sie poddalem bylo to 2 miesiace temu elektryk powiedzial ze z ics niewysyla sygnal do zmieniarki zebym ics naprawil noi wczoraj kupilem drugi uzywany ics zeby sprubowac na innym niewiem czy to cos da bo moze jak piszecie trza tym examinerem wlaczc zeby ics obslugiwal zmieniare ale jak kupilem auto to zmieniarka tam byla naprawde wkor... mnie to i niewiem co robic. POMUZCIE POZDRAWIAM
    Sprawdź kable, zmieniarkę (u kogoś, u kogo działa) i pisz chopie składniej, bo ciężko ten Twój słowotok się odszyfrowuje...
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Arkadaus
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Alfa 156 v6 fl sportwagon
    Postów
    18

    Domyślnie 166 zmieniarka

    Witam Szanownych Forumowiczow,
    Poczulem nieodparta chec wlaczenia sie do tego tematu z uwagi na problem,ktory zaistnial w momecie kiedy dokupilem zmieniarke do mojej "funi".Zmieniarka jest jak najbardziej ze 166,sam ja wyciagalem ;-) byla dzialajaca.W moim wozie problem jest nastepujacy; poprzedni wlasciciel prawdopodobnie chcial cos zakombinowac z kabelkiem do zmieniarki poniewaz po prostu ucial koncowke uni-linka i cos tam na krotko kombinowal z innymi przejsciowkami.Zostawil mi koncoeke od sony chyba,to samo wejscie ale troszke wiecej kabelkow.Nie wazne,po podlaczeniu przez ten kabel oczywiscie "no cd player" na ekranie.Nie zalamany pierwszym niepowodzeniem(w koncu to Alfa!!!) dolozylem ma se na obudowe i prad do kabelka.ICS zaskoczyl.Widzi zmieniarke,sterowanie dziala,co prawda nic nie odtwarza ale mam jakies plyty z przed 20 lat wiec moga po prostu byc wytarte,pytanie moje jest takie;
    -czy to ze normalnie z kabla nie mam zasilania moze byc wina samego kabla(uciety byl)?
    -po wyjeciu ICS rowniez sprawdzalem prad na wyjsciu.brak,dlaczego? Jakas awaria samego ICS-a czy w dalszym ciagu kabel(moze ICS daje prad dopiero jak ma aktywne polaczenie ze zmieniarka?)
    Dziekuje za jakiekolwiek dobre slowo....
    -

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie loudlink + zmieniarka razem

    To ja też dorzucę swoje pytanko. Kupiłem ostatnio loudlinka. Użytkowo fajne urządzenie, ale z pewnych powodów chciałbym mieć tez możliwość korzystania ze zmieniarki.
    Znalazłem w sieci przełącznik Sony XA-C40 do urządzeń unilink, ale podejrzewam, że w alfie nie będzie działać.
    Mnie wystarczyłby "ręczny" przełącznik między zmieniarką a loudlinkiem w bagażniku. Taki jak kiedyś używało się do przełączania drukarek.
    Jak to najlepiej zrobić?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma działającą zmieniarkę a chce mieć inne źródło dźwięku to wystarczy sygnał z urządzenia które ma odtwarzać dźwięk podpiąć zamiast zmieniarki do czinczy wychodzących ze zmieniarki i już wszystko gra jak trzeba.

Podobne wątki

  1. Alfa 159 -jaka zmieniarka mp3
    Utworzone przez kutulu w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 22:03
  2. Zmieniarka alfa 156
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 19:37
  3. Zmieniarka CD orginalna alfa 147
    Utworzone przez Longer2101 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 19:05
  4. Zmieniarka Becker 2660 Alfa 166
    Utworzone przez fokusek w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2007, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory