Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Transmiter FM/Bluetooth

  1. #1
    Stanley
    Gość

    Domyślnie Transmiter FM/Bluetooth

    Szanowni alfaholicy , mam pytanie , czy ktos z Was testował już to rozwiązanie w naszym systemie nagłośnienia DSP ? Chodzi mi głównie o jakość dźwięku , czy jest porównywalna z płyta CD czy gorsza? Pisząc transmiter mam na myśli to urządzenie co wykorzystuje częstotliwość i za pośrednictwem radia przekazuje sygnał, nie mamna mysli adaptera w postaci kasety bo to lipa !.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja używam od roku czegoś takiego :
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...zie-14275.html

    Nie jestem audiofilem ale jak dla mnie jakość dźwięku jak na auto jest całkiem ok. Nie zauważyłem żadnych zakłóceń podczas jazdy autem. Tylko raz centralnie pod samym pałacem kultury ale jak wiadomo iglica ma mocny sygnał Spokojnie mogę polecić to rozwiązanie zwłaszcza że mamy drugie gniazdko zapalniczki z tyłu podłokietnika i kable mam pod siedzeniem pasażera. Dyskretnie i pod ręką. Jakość taka jak z cd.
    Aha ja nie mam DSP !
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  3. #3
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    transmiter zbyt pieknego dzwieku nie daje. pozostawia szumy i trzaski w niektorych przypadkach. wysterowanie sopranu i basu z transmitera tez pozostawia dozo do rzyczenia. no ale jak kogos nie stac na zmieniarke to takie rozwiazanie daje sie przebolec.

  4. #4
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam zmieniarkę i dlatego pytam o róznicę , bo chetnie bym sie jej pozbył , bo mam do dyspozycji tylko 6 CD co daje około 100 utworów MP3 daje mi ich znacznie więcej i nie odczuwaja wstrząsów podczas jazdy.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie

    ja mam transmiter w telefonie i powiem CI że śmiga pięknie. Do tego karta 8GB i ogień. Steruje telefonem, wyszukuje mp3, przewijam itp. Jak bedziesz kupował transmiter to patrz żeby był dobrej jakości (nie bezie trzaskał) oraz żeby miał pełną możliwość ustawiania częstotliwości, to pomaga bo jadąc gdzieś dalej stacje się nakładają a to pozwala to całkowicie wyeliminować

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanley Zobacz post
    Szanowni alfaholicy , mam pytanie , czy ktos z Was testował już to rozwiązanie w naszym systemie nagłośnienia DSP ? Chodzi mi głównie o jakość dźwięku , czy jest porównywalna z płyta CD czy gorsza? Pisząc transmiter mam na myśli to urządzenie co wykorzystuje częstotliwość i za pośrednictwem radia przekazuje sygnał, nie mamna mysli adaptera w postaci kasety bo to lipa !.
    IMHO:
    transmiter ma kiepską jakość, nie przenosi najwyższych tonów, ogólnie daleko mu do CD. Adapter w postaci kasety też wypada kiepsko, głównie "dzięki" głowicy odbiorczej w kaseciaku...
    Tak naprawdę to łatwo to sobie wyobrazić - znajdź stację radiową z najmocniejszym i czystym sygnałem: mniej więcej taka jakość będzie z transmitera

    Jeżeli chcesz konkretnie poprawić jakość audio w Alfie 166 to niestety z moich (i nie tylko) doświadczeń wynika, że trzeba ominąć ICS... nawet najtańsze radia na rynku (ca.300zł) dają sporo lepszy dźwięk (oczywiście z wbudowanego w nie wzmacniacza).

    Jeżeli chcesz tylko mieć dostęp do dużej ilości muzyki: najlepszy będzie transmiter - loudlink jest strasznie drogi, a wciąż nie pozwala ominąć ICS...

    pozdrawiam,
    ~tomaz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomek166
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa Romeo 166 rok prod. 2002 poj. 2400
    Postów
    95

    Domyślnie

    Transmiter bynajmniej taki za 50 zł. to żadna rewelacja w jakości dźwięku, ale za to można słuchać wszystkiego. Ja posiadam taki mały z pilocikiem, ale ostatnio jakoś nie słucham wolę cd posłuchać. Ale to tylko moja opinia każdy woli co innego.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jakości dzwięku z transmitera raczej daleko do płyt, a nie myślałeś o loudlinku ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    a znacie taka ciekawostke ze transmitery teoretycznie sa zabronione w PL? ;D jest to nadawanie na falach FM a na to trzeba miec licencje jak stacja radiowa

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lucek
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    166-2.4 JTD-99r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Gdyby tak było oficjalnie -napewno zniknęły by z allegro, a jeśli chodzi o to nadawanie na falach FM to podejrzewam że posiadanie jakichś praw i licencji funkcjonuje przy większej mocy nadawania niż te 10metrów

Podobne wątki

  1. Transmiter FM
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 19:51
  2. [159] transmiter mp3
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 06:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory