Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jak to jest z tulejami POWERFLEX (?)

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie Jak to jest z tulejami POWERFLEX (?)

    W maju w mojej alfie zostały zmienione tuleje zawieszenia na tyle po 10 tyś km najzwyczajniej w życiu się rozpadły i znowu koła stoją tak /--\ z tym tylko że lewe to już masakrycznie.

    Następnego błędu raczej nie popełnie i będe chciał zamontować poliuretanowe tuleje.
    Powerflex w zestawie na auto przysyła wszystkie tuleje sztywne.
    Powiedzcie mi koledzy jak wygląda sprawa z tuleją wahliwą wahacza dolnego kiedy zastąpimy ją sztywną z powerflex'a? Normalnie da się ustawić zbieżność tylnych kół, a zawieszenie podczas jazdy zachowuje się normalnie ? W końcu z jakiegoś powodu ta tuleja wahliwa się tam znajduje...

    W temacie poliuretanu jestem zielony, może ktoś załatwić to taniej ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    W maju w mojej alfie zostały zmienione tuleje zawieszenia na tyle po 10 tyś km najzwyczajniej w życiu się rozpadły i znowu koła stoją tak /--\ z tym tylko że lewe to już masakrycznie
    bo pewnie połaszczyłeś się na jakąś taniznę badziewną lub zamienniki typu pasowanie od merca itd ...
    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    W temacie poliuretanu jestem zielony
    i lepiej niech tak zostanie... powerflexy to pomyłka ... nadaje się to na jazdę po torze lub po ulicach gładkich jak stół... sam pomyśl skoro guma się wybija - materiał miękki i elastyczny ? to ile potrzeba uderzeń w taki poliuretan żeby się odkształcił i miał już luzy ?
    zrobisz 5 tys i będziesz miał wszystko luźne ... a jak kupisz dobre zbliżone jakościowo do oryginałów części to zrobisz spokojnie 60 tys km bez problemu ja tak miałem teraz po 55tys katowania bo ja raczej nie oszczędzam jadę na ponowną kompleksową wymianę zawieszki ...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    Podpisuje się pod wypowiedź blackalfa166 , nie kupuj badziewia , kup porządne tuleje nie oszczędzaj a zobaczysz , a na powerflexie stracisz cały komfort jazdy , nie wiem jak z wytrzymałością ale na pewno nie są na nasze drogi. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    A możecie mi polecić coś dobrego jakościowo ?
    Tuleja zwrotnicy będzie nowa TRW, a jeśli chodzi o wahacze to są dostępne całe oryginalne z tulejami i skoro nie przekonujecie mnie do powerflexa to chyba je nabędę, bo co jeśli nie całe wahacze ?

    Dzięki za zainteresowanie się tematem.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    QBA ja mam w swojej założone Powerflexy i nie jest tak żle z komfortem na zimówkach, wiadomo na letnich 18 cal 40 profil już jest trochę gorzej ale to raczej bardziej przez ten profil opony.A Powerflexy mam założone na tylnym dolnym i pionowym wahaczu i na przednich górnych tylko tyle mieli w ofercie!!
    mahony2008

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Ja kupiłem tuleje Lemfordera, myślę ze będzie OK.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









Podobne wątki

  1. [GTV] tuleje powerflex
    Utworzone przez galczas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 20:09
  2. sklep z tulejami w ldz?
    Utworzone przez smuz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 18:12
  3. POWERFLEX? >>>156...silentbloki itp itd
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-11-2007, 20:52
  4. silent blocki powerflex
    Utworzone przez Jarencja w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 15:34
  5. POWERFLEX
    Utworzone przez selespeed1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2006, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory