Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Drgania przy przyspieszaniu

  1. #1
    baranq
    Gość

    Domyślnie Drgania przy przyspieszaniu

    Witam,
    wczoraj odebrałem swoją 166 2.4jtd po wymianie rozrządu z pompą oraz 4 przednich wahaczy i sprężyn.
    Pierwszy raz wymieniałem rozrząd i zastanawiam się, czy powinna być odczuwalna jakaś różnica w pracy silnika po wymianie?

    Podczas przyspieszania czuje lekkie drgania dochodzące z przodu, auto trochę inaczej reaguje na gaz (bardziej płynnie).
    Zastanawiam się, czy te drgania mogą pochodzić od rozrządu, czy to kwestia nowych sprężyn, które muszą się 'rozruszać'?


    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Drgania są tylko na I biegu czy podczas każdego przyspieszania? , pytam bo mam objaw podobny ale tylko na I biegu i temat ten był wałkowany , że coś może być z zasilaniem układu spalania na ciepłym silniku , bo u mnie na Ciepłym ten objaw jest bardziej odczuwalny niz na zimnym sielniku.

  3. #3
    baranq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanley Zobacz post
    Drgania są tylko na I biegu czy podczas każdego przyspieszania? , pytam bo mam objaw podobny ale tylko na I biegu i temat ten był wałkowany , że coś może być z zasilaniem układu spalania na ciepłym silniku , bo u mnie na Ciepłym ten objaw jest bardziej odczuwalny niz na zimnym sielniku.
    Będę jeszcze dzisiaj jeździł, by to zbadać lepiej, ale u mnie występuje to na każdym biegu. Objawia się tym, że auto tak jakby się trzęsło przy przyspieszaniu. Im szybciej przyspieszam tym lepiej to czuć.

  4. #4
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    No to wygląda mi to na usterkę czysto mechaniczną , a czy trzęsie autem też na postoju , jak masz luz i dodajesz gazu? , zmierzam do uszkodzonej poduszki slinika, ale to jedna z hipotez, może być też walnięty któryś przegub.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Albo rozrząd założony z tolerancją jednego ząbka. Wcześniej było ok, Po wymianie trzęsie, wniosek nasuwa się sam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    A może koło dwumasowe się kończy ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    baranq
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    wróciłem właśnie od mechanika, wszystko wskazuje na poduszkę od silnika.
    Drgania są tylko podczas przyspieszania na wyższych obrotach.
    Sprawdzałem zachowanie silnika podczas postoju i obroty na jałowym są bardzo równe, a dodawanie gazu nie wpływa na przenoszenie drgań na auto.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Więc na 100 % poduszka silnika a na 99% że to tylna
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar matber1
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Porsche Cayman 987.2
    Postów
    304

    Domyślnie

    ja miałem podobnie ale w poprzednim aucie...na luzie auto sie nie trzęsło...podczas jazdy wibrowało, czuc było to bardzo mocno na kierownicy. Okazało sie ze jedno mocowanie przegubu wewnętrzego prawego przedniego koła pękło. Konieczna była wymiana przegubu wewnętrzego i było ok

  10. #10
    bierny
    Gość

    Domyślnie

    witam!
    u mnie jest taki problem, że gdy jadę na 3-4 biegu i obroty mam około 2 tyś. obrotów to auto zaczyna drgać, bujać. Jest to przy predkości 50-70 km/h. przy większej prędkości słychać dziwny odgłos z przedniej części samochodu, bujania brak. Dzieje się po przejechaniu kilku kilometrów. Mechanik podejrzewa sprzęgło, koło dwumasowe lub poduszki pod silnikiem, ale musi to wszystko dokładnie sprawdzić. Miał ktoś z Was podobny problem? Jak myślicie jaka może tego być przyczyna? Zawieszenie mi sprawdzili na stacji kontroli pojazdów i wyszło wszystko ok.
    Alfa Romeo 147 1,9 jtd
    Ostatnio edytowane przez bierny ; 22-04-2010 o 14:26

Podobne wątki

  1. Mocne drgania przy przyspieszaniu GT 1.9
    Utworzone przez david.p w dziale GT
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 13:53
  2. [159] Drgania przy przyspieszaniu na III biegu 1,9 JTD
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:33
  3. Drgania przy przyspieszaniu i inne rewolucje.
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 15:06
  4. Drgania przy przyspieszaniu na obr. <2,5 tys. jtd
    Utworzone przez pawel616 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 14:31
  5. Drgania karoserii przy przyspieszaniu 1.9 JTD
    Utworzone przez Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory