Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: totalna zawiecha... /--\

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie totalna zawiecha... /--\

    witam..kupilem 166 w zimie porzygládalem sie wtedy oponom i byly idealne ale teraz po przejechaniu 6000 km po odkreceniu tylnych kol zobaczylem ze wewnetrzne krawedzie sa zdarte do drutow..a na prawej oponie jest góz jakbym gdzies w kraweznik przywalil...zdjolem opony gdyz stalo sie to /--\ heh.. niewiem gumy wygladaja git ale mysle czy wymienic banany czyli wachacze...

    ---------- Post dodany o godzinie 16:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:43 ----------

    niewiem czy wymienic tez te 3 gumki czyli plywajacá i na wacchaczu dolnym...wygladaja wizualnie git..

    ---------- Post dodany o godzinie 16:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:44 ----------

    niewim jak sprawdzic jaka jest przyczyna czy te wachacze banany sie wyginaja tak latwo? bo brat gadal zebym wymienil najpierw to...

    ---------- Post dodany o godzinie 16:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:45 ----------

    chce kupic 3 gumy do zawiechy i ten wachacz i zrobic wszystko samemu...w holandii na parkingu i niewiem co mam wziá oprocz kompletu kluczy...jakies sciagacze cy cos?

    ---------- Post dodany o godzinie 16:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:46 ----------

    gumy oczywiscie firmy TRW

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Było na forum masę razy - poszukaj.
    Przede wszystkim sprawdź tuleje pływające zwrotnicy - one są najczęściej przyczyną opisywanego zjawiska,
    drugie w kolejności są tuleje pływające wahaczy na mocowaniu do belki.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanko czy tulejki wachliwe byly w rozmiarze standardowym? czy alfa wprowadzila pare rozmiarow bo juz sam niewiem...co ktorys forumowicz narzeka ze niemoze zamontowac bo zaciasne otwory...fi 45 albo 53...niewiem jak to sprawdzic u mnie mam z roku 2000 2.5 v6 chodzi mi o firme TRW bo chce u nich nabyc te tulejki...hmmm i jeszcze mam dylemat gdyz brat tam zagladal i powiedzial ze nic sie niedzieje z gumami i ze to wachacz banan by trzeba wymienic...ja niewiem jak sprawdzic te gumy podczas jazdy niewydawaly zadnego dzwieku...jedynie zaczely sie syndromy rybiego tylka i tak lekko faluje na boki powyzej 120km h..
    Ostatnio edytowane przez motomycha ; 24-05-2010 o 17:40

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    To nie banan tylko te tulejki o których mówisz.

    Widzę że mieszkasz niedaleko Częstochowy więc zapraszam na http://www.jkar.fora.pl/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [GTV] Brak kierunkowskazów i awaryjnych - totalna porażka
    Utworzone przez jumak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 08:05
  2. 156 zawiecha i koła
    Utworzone przez wStepny156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 20:40
  3. [MiTo] Kontrolki ASR VDC oraz wspomagania....totalna masakra Wigilijna
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:56
  4. [159] Zawiecha turbiny
    Utworzone przez Kabza w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 13:54
  5. Roztrzeszczala sie zawiecha
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 08:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory