Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Montaż DSP

  1. #1
    mateo020
    Gość

    Smile Montaż DSP

    Witam
    Panowie mam alfe 166 v6 2.0 TB nie mam DSP i głośników na tylnej półce
    Prosze o porady czy warto instalować pełne dsp wraz z okablowaniem i ile przy tym roboty jest. prosze montarz krok po kroku i czy naprawde warto
    chce zakopic wlasnie pelne dsp z okablowaniem panowie prosze o porady

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    jakość dzwieku jest o niebo lepsza co do instalacji nie mogę się wypowiedzieć gdyż komplet miałem w swoim aucie zamontowany fabrycznie , u znajomego bez dsp jakoś grało o wiele gorzej niż u mnie

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    A powiedzcie mi czy wzmacniacz z bagażniku zasila też głośniki w drzwiach czy może tylko półkę ?
    Bo jeśli kable idą z ICS do bagażnika i z bagażnika to każdych drzwi to dobry dzień zabawy przy montażu.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    wzmacniacz jest 6x40w więc zasila też głośniki w drzwiach a to już trochę roboty....

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Roboty jest sporo - kilkanaście godzin, bo musisz przeciągnąć całą wiązkę od DSP do ICS, rozprowadzając po drodze kable do głośników (DSP zasila wszystkie).
    Jak w fabryce dobrze przymocowali kabel w tunelu opaskami, to niestety jest konieczny (częściowy) jego demontaż. Żeby zamontować głośniki w tylnej półce (czy raczej pod nią) też musisz ją zdemontować.
    Ale warto!
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #6
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisze szerszeń, roboty jest dużo, ale warto.

    Kiedy to robiłem kilka miesięcy temu korzystałem z instrukcji w internecie. Nigdzie nie opisano w jednym miejscu jak wszystko zrobić, ale z łatwością znajdziesz instrukcje demontażu wszystkich elementów. A musisz zdemotować:

    - ICS (wyjąć go z konsoli i za nim podłączyć wszystkie kable, od razu mówię, że jeden nie idzie do ISC'a tylko łączy się z inną wiązką),
    - a'la skórzane boczki przy nogach kierowcy i pasażera,
    - mebelek środkowy z podłokietnikiem (nie wyobrażam sobie przeciągnięcia tej wiązki bez jego demontażu),
    - wykładzina podłogowa z tyłu, (być może ktoś umiałby przepleść te kable bez tego ale tu znowu nie uwierzę jak nie zobaczę, na tunelu środkowym między mebelkiem i tylną kanapą jest taki plastikowy panel nadający kształt podłodze, wiązka idzie pod nim i jest tam przymocowana do podłogi obejmą),
    - oparcie tylnej kanapy,
    - tylna półka (dla mnie to był zdecydowanie najtrudniejszy manewr),
    - częściowo uchylić okładzinę tylnego lewego słupka (tam masz wtyczki anteny GSM i GPS),
    - tapicerkę bagażnika po lewej stronie,
    - przynajmniej część urządzeń na stojaku nad akumulatorem (ja wymotnowałem całość), żeby dostać się do wtyczek.

    I tyle, a potem to wszystko na wrót złożyć do kupy. Mnie to zajęło dwa dni w garażu (a doświadczenie miałem tylko w składaniu mebli z Ikei). Operacja nie wymaga specjalistycznych narzędzi, tylko śróbokrętów i kluczy z różnymi końcówkami. Natomiast dłonie podrapane o różne ostre ustrojstwa w aucie goiły mi sie dwa tygodnie po tej przygodzie.

    Różnica w jakości dźwięku jest jednak zdumiewająca.

    DSP zasila głośniki w drzwiach, ale nie trzeba rozkładać ich okładzin żeby to połączyć, tylne głośniki mają wtyczki pod kanapą a przednie o ile pamiętam są wpięte do ICS'a albo gdzieś w jego okolicach.

  7. #7
    mateo020
    Gość

    Smile

    Panowie to może zamieścicie tu pełną instrukcje jak to zrobić żeby była w jednym miejscu wtedy napewno grono osób będzie wiedziala jak co sie z czym je.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    65

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Kupiłem zestaw DSP cały kompletny z AR 166 z 2000r i będę zakładał u siebie.
    Ale teraz nasuwa się pytanie... patrząc na przesłane przez kolegę schematy elektryczne do radia, DSP itp.
    W wersji przed liftem kable szły środkiem i rozgałęziały się do głośników i do tylnej półki następnie do bagażnika tam gdzie akumulator, a w wersji po FL tak jak w mojej (2006r.) wzmacniacz DSP chyba powinien być po prawej stronie w bagażniku... Jak pociągnąć wiązkę u mnie też przez środek ? (w tym schemacie wygląda na to że tak jak by w progu od kierowcy szła... już sam nie wiem)
    Ma ktoś wiedzę na ten temat?
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    To ja też się podłącze. Czy montował ktoś DSP do ALfy po FL (po 2004r) i jak to w końcu jest z tymi kablami??? czy wiązka z modeli przed liftingiem będzie pasowała do modeli po lifcie

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamko25 Zobacz post
    To ja też się podłącze. Czy montował ktoś DSP do ALfy po FL (po 2004r) i jak to w końcu jest z tymi kablami??? czy wiązka z modeli przed liftingiem będzie pasowała do modeli po lifcie
    Nie bedzie pasowala.
    Wiązka w alfach przed FL jest inna niż po FL.
    Jest żmudna robota w przerabianiu

Podobne wątki

  1. [GT] montaż CB
    Utworzone przez ziomal73 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 22:18
  2. 2.4 JTD montaż ECU
    Utworzone przez Teddy84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 07:07
  3. H1 montaż
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 20:13
  4. Montaż CA w AR 147
    Utworzone przez N...SALTO w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 20:09
  5. Montaż DVD pod ICS
    Utworzone przez marrut81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 18:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory