Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Poliuretanowe tuleje tylnego zawieszenia - zainteresowani?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie Poliuretanowe tuleje tylnego zawieszenia - zainteresowani?

    Witam, rozglądałem się za tulejami do tylnych dolnych wahaczy. Zamienników metalowo gumowych jest już dość dużo i nie ma problemu z dostępnością. Co do ich żywotności to już inna bajka… rozmawiałem z kolegami z forum i nawet te zestawy od sprawdzonych sprzedawców nie zawsze wytrzymują tyle co powinny (wiadomo że wiele zależy od ilości zaliczanych dziur ale tu nie o tym). Tuleje samej zwrotnicy to nie problem bo można kupić oryginały TRW od Mercedesa, jednak z tymi na wahacze jest już gorzej. Sprawdzałem ceny Powerflexów, w Polsce ponad 500zł za 4 szt. W UK można kupić za nieco ponad 400zł ale wiadomo, trzeba przywieźć itd. Rozmawiałem z kolegą z Radomia i mówił że na poliuretanach (akurat Powerflex) zrobił ponad 50tyś. km i nadal wszystko jest w porządku. Dlatego też postanowiłem zadzwonić do firmy z Olkusza która dorabia tuleje poliuretanowe pod wymiar. Jak pewnie większość z Was wie do 156 to nie problem bo jeździ tego dużo, ze 166 bywa trochę gorzej. Firma ta obecnie ma do 166 tuleje do górnych tylnych wahaczy (50zł/szt. inaczej za „punkt”) ale powiedzieli że chętnie dorobią i do dolnych wahaczy. Potrzeba by jednak albo dokładne wymiary tulei albo wahacz + szerokość ucha, czyli długość tulei, do tego średnica śruby do dotoczenia metalowej tulejki wewnętrznej. Koszty takiej zabawy to również 50zł/szt, gwarancja 2 lata i 70tys. km. Poliuretan z którego dorabiają tuleje sztywnością zbliżony jest do sztywności gumy, na życzenie może być twardsze. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę pisać, może ktoś ma wahacz na wzór albo nowe tuleje w ręce i może je dokładnie pomierzyć? Jak będzie więcej chętnych to może da się wynegocjować jakiś rabat
    _________________

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Ja mam takie tuleje Powerflex komplet przód i tył ale zamontowane w aucie więc trudno będzie wymierzyć. Morze za miesiąc będę rozbierał zawieche to wtedy bym zmierzył ale w tej chwili nie mam na to czasu.
    mahony2008

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    a powiedz jak Ci się na tym jeździ? Masz w ogóle porównanie z seryjnym zawieszeniem?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Jak coś to ja jestem zainteresowany. A wymiary można skopiować z jakiejś "aukcji"

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A ja nie polecam wymieniać gum stabilizatora przedniego na PU.
    Mam właśnie takie rozwiązanie od 8.000km i mam z nimi problem, bo zaczęły drastycznie skrzypieć! Mimo, że przy montażu zaaplikowano odpowiednią ilość właściwego smaru, to zaczęły skrzypieć na nierównościach. Niestety ciężko z tym skrzypieniem walczyć na dłuższą metę, dlatego wymienię te tulejki na gumowe jak tylko nadarzy się okazja.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Dariush
    Gość

    Domyślnie

    ja był bym zainteresowany tuleją wahacza górnego przód.. i tulejami tylnej belki 2 szt. jeśli chodzi o wahacz mam przedni na wzór ewentualny jak by się przydał

    ---------- Post dodany o godzinie 20:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:17 ----------

    dodam że niestety mam wahacz tylko dolny... i nie za bardzo znam wymiar tych tulei tylnej belki lecz wydaje mi się że był bym w stanie zmierzyć i podać dokładny opis...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    po weekendzie położe się pod auto i pomierzę co się da na samochodzie, jeśli jednak ktoś miałby tuleje albo wahacze w ręku to może podać wymiary, będzie prościej.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Tulei poliuretanowych zamiast zwykłych wahliwych w zwrotnicy nie polecam.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    jasne, mówię tylko o tulejach wahacza

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rolin Zobacz post
    a powiedz jak Ci się na tym jeździ? Masz w ogóle porównanie z seryjnym zawieszeniem?
    Wcześniej jeżdziłem na zwykłym zawieszeniu ale strasznie mi tył pływał może już było walnięte a jak zakładałem te tuleje to przy okazji wymieniałem amorki bilstein b6 i sprężyny eibach pro kit także nie jestem w stanie określić na ile te tuleje pomogły prowadzi się dobrze ale teraz jak się zrobiło ciepło strasznie skrzypi będę musiał rozłożyć i przesmarować bo nie wyrobie!!
    mahony2008

Podobne wątki

  1. Jakie tuleje do tylnego zawieszenia ??
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 14:05
  2. [164] Tuleje tylnego zawieszenia
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 07:40
  3. tuleje POLIURETANOWE
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 22:26
  4. Tuleje tylnego zawieszenia - namiary i trwałość
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 00:40
  5. [GTV Spider] Jakie wymiary mają tuleje stalowo-gumowe do zawieszenia tylnego wahacza?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory