Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 2,4 jtd gaśnie!!!!!!!!!

  1. #1
    kubollo0909
    Gość

    Domyślnie 2,4 jtd gaśnie!!!!!!!!!

    Witam drodzy koledzy
    Na wstępie nadmienie, że moje auto to 166 2,4 jtd 1999r jak do tej pory bez większych problemów. Jednak musiał przyjść ten dzień wymieniłem ostatnio filtr paliwa. zrobiłem to sam ponieważ uznałem, że to nic trudnego. no i stało się. od tego momentu samochód po gwałtownym wciśnięciu pedału przyspieszenia gaśnie przy czym zapala się kontrolka wtrysku. zaznaczam, że jest to niebezpieczne zjawisko!!! pojawiły się również wycieki paliwa i to nie małe, czy to filtr paliwa moze być przyczyną i do czego jest ten plastik na jego spodzie????

    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 16-06-2010 o 21:47

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubollo0909 Zobacz post
    do czego jest ten plastik na jego spodzie????
    ten plastik jest do spuszczania wody z filtra a jak masz czujnik wody to w miejsce tego plastiku wkrecasz
    co do gasniecia... zadam Ci banalne pytanie, ile masz paliwa? Bo mi alfa tez gasla, wyskakiwal blad na komputerze i miala problemy z zapaleniem, blad to p0191. Obawialem sie najgorszego, ale po dluzszych obserwacjach doszedlem do wniosku ze albo wskaznik paliwa klamie, albo pompka paliwa jest za wysoko i zaciaga wtedy powietrze z baku, teraz tankuje jak jest troszke ponizej cwiartki i jest dobrze Ten blad mi wyskakiwal jak mialem malo paliwa ale jeszcze nie swiecila rezerwa.

    Jesli to nie jest przyczyna polecam temat: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ym_zrobic.html
    Dosc duzo lektury, ale mam nadzieje ze pomoze

  3. #3
    kubollo0909
    Gość

    Domyślnie

    paliwo mam. chodzi mi o to, że przed wymianą filtra paliwa nie było żadnych problemów. alfa szła jak wściekła. czy było mało czy dużo paliwa nie było różnic, a teraz po wymianie klops i do tego jeszcze leje się paliwo jakby "znaczyła teren".
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 16-06-2010 o 21:52

  4. #4
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    skoro sie leje paliwo , auto gasnie przy deptaniu... to musi gasnac skoro cisnienie paliwa jest za male..

    zobacz skad dokladnie CI leci waha...

    z reguly jest tak ze na filtrrze paliwa jest taka uszczelka.. ona potrafi sie zawinac itp.. a jak sie zawinie jest wyciek...

    ps. uwazaj... bo jak bedzie dochodzic za malo paliwa do pompy wysokiego cisnienia moze sie zatrzec i nie bedzie odpalac...

    tak jak mnie to spotkalo..

    za pozno wymienilem filtr paliwa ktory w zime zamarzl.. i teraz wydatek x7

Podobne wątki

  1. AR 156 2.5 V6 Gaśnie !!
    Utworzone przez lmacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 12:49
  2. [159] Gaśnie
    Utworzone przez krzysieking w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 10:31
  3. Gaśnie
    Utworzone przez Piętas w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 12:23
  4. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47
  5. [145] Gaśnie,a po godzinie odpala i znowu gaśnie.
    Utworzone przez jarek0301 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory