Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kilka ważnych pytań - AR 166 2.5 V6 Automat '00

  1. #1
    podklad
    Gość

    Domyślnie Kilka ważnych pytań - AR 166 2.5 V6 Automat '00

    Witam
    Przede wszystkim witam wszystkich Forumowiczów - od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo 166 2.5V6 rocznik 2000.
    Powodów dla których tak się stało nie będę wymieniał - powiem tylko że to chyba najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć.....przynajmniej na razie
    Przeglądam forum już od paru dni jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonujących odpowiedzi na nurtujące mnie poniższe pytania:

    1. Skoki temperatury silnika...
    Właściwie pojawiło się to teraz gdy temperatura podskoczyła powyżej 20 st. C
    Zazwyczaj temperatura nie przekracza 90tki. Jednak momentami przy jeździe powyżej 120km/h rośnie do krótszej kreski nad 90tka ( tak na marginesie to może mi ktoś wyjaśnić jaka temp odpowiada tym kreskom???), rzadziej do kolejnej - dłuższej.
    Teraz jednak gdy jeżdżę po mieście coraz częściej obserwuje jak wskazówka wędruje wyżej niż 90..(oscyluje pomiędzy krótsza i dłuższa kreska ponad 90stC). Nie dzieje się tak jednak zawsze. Nie pojawia się bezpośrednio podczas postoju przed światłami a raczej w kilkadziesiąt metrów za nimi gdy już auto już się rozpędzi. Temperatura nie dochodzi w pobliże czerwonych kresek. Nie "wygania" płynu. Zauważyłem że włączona klima sprzyja takim skokom temperatury. I pytanie:
    Co może być przyczyna? Termostat? Pompa? Chłodnica??
    Szukać przyczyny czy wymienić wszystko??

    2. Rozrząd
    Alfa ma na liczniku 167tys. km (czy to realne?? nie wiem - książka niby jest, wypełniona nawet.. ale różnie chyba z tym bywa - poza tym nie ma tam informacji co jest robione a jedynie pieczątki serwisu i przebiegi).
    Ze wiadomych względów chce wymienić rozrząd - i tu pytania:
    Części których producentów polecacie - pasek, rolki, napinacze..
    Może ktoś zna koszty i uczciwych sprzedawców z przystępnymi cenami??
    Będę wdzięczny za jakiś kontakt.

    3. "Cykanie"
    Tak jak w temacie - coś wydaje "ciekawe" odgłosy (cycycycycycy....) z tyłu z prawej strony w okolicach koła. Moim zdaniem poleciała piasta - na przeglądzie mechanik sprawdzał zawieszenie i stwierdził że "ścisła jest jak nieśmigana 18tka" - faktycznie autko zachowuje się poprawnie na drodze więc tutaj nie szukałbym powodów. Tym badziej że hałas jest wprost proporcjonalny do prędkości. Jakie piasty założyć? Idealnie byłoby połączenie wysokiej jakości i rozsądnej ceny.. Właściwie to chyba powinienem wymienić wszystkie 4 sztuki - troszkę już "wyją".
    Tu też przydałby się jakiś kontakt do "konkretnych" sprzedawców.

    4. Piszczenie przy mocnym skręcie w lewo.
    Tu też jak wyżej - pojawiły się ostatnimi czasy dziwne piski przy skręcie w lewo - ale tylko powyżej ok 1/3 maksymalnego skrętu. Być może sam jestem sobie winien - wpadłem wcześniej na genialny pomysł przesmarowania gum zawieszenia WD-40. Może ktoś spotkał się z podobnymi "atrakcjami" i wie jak temu zaradzić?

    5. Kierunkowskazy
    Kolejny temat - nieodbijająca dźwignia kierunkowskazu oraz brak sygnalizacji kontrolkami. Czy to się da w rozsądny(tani?;]) sposób naprawić? Pytam w ten sposób gdyż szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to szczególnie

    6. I na koniec - serwis.
    Mieszkam w okolicach Siedlec - może znacie dobry serwis w pobliżu?? A przynajmniej kogoś kto mi autka nie zepsuje bardziej

    Przepraszam za ten słowotok - mam nadzieję że ktoś dotrwał do końca

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    podklad

  2. #2
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Ad.1) W tym temacie to były już całe "dyskusje", prawie na "noże". Ja obstawiam chłodnicę. Pompę wody to sobie wymienisz przy okazji wymiany rozrządu. Chłodnice, biorąc pod uwagę rocznik, mają tendencje do "autoutylizacji". Sprawdź radiatory. Jeżeli się sypią to... (No właśnie: no to co?) Termostat ja wykluczam.
    Ad.2) Egzaminer prawdę Ci powie. Dane o przebiegu są zapisywane w 2 sterownikach. Jeżeli to był fachowiec to zmienił zapisy w 2 sterownikach. Ale nie sądzę, żeby się im chciało. Bo fachowiec kosztuje. (Nie mamy informacji o pochodzeniu)
    Ad.3) Piasty nie cykają. W awarię piasty śmiem wątpić. U mnie miały 250 tyś. jak oddałem w dobre ręce i jeżdżą dalej.
    Ad.4) Przeciążona pompa wspomagania. Według mnie ten typ tak ma.
    Ad.5) Też tak miałem. Temat do ogarnięcia ale moim zdaniem są ważniejsze sprawy.
    Ad.6) Ja mogę polecić Serwis nieautoryzowany na Arkuszowej w Warszawie. Ale uwaga! Są drodzy. Przy okazji Przemek sprawdzi Ci skrzynię biegów. No chyba... , że chcesz przyjechać do mnie. Będzie dużo taniej.
    Pozdrawiam Tomek

    PS. Ale dużo napisałem! "Zaczynam się podziwiać".
    Ostatnio edytowane przez kmito ; 10-06-2010 o 23:43

  3. #3
    podklad
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za sporą "garść informacji".
    1. odnośnie chłodnicy: jaką kupić i gdzie? - patrzyłem na allegro - rozbieżności w cenach są masakryczne i tu pytanie lepiej wydać 1000zl czy wystarczy taka za 500? (a widziałem nawet za 300 i to na miejscu w Siedlcach?)
    2. Ten "egzaminer" to tylko w aso fiata?? Jaki koszt - orientacyjnie??
    3. Ta niby piasta bardziej piszczy coś jak stare "zatarte" łożysko..podobno dostała "raka" (alfę kupiłem od znajomego - i raczej nie miał powodu aby "sciemniać") - sprawdzone...podobno
    Myślę że jak "miejscowi specjaliści" zaczną dochodzić przyczyn na nowo to i tak wyleci mnie więcej niż zakup i wymiana tej piasty a taka wymiana raczej nie powinna zaszkodzić
    4. Czyli zwyczajnie się nie przejmować??
    5. W takim razie tymczasowo odpuszczam
    6. Fajnie by było coś bliżej - do warszawy musiałbym się na cały dzień wybrać a tu niestety jak na złość pracy na miesiąc a czasu 2dni

    Tak na marginesie...noszę się z zamiarem zakupu kolejnej alfy(tak mi się spodobało zaświtała mi pewna myśl...145 z końca produkcji...myślicie że warto?? Może bokser??

  4. #4
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Ad.1) Ja kupiłem na Allegro za 700zł. Trzy lata temu to była najtańsza.
    Ad.2) Tak tylko w ASO. Mnie to kosztuje flaszkę. A normalnie to 120zł + Vat.
    Ad.3) Sprawdzić zaciski na początek.

    Tak poza konkursem. To najbardziej bym się obawiał skrzyni. Elektronicznie sterowane dziadostwo...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Witam.
    Też jestem zdania, ze w tym aucie skrzynia jest najsłabszym punktem.
    Co do cen to napisz co potrzebujesz, a postaram się pomóc.
    Wszystkie potrzebne namiary do mnie znajdziesz w podpisie.
    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    A no właśnie Pablo masz pod nosem.

    I jeszcze jedno nie "tiptronic" tylko "sportronic"
    Obydwie to tylko nazwy marketingowe

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Lightbulb

    Cytat Napisał podklad Zobacz post
    1. Skoki temperatury silnika...
    Właściwie pojawiło się to teraz gdy temperatura podskoczyła powyżej 20 st. C
    Zazwyczaj temperatura nie przekracza 90tki. Jednak momentami przy jeździe powyżej 120km/h rośnie do krótszej kreski nad 90tka ( tak na marginesie to może mi ktoś wyjaśnić jaka temp odpowiada tym kreskom???), rzadziej do kolejnej - dłuższej.
    Teraz jednak gdy jeżdżę po mieście coraz częściej obserwuje jak wskazówka wędruje wyżej niż 90..(oscyluje pomiędzy krótsza i dłuższa kreska ponad 90stC). Nie dzieje się tak jednak zawsze. Nie pojawia się bezpośrednio podczas postoju przed światłami a raczej w kilkadziesiąt metrów za nimi gdy już auto już się rozpędzi. Temperatura nie dochodzi w pobliże czerwonych kresek. Nie "wygania" płynu. Zauważyłem że włączona klima sprzyja takim skokom temperatury. I pytanie:
    Co może być przyczyna? Termostat? Pompa? Chłodnica??
    Szukać przyczyny czy wymienić wszystko??
    Witam,

    Podepnę się trochę pod temat.
    Najpierw for podklad:
    ostatnio też miałem szopki z układem chłodzenia i mam garść spostrzeżeń:
    - padł mi wentylator chłodnicy (spalił się) - po wymianie po pierwsze temp. nie rośnie powyżej 90st. po drugie klima zaczęła chłodzić 2x lepiej niż przedtem! najwyraźniej za słabo kręcił i nie wyrabiał, szczególnie na włączonej klimie (temp. zaczynała iść wtedy powyżej 90st.)
    - przy okazji wymiany wentylatora zauważyłem, że chłodnica "się sypie" i będę ją wymieniał ,ale niezależnie od tego, temp. jest już OK, nie rośnie powyżej 90st. a klima mrozi

    i tu pytanie do Was wszystkich, a szczególnie do Pablo:
    - czy możecie polecić jakąś konkretną chłodnicę? może sprzedajesz Pablo coś takiego do V6?
    ja znalazłem taką:
    http://allegro.pl/item1073480616.html

    będzie OK?

    pozdrawiam,
    ~tomaz

    PS. a propos punktu 5:
    http://www.flickr.com/photos/7301074...7600926220173/
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 18-06-2010 o 10:25
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Zablokowana skrzynia automat i kilka innych usterek
    Utworzone przez misio1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 19:26
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 10:16
  5. [146] kilka Pytań
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 18:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory