Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Zakup Alfy 166 2.JTD z automatem

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    hmmm...jak ta alfa pochodzi z superalfa.pl to chyba wiem o którą chodzi. była tam w tamtym roku (była jeszcze coś pod koniec września) jedna taka właśnie bordowa z 2003r za ponad 40 kpln po remoncie skrzyni. podobno kosztował 6.5 kpln i nie chcieli na niej opuścić, bo na skrzynię była gwarancja. jak jeszcze ma na pokładzie dsp to na pewno ta..

    acha..tamta alfa miała wymieniane jeszcze coś w zawieszeniu, ale juz nie pamiętam co...
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-06-2010 o 23:32
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  2. #22
    Felkins
    Gość

    Domyślnie

    Danus77 tak ta Alfa pochodzi od Superalfy i gosc ja kupil w zeszlym roku w pazdzierniku. Czy cos jeszcze mozesz mi powiedziec o tej Alfie czy juz raczej za bardzo nie pamietasz co tam w niej wiecej bylo robione ?? Dzieki pozdro

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    sorki Felkins ale troszkę czasu już minęło, człowiek nie jedną imprezą zatarł pamięć...nic więcej nie pamiętam za co bardzo żałuję...

    no chyba że pan robert z superalfy wejdzie na forum i sobie przypomni...ewentualnie możesz spróbować do niego zadzwonić...będzie pamiętał tą alfę bo jak sam stwierdził..zna się na alfach a dał się naciąć na tą skrzynię....
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2008
    Auto
    159 1.9 JTDM 150km
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dokładnie, najlepiej zadzwoń do SA. Jeżeli odpowiednio pogadasz to będziesz miał wszystkie niezbędne informacje. Ja kiedyś właśnie dzwoniłem do SA jak przymierzałem się do jeszcze innej alfy,
    którą poprzedni właściciel też kupował u nich. Nie byłoby problemu z udzieleniem wszystkich info 'co, kiedy, jak i gdzie'. Jeżeli chodzi o automat to właściciel nic nie mówił że był po remoncie. Ale jeżeli tak to chyba tylko na +
    Tym bardziej powinien bezproblemowo służyć.

    Ps. jeżeli będziesz się wybierał oglądać tą alfę to zahacz od razu o Słupsk. Tam stoi też ciekawy egzemplarz.
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13240855
    Tzn powiem od razu że było bite w tył, nie sprawdzałem stanu podłużnic, ale jakoś mnie to zraziło, więc dałem sobie spokój. No i jasna szmaciana tapicerka.. a zwykle noszę jeansy, więc u mnie raczej odpada.
    Wady: nie działało składanie lusterek, nie odbijał prawy migacz i nie otwierał się schowek nad konsolą środkową. Także raczej pierdoły. Aha i lakier powiedzmy w średnim stanie, myślę że polerka załatwiłaby sprawę.
    Jak dla mnie automat chodził gorzej, ale to może subiektywne odczucie, bo w tej jechałem sam, a w bordowej prowadził właściciel. Przebieg teoretycznie udokumentowany
    (tzn ostatni przegląd rok wcześniej u dealera sprzedającego teraz auto na bodajże 125k km). Cena sporo niższa (pewno dałoby się dogadać na 23-24 tyś zł),
    także naaawet jeżeli coś szwankowałoby w skrzyni to masz zapas gotówki.
    Warto sobie porównać oba auta

    Ps2. Mam też kontakt do jeszcze jednego kolesia (z Lęborka) który przymierza się do sprzedaży swojej 166, też JTD i też automat. 215k km. Granat z jasnym szmacianym środkiem.
    Dwa komplety opon, wersja dosyć uboga bo kupiona w salonie w PL. Obecnie w rękach drugiego właściciela. Automat po regeneracji z półroczną gwarancją! Lakier w stanie średnim,
    tzn delikatne poobijany, gdzieniegdzie powgniatany, lekkie ryski. Nie miałem przy sobie miernika więc ciężko powiedzieć czy było coś większego. Silnik i skrzynia bez zarzutu (prowadził właściciel).
    Jeżeli chcesz mogę Ci podać nr do niego to sobie przy okazji spojrzysz i w 3 sztukę Mam też parę fotek, mogę przesłać mailem.
    Pozdrawiam.

  5. #25
    Felkins
    Gość

    Talking Zakup Alfy 166 2.JTD z automatem

    Dzwonilem do p. Roberta z SF i tak podpytalem o skrzynie ze slyszalem ze byla robiona i wszystkiemu zaprzeczyl. Dodal ze kupujacego bardzo dobrze wspomina i ma o nim jak najlepsze zdanie . Powiedzial ze alfa nie byla bita i jak jest a w tej chwili jest w dobrych rekach to napewno jeszcze dlugo posluzy. Pan Robert wiedzial rowniez o rzeczach ktore zrobil nowy wlasciciel po zakupie auta i z czystym sumieniem polecil mi tego sprzedajacego poniewaz wie ze dba o auto i raczej napewno grata mi nie sprzeda.
    Co do tej alfy ze Slupska to widzialem juz jej zdjecia tylko mnie zastanawia jedno dlaczego ona nie ma przy panelu wejscia na karte ICS ?? Czyzby jakas wybrakowana a moze ten ehzemplarz tak ma Ta Alfa z gdanska to jezdzilem jako pasazer i powiem szczerze zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie Joe jak mozesz to przeslij mi emailem ( felkins@poczta.fm ) zdjecia tej alfy i kontakt do goscia zadzwonie popatrze porozmawiam. Z gory wielkie dzieki za wszystko

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Felkins ; 25-06-2010 o 16:43

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felkins Zobacz post
    Co do tej alfy ze Slupska to widzialem juz jej zdjecia tylko mnie zastanawia jedno dlaczego ona nie ma przy panelu wejscia na karte ICS ?? Czyzby jakas wybrakowana a moze ten ehzemplarz tak ma

    Pozdrawiam
    Kartę ICS ??? Jeśli już to na kartę GSM

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Felkins sorki za pomyłkę i zamieszanie. Dzisiaj pogadałem ze znajomym, z którym oglądaliśmy tam swojego czasu alfy i zgadza się, że ta bordowa nie miała robionej skrzyni. Była tam jeszcze jedna czarna z 2003r i tamta miała robioną skrzynię i dsp. Pomyliło mi się, bo stały tam 3 sztuki...2X 2003r i jedna 2004r. także jeszcze raz sorki. Dobrze, że byłem tam ze znajomym i wspólnymi siłami dogadaliśmy się co i jak....
    o tej bordowej nie powiem ci za dużo, bo bardziej się skupialiśmy na tej z 2004r.
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 25-06-2010 o 21:19
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2008
    Auto
    159 1.9 JTDM 150km
    Postów
    29

    Domyślnie

    Fotki oraz info wysłałem
    Hmm... piszesz "(...) i z czystym sumieniem polecil mi tego sprzedajacego poniewaz wie ze dba o auto i raczej napewno grata mi nie sprzeda (...)"
    Mnie jak i Tobie również się przyznał co do wahaczy na przodzie (zresztą było je słychać podczas jazdy, więc nawet ciężko byłoby ukryć ).
    Wspomniał również że sam się przymierzał do wymiany, no i podał że znalazł na allegro używane bodajże za 120zł komplet, i że nówki przecież drogie i się nie opłaca....
    Hm.. szczerze powiedziawszy ja i tak pojechałbym na serwis sprawdzić co i jak
    Jeżeli nie chcesz w ASO to możesz np w Le-car na Rotmance (niedaleko Gdańska).
    Jeździ tam spora część użytkowników http://forum.alfapomorze.pl/ - zresztą możesz o serwisie poczytać na pomorskim forum).
    Pozdrawiam.

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001r
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felkins Zobacz post
    Mozecie rzucic okiem na to ogloszenie http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...C13382747.html
    Ehh. widze kolego ze szukamy dokladnie tego samego i mamy ten sam dylemat ja tez mam upatrzona szt. ale wlasnie w automacie. A co do tej z Nysy to nie masz daleko, wiec skocz obejrzyj, ja 2 tygodnie temu dzownilem do tego czlowieka, niestety pomimo ze krajowa to nie ma zadnej dokumentacji, I wlasc. mial ponoc swojego mechanika. Tylni zderzak byl malowany, a wg mnie to caly tyl byl robiony, klapa tylnia zle lezy, widac to bylo ladnie na poprzednich zdjeciach, we wczesniejszym ogloszeniu. Plus tej szt. ze manual a jak widze gryzie cie ten automat tak samo jak i mnie Ja mam na oku(dosc) zadbanego automacika. Tylko zwaz na to ze w tym aucie przy manualu masz moment 385 NM, natomiast automat to 330 NM, ja przez ciagle nie moge podjac decyzji...
    Najlepiej skocz do Nysy, facet to raczej handlarz, mechanik z wlasnym zakladem, auto ma od lutego i jak mowil nagle mu sie zamarzyla 159 - naciagane... ale musisz sie przekonac, moze sie przejedz jednym i drugim, sprawdzisz odczucia z jazdy, i pochwal sie co nt ten z nysy sadzisz.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez koniu24 ; 26-06-2010 o 11:48 Powód: dopiski

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 159
    Utworzone przez Dino240476 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:48
  2. zakup alfy 159
    Utworzone przez BAQ w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 23:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory