Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zmieniać amorki czy nie ??

  1. #1
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie Zmieniać amorki czy nie ??

    Mam swoją 166 już prawie 4 lata przejechałem ok 150 tyś km nie zmieniałem w niej amortyzatorów ( założone sachs - znaczy ktoś zmieniał). nie ciekną i niby nic złego się z nimi nie dzieje, ale mam wrażenie że auto jest za miękkie. po wpadnięciu w nierówność poprzeczną ( tzw siodło ) buja przodem, a przy ostrym hamowaniu nurkuje.
    Amortyzatory zużywają się powoli i ciężko mi stwierdzić jak było 4 czy 3 lata temu. Pojechałem na test na stację diagnostyczną, sprawdzili ciśnienie w oponach i "wytrzepali" amorki wyszło 71% i 75%. nie wierzyłem i pojechałem na inną - "wytrzepali" i wyszło 69% i 72% ale wszyscy diagności jak jeden mąż stwierdzili "amortyzatory są dobre nie zmieniać - auto ciężkie to się buja". szczerze powiedziawszy zdurniałem trochę ?? Dobre amorki na przód to koszt ok 700 zł. szkoda jak nie potrzebnie ..... ale ??? No właśnie podpowiedzcie coś ! Dodam, że nie interesuje mnie utwardzenie auta ponad to co ma w oryginale ale mydelniczką też nie chcę jeździć. zauważyłem ponadto że jak ostro przyhamuję na dziurach to włącza się ABS - to chyba pewien objaw ??
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 23-06-2010 o 22:04

  2. #2
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jak przyhamujesz na nierównościach to normalne, że włącza się ABS. Auto traci przyczeponość i przy podskoku kół blokuja się(jesli masz wciśnięty hamulec). Wtedy załącza się ABS.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    To jest typowy objaw zużytego amortyzatora, koło nie jest dociskane do nawierzchni i szybciej traci przyczepność. Amortyzatory są sprawne, ale tłumią w dużo mniejszym %.

  4. #4
    PrzemekZ81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    To jest typowy objaw zużytego amortyzatora, koło nie jest dociskane do nawierzchni i szybciej traci przyczepność. Amortyzatory są sprawne, ale tłumią w dużo mniejszym %.
    Zgadzam się z kolegą, amortyzator na diagnostyce ma 70-75% sprawności, a w rzeczywistości jego siła tłumienia jest dramatycznie słaba. miałem to samo na diagnostyce pokazywało mi 70%, a przy każdym mocniejszym hamowaniu załączał się ABS nie wspominając o nierównościach.
    Moim zdaniem jeżeli przejechałeś na tych amorach 150tyś km i ktoś przed Tobą też na nich jeździł to wymiana jest wskazana, a nawet potrzebna dla własnego bezpieczeństwa.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 28-06-2010 o 06:48

Podobne wątki

  1. [156] prośba o poradę - czy zmieniać auto
    Utworzone przez marcin g! w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 13:07
  2. Co ile zmieniać filtr powietrza?
    Utworzone przez Szałek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 07:51
  3. Czy zmieniać rozrząd ?
    Utworzone przez Adamcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 23:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory