Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Pomocy! Prawdopodobnie przeskoczył pasek rozrzadu, ale zobaczcie jak!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie Pomocy! Prawdopodobnie przeskoczył pasek rozrzadu, ale zobaczcie jak!!

    Witam,

    Jechałem wczoraj do domu kiedy ruszając spod swiateł pękł mi wzdłuż pasek wielorowkowy od napędu osprzetu (planowałem wymiane w poniedzialek bo był już troche stary) oczywiście od razu stanąłem. Przeciąłem, wyjąłem stary pasek i odpalilem ale silnik zaczał dziwnie chodzic i na wolnych go rzucało. Było wieczorem wiec laweta i pod firmę. Rano przyjechałem z nowym paskiem a tu ZONK! Pasek pekł tak ze jego część (o szerokosci jednego rowka) została wciągnięta do rozrzadu i utknęła przy napinaczu (siedział tam kawałek o dł. 30 cm!). Silnik po usunięciu resztek paska i przed załozeniem paska wielorowkowego oczywiście zapalił ale zaraz zgasł i tak kilka razy.
    Poskladalem wszystko do kupy i odpalilem, nie gasł ale miał niskie wolne obroty i troche go rzucało i do tego metaliczne stukanie w jednej z głowic.
    Na tym poprzestalem bo stalo sie to wczoraj (piątek 13-ego) i dopiero w poniedzialek bede szukał mechanika w wawie.

    Kogo mozecie polecic zeby chcial zajrzec/zrobic od reki? Arkuszowa? - bo nawet jak przeskoczył pasek to nim nie jezdzilem wiec zawory powinny być ok no chyba ze sie myle??? Chyba ze to nie pasek moze macie inne pomysły???

    Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi, prosze o pomoc w znalezieniu jakiegos mechanika w wawie, ktory sie zna na alfach oczywiscie.

  2. #2
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    bo nawet jak przeskoczył pasek to nim nie jezdzilem wiec zawory powinny być ok no chyba ze sie myle???
    kolego zmartwie cię zawory masz do wymiany

    ---------- Post dodany o godzinie 20:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:51 ----------

    zapomniałem dodać że wystarczyło go tylko odpalić i zawory poleciały

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Przeskoczył Ci pasek rozrządu więc szykuj się na koszty. Regeneracja głowicy [wymiana pogiętych zaworów, uszczelniaczy, prowadnic, planowanie], komplet rozrządu i robota trochę Cie wyjdzie...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    A mozliwe ze od czegos takiego pasek przeskoczył??

    Moze zaworów nie pogielo przy odpalaniu bez gazowania i wystarczy tylko rozrzad ustawic?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Bardzo możliwe, że wplatał się pasek osprzętu w rozrząd i się przestawił/zerwał ten drugi.

    Nie ma opcji, żeby się nie pogieły...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazzzek Zobacz post
    Bardzo możliwe, że wplatał się pasek osprzętu w rozrząd i się przestawił/zerwał ten drugi. Nie ma opcji, żeby się nie pogieły...
    A jesli przeskoczył powiedzmy o jeden ząbek to chyba niekoniecznie musiały sie pogiąć.
    PS Na wałkach rozrządu mam znaki z farby po porzedniej wymianie - poprzedni wlasciciel),
    Czy są jakies znaki do ustawienia rozrzadu w V6 (bo raczej nie widzialem) czy tylko z blokadami sie ustawia??? Bo od tego chcialbym zacząc.
    Ile kosztuje orientacyjnie jeden zawór?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Każdy kto może nazwać się "mechanikiem" ustawia rozrząd za pomocą blokad. Jeden zawór to nieduży koszt ale cała regeneracja głowicy to juz pokaźny [dla porównania ostatnio regenerowałem głowicę (4 cylindry 16 zaworowy) - przy 8 uszkodzonych zaworach koszt zamknął się w kwocie 600zł]

  8. #8
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    kelpin nie próbuj teraz oszczędzać bo starcisz dwa razy więcej. jak słyszałes stukanie z głowicy to zawory na bank są uszkodzone - wystarczy minimalny kontakt i zawory tracą swój kształt.
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Ale jakim cudem ten pęknięty pasek dostał się pod osłonę rozrządu!!??? Powiedzcie mi!!!

  10. #10
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    na wale korbowym najpierw jest koło napędowe paska rozrządu (mniejsze) a potem koło napędowe paska urządzeń pomocniczych (większe) - oba koła nie są jakoś specjalnie szczelnie od siebie oddzielone. juz kilkakrotnie zerwany/postrzępiony pasek urządzeń pomocniczych powodował przeskoczenie rozrządu.

    pozdrawiam
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

Podobne wątki

  1. Przeskoczył pasek 1.9 JTD
    Utworzone przez brusss07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 12:50
  2. Przeskoczył pasek rozrządu, ale tylko na pompie
    Utworzone przez matni w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 09:45
  3. Pomocy!!! Pasek rozrzadu
    Utworzone przez krzywy1976 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 18:06
  4. [156]pasek rozrzadu
    Utworzone przez damian3619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-12-2008, 12:49
  5. [156] pasek wielorowkowy i pasek rozrzadu razem?
    Utworzone przez yarecky w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory