Strona 6 z 25 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 248

Temat: AR 166 - tuleje tylnej belki

  1. #51
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał szad Zobacz post
    aha czy to ta tuleja jest odpowiedzialna za "pływanie tyłka" na dziurach i koleinach ?

    Za pływanie tyłka w tym samochodzie może być odpowiedzialny praktycznie każdy element zawieszenia
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #52
    szad
    Gość

    Domyślnie

    eh makaroniarze
    a masz moze jakis namiar na numer czesci tej tulei ?
    skoro powinno byc w prawie kazdym sklepie to moze "szpec" ktory bedzie jutro naprawial moj samochod da sobie rade z zakupem.
    dzisiaj dzwonil po dostawcach i wszyscy mu mowili, ze taka czesc zamienna nie wystepuje

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Niestety nie mam numeru części :/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #54
    szad
    Gość

    Domyślnie

    lipa.. to chyba jednak tylu jutro nie zrobimy.
    oplaca sie brac cos takiego? http://allegro.pl/zestaw-tuleja-waha...586802183.html
    czy rozpadnie sie po kilku meisiacach na naszych dziurach ?

    ---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

    a jednak ide w PU, tlusto sie nasmaruje to troche pojezdzi



    zamowilem obie "gumki" do tylnich wahaczy.
    dlaczego PU nie maja tych metalowych otoczek?
    Ostatnio edytowane przez szad ; 06-05-2011 o 00:01

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Lekki OT, ale wymieniam właśnie łączniki stabilizatorów (na tyle i przodzie). Oryginały kosztują 117 zł/szt. więc kupiłem polskie odpowiedniki na allegro po 22zł/szt. Ciekaw jestem jak się będą sprawować. Montował je ktoś?

    Po zimie musiałem wymienić tuleje zwrotnicy na tyle, bo tyłek "chodził". Teraz tył idzie dobrze, ale przy większych prędkościach (powyżej 140 km/h) lekko "ucieka" mi przód dla odmiany. Podejrzenia padły na te łączniki. Mam nadzieję, że to to

  6. #56
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Te z Allegro możesz sobie darować max 30 tyś. i latają jak żyd po pustym sklepie, ja u siebie też założyłem PU, zrobiłem na nich 5 tyś. to jeszcze nic o nich nie mogę powiedzieć co do wytrzymałości, PU nie ma tej metalowej otoczki bo je się wciska delikatnie ręką i siedzą na miejscu tak samo jak tamte wprasowywane.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    pokupiłem to wszystko, i nijak mi to idzie, skróciłem to wszystko o 7mm jedną wbiłem(po ciężkich trudach, strasznie ciasno wchodzi) doszła ale nie schowała się cała, brakło jakieś 4-5mm. Tak patrząc na to wszystko, zachodzę w głowę po co tam te tuleje, zastanawiam się czy by nie zrobić tej belki na sztywno, dotoczyć tuleje, wstępnie alu i skręcić wszystko, podejrzewam, że cała reszta która się trzyma na belce cierpiała by dużo bardziej, ale prowadziła by się jak po sznurku, co o tym sądzicie?

  8. #58
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli producent przewidział tuleje metalowo-gumowe, to znaczy, że bez nich będą się przenosiły jakieś wibracje/rezonanse na karoerię. Nie polecam bo będzie cię to strasznie wkurzało. Rozumiem, że podkupiłeś mój patent? Młotkiem nie zrobisz tego, potrzebna prasa. Ja akurat robiłem to skręcając grubą śrubą z dość długą przedłużką na kluczu i się udało, ale lekko też nie było.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    doszła co do końca ta tuleja, w sensie kołnierz doszedł idealnie do belki?

  10. #60
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Nie, kołnierz idealnie nie dojdzie. Ta tuleja na dole jest delikatnie rozszerzona, przy samym kołnierzu. Sprawdź na górze otworu czy tuleja się już oparła o to wytłoczenie. Ważne, by wszystkie były wciśnięte na jednakową głębokość i żeby tuleja wystawała chociaż te 2-3 mm z górnej części otworu w belce. Chodzi o to, żeby do nadwozia przykręcona była tuleja a belka do nadwozia nie dotykała. Ja już przejechałem na tym 8tys km i jest git.
    Ostatnio edytowane przez Numberuno ; 25-05-2011 o 16:06

Podobne wątki

  1. Tuleje tylnej zwrotnicy
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2018, 05:58
  2. [164] Robota belki tylnej
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:49
  3. Jakie dopuszczalne luzy belki tylnej?
    Utworzone przez motogold w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 15:42
  4. [164] zbierzność tylnej belki
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 20:29
  5. [145] Wymiana tulei tylnej belki
    Utworzone przez SeBa_145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory