Strona 9 z 25 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 248

Temat: AR 166 - tuleje tylnej belki

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków / Irlandia
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS, Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    70

    Domyślnie

    Mata gdzie ty tam widzisz milimetrowy kołnierz ??

  2. #82
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fatasso Zobacz post
    Mata gdzie ty tam widzisz milimetrowy kołnierz ??
    Faktycznie na tym zdjęciu nie widać tego kołnierza, ale u mnie był dosłownie 1mm gruby i 1mm szeroki na górze otworu na tuleje.

    Cytat Napisał dawid_007_04 Zobacz post
    Tylko jak wprasuje tuleje kołnierzem do góry ( karoserii auta ) to jak ona będzie się później zapierać od spodu ? Poprzez właśnie tą podkładkę?
    Tak między innymi poprzez podkładkę, a po drugie belka jest dociskana przez koła do auta to nic się nie stanie. A i jeszcze poprzez wprasowanie ich to już jest mocny montaż.

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków / Irlandia
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS, Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mata Zobacz post
    Faktycznie na tym zdjęciu nie widać tego kołnierza, ale u mnie był dosłownie 1mm gruby i 1mm szeroki na górze otworu na tuleje.
    No to u mnie takowego nie bylo.

  4. #84
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    No to mniej roboty bo szlifować nie trzeba.

  5. #85
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mata Zobacz post
    Tak między innymi poprzez podkładkę, a po drugie belka jest dociskana przez koła do auta to nic się nie stanie. A i jeszcze poprzez wprasowanie ich to już jest mocny montaż.
    Opanuj sobie jakieś zasady fizyki, zobacz jak jest skonstruowane to zawieszenie. Między osią koła a mocowaniem wahacza masz jeszcze amortyzator ze sprężyną, który to z jednej strony dociska koło do podłoża, a dźwignią po przeciwnej stronie działa na mocowanie wahacza, czyli na belkę też pchając ją w dół! Więc kołnierz powinien być wprasowany od dołu. W przeciwnym razie któregoś dnia przejeźdżając przez dziurę możemy zostawić belkę na asfalcie.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków / Irlandia
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS, Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Numberuno Zobacz post
    Więc kołnierz powinien być wprasowany od dołu. W przeciwnym razie któregoś dnia przejeźdżając przez dziurę możemy zostawić belkę na asfalcie.
    Prawda, jednak ja bym nie dramatyzowal. Wydaje mi sie ze zestaw dwoch podkladek - gumowej (grubosc okolo 4-5mm) z otworem w srodku na ten dzyndzel co wystaje z tuleji od spodu oraz metalowej o srednicy wiekszej niz 60mm da rade.

  7. #87
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Numberuno Zobacz post
    Cytat Napisał Mata Zobacz post
    Tak między innymi poprzez podkładkę, a po drugie belka jest dociskana przez koła do auta to nic się nie stanie. A i jeszcze poprzez wprasowanie ich to już jest mocny montaż.
    Opanuj sobie jakieś zasady fizyki, zobacz jak jest skonstruowane to zawieszenie. Między osią koła a mocowaniem wahacza masz jeszcze amortyzator ze sprężyną, który to z jednej strony dociska koło do podłoża, a dźwignią po przeciwnej stronie działa na mocowanie wahacza, czyli na belkę też pchając ją w dół! Więc kołnierz powinien być wprasowany od dołu. W przeciwnym razie któregoś dnia przejeźdżając przez dziurę możemy zostawić belkę na asfalcie.
    Numberuno jak byś przeczytał dokładnie to napisałem że MIĘDZY INNIMI i nie wiem po co mnie jedziesz. Jest to forum dyskusyjne a nie od rzucania mnie obelgami. Od spodu jak napisałem trzeba zastosować podkładki które są większe niż średnica otworu w belce i ja tak mam u siebie. Zaglądałem pod auto już nie raz i nie ma nawet śladu ruszania się tulei w gnieździe. A apropo dźwigni to zetka ten "krzywy wahacz" działa z siłą odrywającą belkę i wachacz dolny w jednym miejscu jak dobrze pamiętam. Natomiast sprężyna bo amortyzator tylko tłumi drgania działa jak napisałeś w większości na koło i tu właśnie zostaje cała siła.

    Spójrz sobie jak wygląda zamiennik tulei do 166 -> http://moto.allegro.pl/tuleja-podusz...842509906.html

    Zakładam z załączonego obrazka, że ma ona kołnierz który ją niby trzyma tylko ok 1mmx1mm wokół tulei. I to całe jego podparcie. Po drugie widać że zamiast metalu z zewnątrz jest zwulkanizowana guma więc NAPEWNO nie trzyma w gnieździe po wprasowaniu jak te co ja mam u siebie. Poza tym wspominam o montażu podkładek w sposobie który ja wymyśliłem i opisałem na forum.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    Dzisiaj wymieniłem tuleje w tylnej belce, wprasowałem te od Opla. Pasują idealnie! Porobiłem trochę zdjęć, może kiedyś komuś się przyda. Przy montażu nie ma większych problemów, ja całą operacje zrobiłem w garażu,bez kanału. Mimo, że stare obracały się w gnieździe to niestety trzeba wyciągać belkę na zewnątrz. Po wyprasowaniu starych tulei w górnej części gniazda rzeczywiście pozostaje milimetrowy kołnierz który bez problemu spiłowałem pilnikiem, następnie wprasowałem nowe kołnierzem do karoserii auta. Po takim montażu od spodu trzeba zastosować podkładki które dociągną naszą belkę, ja użyłem podkładek ze starych tulejek + dodatkowe podkładki szersze niż gniazdo , koszt całej operacji zamknął się w kwocie 150 zł, także polecam !
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00455.jpg
Wyświetleń:	3296
Rozmiar:	174.4 KB
ID:	35491   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00456.jpg
Wyświetleń:	1954
Rozmiar:	203.1 KB
ID:	35492   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00457.jpg
Wyświetleń:	2083
Rozmiar:	120.6 KB
ID:	35493   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00458.jpg
Wyświetleń:	3429
Rozmiar:	114.4 KB
ID:	35494   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00459.jpg
Wyświetleń:	1633
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	35495  


  9. #89
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    możesz dokładnie opisać, które tuleje trzeba kupić i jakie modyfikacje w nich wprowadzić
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków / Irlandia
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS, Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid_007_04 Zobacz post
    Po wyprasowaniu starych tulei w górnej części gniazda rzeczywiście pozostaje milimetrowy kołnierz który bez problemu spiłowałem pilnikiem
    A czy ten milimetrowy kołnierz to było czyste aluminium czy moze syf powstaly z biegiem lat w wyniku utleniania sie materiału?


    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    możesz dokładnie opisać, które tuleje trzeba kupić i jakie modyfikacje w nich wprowadzić
    Tuleje są z tylniego wahacza wleczonego vectry b. Nie wymagają modyfikacji. Z resztą wszystko już chyba zostało opisane.

    Cytat Napisał dawid_007_04 Zobacz post
    Po takim montażu od spodu trzeba zastosować podkładki które dociągną naszą belkę, ja użyłem podkładek ze starych tulejek + dodatkowe podkładki szersze niż gniazdo
    Zwróć uwagę na przestrzeń pomiędzy podkładką a dolną powierzchnią sanek. Ja tam wpasowałem wielkie podkładki (pierścienie) ze sztywnej gumy tak aby sanki nie miały możkiwości zsunąć się z tuleji.

Podobne wątki

  1. Tuleje tylnej zwrotnicy
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2018, 05:58
  2. [164] Robota belki tylnej
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:49
  3. Jakie dopuszczalne luzy belki tylnej?
    Utworzone przez motogold w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 15:42
  4. [164] zbierzność tylnej belki
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 20:29
  5. [145] Wymiana tulei tylnej belki
    Utworzone przez SeBa_145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory