Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Naprawa centralnego zamka - diagnoza

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie Naprawa centralnego zamka - diagnoza

    Mam kłopot ze zlokalizowaniem która wkładka zamka jest uszkodzona i "odbija" cały zamek.
    Początkowo byłem przekonany, że nie działa wkładka od strony kierowcy. Rygiel tego zamka odskakuje, ale były problemy z otwarciem tych drzwi klamką zewnętrzną, która się zacinała od czasu do czasu, dlatego gdy centralny przestał działać byłem przekonany, że to wina wkładki od strony kierowcy.
    Tymczasem zauważyłem, że przy próbie zamknięcia z pilota, w ogóle nie rusza się rygiel w drzwiach pasażera.
    Dodam, że samochód można skutecznie zamknąć "ręcznie".

    Pytanie:

    Czy jeśli odłączę "elektrykę" od uszkodzonej wkładki to centralny powinien działać poprawnie (oczywiście z pominięciem drzwi z odpiętą wkładką)?
    Jeśli tak jest powinienem się dowiedzieć, czy uszkodzony jest silnik w zamku w drzwiach pasażera, czy może mikrostyki w zamku drzwi kierowcy.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Uszkodzony masz silniczek w zamku. ogólnie norma ja sam wymieniłem 2 zamki czy nawet 3 juz nie pamietam, są ludzie co roznitowują i naprawiają ale moim zdaniem kupujesz nowy i masz spokój.nie łaszcz sie na używki...
    Odpięcie zamka od prądu nic nie da, a nawet pogorszy bo tak to przynajmniej z kluczyka sie zamyka, a po odpięciu nie będzie na nic regowac.
    moim zdaniem do odpięcia zamka tez musisz rozebrac dzwi to juz lepiej zmienic przy okazji zamek.
    A padnięty masz zamek w dzwiach pasazera, dzwi kierowcy odskakują bo ma sygnał niezamkniętych jednych dzwi.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-08-2010 o 18:39
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Uszkodzony masz silniczek w zamku
    Kolego rozumiem, że kupuje się cały zamek razem z silniczkiem? Czy są to oddzielne cześci?

    Duży problem żeby to wymienić? bo tez mi się blokują drzwi tylko, że te od kierowcy i zamykam kluczykiem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar manli
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    okolice Radomska
    Auto
    166 2,4 jtd 136 KM 2000r
    Postów
    58

    Domyślnie

    miałem to samo padł na 100 % silniczek zamykałem tylko z kluczyka od kierowcy ja zrobiłem tak: silniczek bedzie ci pasował z zamka np od alfy 155
    ja zdobyłem od kumpla bo ma taka rozbitą wymontowałem z alfy 166 zamek pózniej silniczek. silniczek jest dosc trudno wyjac poniewaz zamek jest zanitowany i na wiezchu jest plastikowa pokrywa która jest dosc krucha i sie łamie jak sie ja podwazy. ja ją ciałem, po wymianie silnika przykleiłem. dosc trudna operacja musisz byc ostrożny przy wyciaganiu silniczka, bo nad silniczkiem jak na złosc jest ramie od zamka które nalezy delikatnie odchylic z wyczuciem i wyciagnać silniczek. powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-08-2010 o 18:40

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    Kolego rozumiem, że kupuje się cały zamek razem z silniczkiem? Czy są to oddzielne cześci?

    Duży problem żeby to wymienić? bo tez mi się blokują drzwi tylko, że te od kierowcy i zamykam kluczykiem.
    Silniczek jest zabudowany w zamku, a zamek zanitowany i kupuje sie cały zamek, silniczek jest już w nim.
    Problemu z wymianą nie ma wogole, zdejmujesz tapicerke dzwi (dla niewprawionych tylko to może stanowic problem) zdejmujesz kawałek izolacji z dzwi (tej chroniącej tapicerke przed wilgocią) żeby tylko dostac się do prowadnicy szyby odkrecamy prowadnice następnie zamek, wypinamy linke z klamki wewnętrzenj i następnie składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
    Max 40 min roboty.
    Mnie udało się wymienic wszystkie 4 klamki zewnętrzne w 3 godziny
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Odpięcie zamka od prądu nic nie da a nawet pogorszy bo tak to przynajmniej z kluczyka sie zamyka, a po odpięciu nie będzie na nic regowac.

    No właśnie do tego zamka nie potrzebuję klucza (drzwi pasażera).
    W tej chwili jak próbuję otworzyć/zamknąć drzwi z pilota, trzy rygle idą na chwilę w górę po czym wracają na swoje dawne miejsce. Rygiel w drzwiach pasażera w ogóle nie reaguje. Mogę go wcisnąć ręką i wtedy drzwi są zamknięte albo otworzyć wewnętrzną klamką (w drzwiach pasażera nie mam zamka).

    W stanie na dziś zamykam auto ręcznie wciskając rygle od środka i zamykając drzwi kierowcy kluczem. Sądzę, że gdybym odpiął uszkodzony zamek od centralki to być może przynajmniej pozostałe drzwi mógłbym zamykać i otwierać centralnie.

    Tak czy owak zamówiłem zamek do drzwi pasażera i jak będę go miał to napiszę, czy odpięcie uszkodzonej wkładki pozwala korzystać z centralnego zamka w pozostałych drzwiach.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar manli
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    okolice Radomska
    Auto
    166 2,4 jtd 136 KM 2000r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    No właśnie do tego zamka nie potrzebuję klucza (drzwi pasażera).
    W tej chwili jak próbuję otworzyć/zamknąć drzwi z pilota, trzy rygle idą na chwilę w górę po czym wracają na swoje dawne miejsce. Rygiel w drzwiach pasażera w ogóle nie reaguje. Mogę go wcisnąć ręką i wtedy drzwi są zamknięte albo otworzyć wewnętrzną klamką (w drzwiach pasażera nie mam zamka).

    W stanie na dziś zamykam auto ręcznie wciskając rygle od środka i zamykając drzwi kierowcy kluczem. Sądzę, że gdybym odpiął uszkodzony zamek od centralki to być może przynajmniej pozostałe drzwi mógłbym zamykać i otwierać centralnie.

    Tak czy owak zamówiłem zamek do drzwi pasażera i jak będę go miał to napiszę, czy odpięcie uszkodzonej wkładki pozwala korzystać z centralnego zamka w pozostałych drzwiach.


    wszystko sie zgadza. mialem dokładnie tak jak piszesz. jak go zamknąłeś z klucza lub wcisnąłeś to reszta zamków sie zamknęła. jesli z pilota próbowałes otworzyc to sie zamki otworzyły i zaraz zamknęły z powrotem albo zamknac 3 zamki sie zamknęły, a jeden nie i zamki same z powrotem sie otworzyły. Dzieje się tak, bo rygiel został w pozycji zamkniety lub otwarty zalezy jak go zostawiles z klucza, bo silniczek go nie wysunał. wymien silniczek w zamku albo cały zamek gdybys mieszkał blizej mnie to bym ci to naprawił za browara

    ---------- Post dodany o godzinie 21:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:12 ----------

    Tak czy owak zamówiłem zamek do drzwi pasażera i jak będę go miał to napiszę, czy odpięcie uszkodzonej wkładki pozwala korzystać z centralnego zamka w pozostałych drzwiach.[/QUOTE]

    centralny na 100% niebedzie dzialal normalnie a jak bedze to bedzie zle działal jak ma zamknac popsuty zamek ?? mialem ta usterke to wiem co sie dzialo
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-08-2010 o 18:43 Powód: zamkłeś, wcisłeś ?? skąd takie słowa!!! ?

  8. #8
    grzes1226
    Gość

    Domyślnie

    ja miałem i mam to samo z tym, ze mi po koleji padają juz 3 mi padły powiem tak te orginały tak mają i chetnie bym kupił jakiś zamienik. ja juz mam osobiście dość tego cenntralnego w alfie, a jeśli chodzi o wymiane silniczka to jest to do zrobienia. sam to robiłem i nie jest to takie cieżkie, godzinka czasu troszke wkrętaków i idzie to zrobic. jeśli bedziesz zainteresowany wymianą silniczka to opisze co i jak z tym ,ze po roznitowaniu to juz ciezko spasowac wszystko niby szystkko gra ale zacina mi sie mechanizm lepiej kupic nowy i po kłopocie.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-08-2010 o 18:44

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar manli
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    okolice Radomska
    Auto
    166 2,4 jtd 136 KM 2000r
    Postów
    58

    Domyślnie

    po co roznitować zamek skoro jest tylko do wymiany silnik który jest jak na dłoni pod plastikowa osłona . wystarczy wyciac plastik który znajduje sie nad silniczkiem i cala wymiana z wstawieniem nowego i przylutowaniem kabli trwa nie całe 5 min. wyciety plastik mozna pózniej przykleic superglu albo wyrzucic odgrywa wtym miejscu tylko role osłony .wiem, bo to juz robiłem u siebie.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-08-2010 o 18:45

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    u mnie tez ktos tak zrobil jak opisujesz i po 1,5 roku mojej jazdy musialem wymienic na nowy bo woda sie dostala do srodka i bylo po zamku

    imo trzeba zrobic raz a dobrze

Podobne wątki

  1. ASO naprawa i diagnoza ponowna
    Utworzone przez xmikix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:23
  2. naprawa centralnego zamka w kluczyku
    Utworzone przez Keglo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 16:08
  3. Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 11:12
  4. Sterownik centralnego zamka
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory