Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Brak ogrzewania

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam Yoozef jeszcze nic nie robiłem, ale mogę pokrótce napisać co nie działa.Jest tylko brak ciepłego powietrza. temp. pokazuje nawet do 90 stopni i dalej wieje chłodem- temp na zewnątrz -3; wentylatorki działają poprawnie bardzo mocno dmucha; dwustrefowo też nie ma problemu wszystko się da ustawić,przełączyć;żadna żarówka nie była walnięta. Ostatnio paliła mi się kontrolka spalenia żarówki ale zniknęła po wymianie żaróweczki w tylnej rejestracji. Tylna szyba się nagrzewa. Nie wiem za bardzo które przewody pod maską sprawdzić czy są gorące czy się nagrzewa. Dziękuję za wszelką pomoc.
    P.S. co to za bezpiecznik

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Z bezpiecznikami to byś musiał usiąść instrukcję poczytać i posprawdzać, ale nie wiem czy jest jakiś osobny bezpiecznik lub przekaźnik który mógłby coś takiego spowodować bez innych "efektów specjalnych". Wykluczyłbym związek z żarówką rejestracji - wiem, że to Alfa, ale to już by było napraaaawdę dziwne .
    Generalnie "na logikę" to jak wieje ci zimne to opcje widzę 3:
    1. Nagrzewnica jest zimna - czyli płyn chłodniczy jest zimny, czyli na tablicy raczej nie widziałbyś 90 stopni tylko wskazówka by leżała plackiem\
    2. Komputer od klimatronika "myśli", że w aucie jest baaaardzo ciepło, więc chłodzi wnętrze. A czemu tak myśli? Bo walnął termometr wewnętrzny (albo może coś tam nie łączy). I tę opcję obstawiam. Termometr jeśli się nie mylę jest pod stacyjką s prawej strony, taka dziurkowana puszka. Zacząłbym od wyjęcia go, sprawdzenia wtyczek i pomierzenia. Był niedawno na forum wątek o termometrach i były wrzucane nawet schematy co gdzie i jak.
    3. Inna opcja, z cyklu klimatronik zgłupiał - tutaj nie pomogę bo się nie znam jak to tam działa.

    Edit: A jeszcze pytanie pomocnicze, jak weźmiesz temperaturę grzania na HIGH to też chłodzi? Chyba w tym trybie powinno wymusić grzanie nawet jak już w środku jest sauna. Jeśli tak nie jest, to może to obalić moją teorię o termometrach...
    Ostatnio edytowane przez yoozef ; 20-01-2012 o 16:55

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    No właśnie "chyba" bo na High też chłodzi - jak dłuższy czas sprawdzałem to zmarzłem w palce jak czekałem na ciepło.
    Ale sprawdzić nie zaszkodzi ten termometr ale czy to cykanie co ustało to z czym to było związane?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiniunia Zobacz post
    ale czy to cykanie co ustało to z czym to było związane?
    Yyy, jakie cykanie? Coś chyba przegapiłem...

    Jeśli to nie termometr, to tak bez specjalnego wysiłku można jeszcze sprawdzić czy nagrzewnica jest ciepła. Może się przytkała albo co i nie grzeje? To jest tam gdzie się wymienia filtr przeciwpyłkowy - na podszybiu odkręcasz taki centralnie położony prostokątny dekiel, później odkręcasz ramkę filtra i wyciągasz filtr. W dziurze po filtrze widać nagrzewnicę, powinna być ciepła jak silnik jest rozgrzany.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam powiem tak.
    Zadzwoniłem do znajomego mechanika z zapytaniem o wymianę płynu bo po sprawdzeniu okazało się że w zbiorniczku wyrównawczym jest pusto. Powiedział że gdzieś musi być wyciek ale raczej nie głowica bo barwa oleju jest normalna przy przecieku przez uszczelkę byłby Cappucino czyż nie tak? Kazał dolać i zobaczyć bo być może płyn nie dosięga do nagrzewnicy i dlatego nie ma ogrzewania. \\
    Po dolewce ogrzewanie się pojawiło i jest
    Ale na jak długo to nie wiem bo może być wyciek niezauważalny przede wszystkim teraz jak stoję na mrozie i jest mokro od nagrzanego silnika więc ciężko zdiagnozować gdzie się poluzowało.
    W którym miejscu może być ten wyciek? Pomożecie

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    To ja zakładałem, że poziom płynu już dawno sprawdzony . Typowo w 166 przecieka właśnie nagrzewnica, jest o tym sporo na forum. Zdemontuj boczek pod nogami kierowcy i sprawdź czy pod/za ICSem jest sucho. Jeśli to nie nagrzewnica, to niestety trzeba szukać (chłodnica, węże).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Poprawiłem tak na czuja wąż od chłodnicy i po dolewce na razie stan płynu jest. No ale skąd był wyciek?? grom go wie.
    Grunt że odpalił za pierwszym na 19 stopniowym mrozie i grzanie jest jak złapie temp.
    Dzięki za wszelką pomoc

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Z tego co mi sie wydaje to przekaźniki od ogrzewania są w podszybiu. Musisz otworzyć maskę i odkręcić klapkę filtra koło wycieraczek.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Kolego miałem podobnie do przedwczoraj do południa. Nie działało ogrzewanie bo miałem przypchaną chłodnice przyłapał mi plyn chlodniczy castrol antifreeze to jakis chłam. Wylałem prestona i jest jak powinno. Spradz od tego czy rurki ciepłe i chłodnica ciepła bo ci niemcy to chcą nam bryczki spieprzyć

  10. #30
    mstr
    Gość

    Domyślnie

    Witam w mojej alfie również popsuło się ogrzewanie tzn nie ma ciepłego powietrza. Ostatnio wymieniałem żarówki od podświetlenia, dodam, że na nieoryginalne (znalazłem u siebie jakieś pchełki razem z oprawkami i założyłem całość) i w zasadzie w krótkim czasie z powrotem spaliła się żarówka podświetlenia reg. temperatury, ale już jej nie wymieniałem. Nie wiem czy to jakiś zbieg okoliczności czy brak tego podświetlenia ma związek z brakiem ogrzewania. Dodam, że mam klime manualną. Z góry dzięki za odpowiedzi !

Podobne wątki

  1. brak ogrzewania
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:23
  2. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  3. brak ogrzewania :/
    Utworzone przez danielM w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 23:38
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57
  5. [156] Brak ogrzewania ;( (1.9 JTD)
    Utworzone przez Hitos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory