Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Brak ogrzewania

  1. #1
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie Brak ogrzewania

    witam koledzy mam mały problem, a mianowicie nie działa mi ogrzewanie w aucie. płyn w chłodnicy jest, a ogrzewania nie ma co to może być? jaka jest tego przyczyna? za pomoc z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-09-2010 o 18:31

  2. #2
    krawol87
    Gość

    Domyślnie

    a może padł ci silniczek od sterowania temp. i nawiewem . też to miałem dostać się do niego można przez ściągnięcie schowka.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    może być do wymiany:
    - może termometr źle funkcjonuje
    lub
    - nagrzewnica do wymiany

  4. #4
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy nagrzewnica jest nowa. wentylator dmucha tylko zimnie powietrze ciepłego nic a nic
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-09-2010 o 18:32

  5. #5
    krawol87
    Gość

    Domyślnie

    to tak jak pisałem sprawdz ten silniczek nie ma dużo roboty a jest to bardzo prawdopodobne tez go miałem zepsutego ubiegłej zimy ( w aucie była prawie taka sama temp. jak na zewn. )

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał krawol87 Zobacz post
    a może padł ci silniczek od sterowania temp. i nawiewem . też to miałem dostać się do niego można przez ściągnięcie schowka.
    Moze w 156 tak mozna sie tam dostac ale moje doswiadczenie z wymiana nagrszewnicy w 166 mówią coś innego- można się tam dostac tylko od strony mechanizmu wycieraczek.

    Ten silniczek razem z ramka jest usuwany żeby dostac sie do nagrzewnicy, w zwiazku z wymiana o ktorej mowa są dwie możliwości albo ktos przy demontarzu/montarzu zle docisnął wtyczke, przetarł przewód itp, albo przed podpieciem tego kabelka wlaczyl zaplon i poprzestawiał temperature i teraz klapka nie ma pozycji zerowej, albo mechanicznie spróbowal przesunac klapke i cos "zepsuło sie samo"
    Niestety sprawdzenie jej dzialania jak i wszystkich polaczen wiaze sie z ponownym demontarzem wymmiennika klimy zeby sie fizycznie dostac do klapki.
    Powodzenia
    P.S.
    Moze zanim zaczniesz warto sprawdzic ewentualnie bezpieczniki przekazniki itp
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  7. #7
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy siedziałem dziś pół dnia wszystko zdemontowałem i co się okazało nie ma napięcia na silniczki sprawdziłem bezpieczniki te które są pod kierownicą i nadal nie ma napięcia sam juz nie wiem gdzie jeszcze szukać może ktoś powie gdzie jes ten przekażnik itp dokładnie w którym miejscu

  8. #8
    Sylwekzen
    Gość

    Post

    A jak z temp. silnika. Logicznie dopuki wskażnik temp. nie podniesie się do min.70 ogrzewanie nie działa. Sprawdź też ustawioną temperaturę na ICS-ie, tak by ogrzewanie działało musi być ustawiona na 22 st.C. Tak na skróty można też wcisnąć przycisk ogrzewania szyb / \. Płynu chłodniczego jest dość dużo i przy 2 wentylatorach w naszych bellach nagrzanie trwa troszkę dłużej.

  9. #9
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie

    wszystkie płyny są ok jedynie co jest nie tak to, to że nie ma napięcia na wtyczkach jak już pisałem zprawdziłem bezpieczniki jeden był spalony i go wymieniłem ale nadal nie ma napięcia na wtyczkach więc nie wiem gdzie jeszcze szukać tego problemu,ktoś wspomniał o jakimś przekaźniku ale gdzie on jest ??

  10. #10
    kolorowy
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy czy ktoś mi pomorze ???????????

Podobne wątki

  1. brak ogrzewania
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:23
  2. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  3. brak ogrzewania :/
    Utworzone przez danielM w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 23:38
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57
  5. [156] Brak ogrzewania ;( (1.9 JTD)
    Utworzone przez Hitos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory