Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: jak tam u Was mają się zaciski brembo i nieoryg. alu??

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie jak tam u Was mają się zaciski brembo i nieoryg. alu??

    bo po montażu większych zacisków chce zalożyc moje alusy 16tki z renault espace i haczą się o zaciski, wystarczyłby w sumie dystans 5mm ale wtedy juz felga nie bedzie się opierała na piaście.. więc co tylko oryginalne felgi zostają?? czy jakies mega dystanse 20mm

    obecnie jeżdzę na oryginalnych 17tkach i one wiadomo pasują idealnie

    patrze sobie czasem na alusy przy fordach 5x108 i one raczej też bedą obcierały bo blisko się mijają z oryginalnymi jednotłoczkowymi zaciskami w tych pojazdach

  2. #2
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    rzeczywiście jest kłopot z felami nieoryginalnymi. Mam sam 17stki nieoryginalne team dynamics lecz pasowały idealnie - od zacisków mam 2 mm luzu do szprychy.
    Mam również et 38 w momo wrs i te niestety haczyły - mam również do nich dystanse.
    Pozostają jedynie przymiarki felg. Jeśli szukasz felg napisz na priva.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    chce zmienić na 16tki i tak sie zastanawiam czy te oryginalne stalówki ze 166 bedą pasowały??

  4. #4
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem, aczkolwiek wątpie bo różnica w zaciskach jest znaczna. Zaciski są do naszych bell, Lancera Evo i Imprezy - doborowe towarzystwo. Ostatnio zmieniałem klocki i doczytałem się takich informacji.
    Powiem szczerze - przejście na 16-stki - wiąże się z innym rozmiarem opon również więc zmiana zacisków którą zrobiłeś lekko mija się z celem. 17 stki 225/45/ to optimum.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nie rozumiem dlaczego uwazasz ze mocniejsze hamulce muszą byc na lepszej niskoprofilowej oponie??

    mnie na tych 17tkach jest za twardo a i tak mam z przodu 205/50 bo na 225/45 to już wogóle masakra..

    mysle nad jakimis 16tkami, oryginalne alusy 16" do 166 są w cenach złomu tylko ze strasznie mi się nie podobają, już chyba wole czarne stalówki...

    te hamulce brembo to super sprawa w ogole nie ma porownania z tymi smiesznymi 281mm
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 07-09-2010 o 15:26

  6. #6
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    sprawa jest prosta do zrozumienia - jeśli siły generowane przez stare hamulce były dla Ciebie za małe a chcesz osiągnąć lepszą skuteczność przenoszoną na asfalt to musi iść to w parze z oponą która to tarcie zagwarantuje. Brembo nie będą wiele skuteczniejsze w tym wypadku, a jedynie szybciej zablokują ci oponę którą szybciej zedrzesz. Nie bez powodów auta szybsze, cięższe mają skuteczniejsze układy hamulcowe i .... porządne opony.
    Może i 205 zapewni Ci minimalnie skuteczniejsze hamowanie - szczególnie psychicznie, lecz granica poślizgu będzie baaardzo daleko 9a raczej bliżej) w porównaniu do 225/45.
    Z praktyki mogę Ci powiedzieć iż miałem 205/60/16 w innym aucie i zmieniłem na 225/45/17 - poszła za tym zmiana tarcz na wentylowane. (bez zmiany układu hamulcowego czy zacisków) - zachowanie auta w sytuacjach zmuszających do nagłego hamowania, podbramkowych polepszyło się nieporównywalnie. Przez moment miałem tę tarczę na 205/60/16 - bez spektakularnych efektów.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    no ze niskiprofil jest lepszy/bezpieczniejszy to wiadomo tylko że ja niestety bede sie upierał że wole 16tki, tak jak miałem wcześniej, te 17tki miały być załozone chwilowo bo stare 16calowe felgi przestały pasować..

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar markusmm
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Giulia Q4 280KM @ USA
    Postów
    6

    Domyślnie

    Kolego oczywiście,że felga 17 jest bardziej "precyzyjna" do mocnego samochodu i daje większe bezpieczeństwo nie mówiąc o wyglądzie. Ja dopasowałem felgi Dotz 17 225/45 plus dystanse 20mm i wyszło elegancko. Dystanse dodatkowo zwiększyły rozstaw (lepsze prowadzenie) i autko nabrało piękniejszej bryły. Dystanse z centrowaniem zaprojektowałem sam, a wykonał je kolega na numerycznej maszynie z alu PA6 (jeżeli dobrze pamiętam). Dla zainteresowanych mogę przesłać rysunek techniczny. Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Jeśli pytasz czy oryginalne 16' stalówki pasują pod Brembo,to odpowiedź brzmi że tak!
    Mają minimalne możliwe ET wynoszące 41! Np.
    http://moto.allegro.pl/felga-felgi-s...203478714.html
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-16...215802199.html
    Ostatnio edytowane przez Pawcio ; 09-09-2010 o 23:42

  10. #10
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    jeśli miałeś założone na brembo stalówki i to widziałeś to nie dyskutuje.
    Ale wartość et nie przewiduje wielkości zacisków tylko odsadzenie felgi i oryginały mają et36,5, moje team dynamicsy et37 i wchodzą natomiast mam momo wrs et38 i brakuje parę milimetrów - czyli nie wszystko co ma poniżej et41 wchodzi - to zależy od wyprofilowania stalówki czy w moim przypadku grubości ramion felgi.

Podobne wątki

  1. Zaciski brembo a ET
    Utworzone przez pampik w dziale 166
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 11:49
  2. AR 159 140 KM i zaciski Brembo? Why not?
    Utworzone przez Sławek1984 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory