Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wymiana osłony przegubu 2.4 JTD

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie Wymiana osłony przegubu 2.4 JTD

    Czy ktoś wymieniał tę gumę samemu? Ogólnie nie jest to duża filozofia, ale z doświadczenia wiem, że bywa upierdliwa, bo:
    - może nie być szansy wyjęcia półosi z przegubu bez rozpinania zawieszenia,
    - zamek blokujący półoś ciężko schodzi

    Jeśli ktoś ma doświadczenia w 2.4 JTD to chętnie się przygotuję, bo obiecałem sobie nie oddawać już auta w ręce mechaników (zwłaszcza, że skórę dopiero co wypucowałem ), ale z drugiej strony urlopu na wymianę osłony nie wezmę

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    to juz było, poszukaj w archiwum. wymiana tej osłony jest bardzo prosta. wystarczy wybic sworzen gornego wahacza odchylić zwrotnice, wygrzebać smar i sie dobrać do tego segera jakimis szczypcami. potem juz z górki..
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 26-09-2010 o 08:21

  3. #3
    soban
    Gość

    Domyślnie

    ja mam właśnie za sobą wymianę osłony zewnętrznego przegubu z lewej strony. koszt osłony niewielki, ale zabawy troche z tym jest. trzeba oczywiście zacząć od zdjęcia koła i odkręcenia nakrętki mocującej przegub do piasty, rozmiar 36 o ile dobrze pamiętam ( sprawdź czy takowy posiadasz w warsztacie bo jest to dosyć duży rozmiar i w niekażdym zestawie występuje). następnie trzeba wybić sworzeń wahacza górnego, odkręcić końcówkę drążka nierowniczego, odkręcić "widelec" teleskopu od dolnego wahacza, nastepnie odkręcić 6 śrub mocujacych przegub wewnętrzny ( imbus 6), wyjąć przegub z piasty w zwrotnicy, odchylić zwrotnicę oraz "widelec" teleskopu od wahacza dolnego i wyjąć przegub.
    Rozbieranie przegubu: należy zdjąć dekielek przegubu wewnętrznego, zdjąć zawleczkę znajdujacą się na ośce (na szczycie) rozebrać przegub wewętrzny, zdjąć jego osłone i wówczas mamy dostęp do osłony przegubu zewnętrznego. Należy pamiętać o uzupełnieniu smaru. Życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 26-09-2010 o 08:22

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    kolego ale ty sobie troche urozmaiciłes to zadanie całkiem niepotrzebnie, bo wewnętrznego przegubu ani tej nakrętki na piascie nie trzeba ruszac aby zmienic osłone na przegubie zewnętrznym..
    z opisu wynika ze zdejmowales osłone od zewnętrznego po uprzednim demontazu przegubu wewnętrznego z półosi, a to przeciez w ogole niepotrzebne, bo zewnętrzny przegub ma swoją zawleczke i tez lekko schodzi z półosi. chyba, ze obie zmieniałes, ale nawet jeśli to i tak nie trzeba tej nakrętki na piaście ruszać, bo miejsca jest tam dość zeby półos wykręcic w swoją strone..
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 26-09-2010 o 08:23

  5. #5
    soban
    Gość

    Domyślnie

    masz rację trochę skomplikowałem sobie zadanie następnym razem zrobię jak proponujesz, dzięki

  6. #6
    demmonn
    Gość

    Domyślnie

    Witam, jestem po wymianie przegubu wewnętrznego i wymianie osłony przegubu zewnętrznego. Mimo, że osłona była tylko pęknięta i smar się nie wydostał, wypiąłem przegub, rozłożyłem, umyłem, nowy smar, nowa osłona i po ok 1500 km zaczął terkotać przy skręcie. Moim zdaniem jak już osłona jest pęknięta to na 100% masz już tam wodę i drobiny piachu. Szkoda roboty, kup nowy przegub i go załóż. Wydatek niewielki a robota ta sama.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Za późno,bo osłonę już mam i jutro podmieniam. Może i masz rację, ale nie odpuszczę sobie próby

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jeśli masz jtd to wewnętrzne są krzyżakowe warto je tez rozebrać i przesmarować, szczególnie te pręciki.. o wiele ciszej bedzie chodził napęd..

    Przeguby krzyżakowe są bardzo mocne ale ważne jest aby chodziły w świezym smarze..

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał demmonn Zobacz post
    Witam, jestem po wymianie przegubu wewnętrznego i wymianie osłony przegubu zewnętrznego. Mimo, że osłona była tylko pęknięta i smar się nie wydostał, wypiąłem przegub, rozłożyłem, umyłem, nowy smar, nowa osłona i po ok 1500 km zaczął terkotać przy skręcie. Moim zdaniem jak już osłona jest pęknięta to na 100% masz już tam wodę i drobiny piachu. Szkoda roboty, kup nowy przegub i go załóż. Wydatek niewielki a robota ta sama.

    Pozdrawiam.
    Ojej
    To ja jestem własnie po wymianie zewnętrznego i na wszelki wypadek wewnętrznego przegubu i co? teraz mi terkocze przy skręcie w prawo (wymiana była z lewej strony) i co teraz? Wszystko znowu trzeba ściągać i czyścić?

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana osłony przegubu.
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 07:21
  2. Wymiana osłony przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez Alex1888 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 14:00
  3. wymiana osłony przegubu zew.
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 11:22
  4. Wymiana osłony przegubu....???
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:16
  5. Wymiana osłony przegubu w jtd
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory