Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Temat: zakup alfy 166

  1. #11
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colin
    nie mówie, że jest turbo gorsza, wymaga tylko wiekszej kultury od właściciela, typu czas na ostygnięcie turbiny itp

    2.5 raczej odpada, bo niby co za nim przemawia?

    spalanie i wrazenia deczko mniejsze DD
    Tu się nie do końca zgodzę :mrgreen: spalanie jeśli jest mniejsz to chyba niezauważalnie (porównuję z 3.0 kolegi), a co do wrażeń... to są trochę inne. 2.5 kręci się trochę żwawiej i wyżej, 3.0 jest jakby spokojniejsze. Oczywiście osiągi i wyposażenie przemawiają na korzyść 3.0. W 2.5 nie ma wielu ciekawych elementów wyposażenia jak ESP czy TC... Ale jeden i drugi to silniki godne polecenia.

  2. #12
    TomekT
    Gość

    Domyślnie Re: zakup alfy 166

    Cytat Napisał pawel2233
    witam
    Noszę sie z zamiarem zakupu alfy 166 rocznik 99 lub 2000 z silnikiem v6
    mam w związku z tym pytanie który wybrac? Który jest mniej awaryjny? Na co zwrócic uwage przy zakupie? Co jest słabym punktem samochodu? jakie sa orientacyjne ceny czesci eksploatacyjnych? co wymieniac po zakupie?
    Z góry dziekuje za odpowiedz
    Pozdrawiam
    Słabe punkty = drogie DD
    - zawieszenie - pomimo wielu zamiennikow, jesli kupisz 166 w której na dzień dobry bedziesz musial robic zawiechę to pare tysi moze pojść. Z doświadczenia wiem, że mało kto potrafi dobrze ocenić stan zawieszenia w 166... Przy zakupie sprawdź koniecznie czy nie ma luzów na maglownicy. Nie wiem czy jest jakaś górna granica kosztów naprawy zawiechy.
    - układ chłodzenia - chłodnice ulegają z wiekiem biodegradacji, ot takie ekologiczne podejście Alfy. Dodatkowo w starszych 166, które dawno nie miały wymienianego kpl rozrządu, pompa wody może mieć pokiereszowane plastykowe łopatki (obecnie montuje się metalowe - koszt pompy 250 zł)
    - rozrząd - długi pasek i dość wysoki koszt wymiany. Kpl części to min 500 zł. Drugie tyle za kpl części do napędu urządzeń dodatkowych + oczywiście wspomniana pompa wody (że o 11 litrach płynu chłodzącego nie wpomnę
    - klimatyzacja - zdarzają się awarie wiatraczka nawiewu - koszt 500 zł + wymiana
    - elektryka - generalnie zawsze coś musi nie działać, a to któraś lampka uparcie nie chce świecić, a to ogrzewanie fotela nie działa - często samo się naprawia (Alfa żyje własnym życiem)
    - centralny zamek - częste awarie siłowników - albo wymiana zamka 250 zł od sztuki albo próba naprawienia mikrostyków po rozebraniu zamka (teoretycznie nierozbieralny :mrgreen: )
    - problemy z elektrycznymi szybami - czysto mechaniczne - wypadające uszczelki z prowadnic szyb w drzwiach
    - układ wydechowy - przy około 150 tys km często okazuje się że tylny tłumik już przydało by sie wymienić a następnie przechodzi się zawał po tym jak zobaczy się ile kosztuje - paradoksalnie "sportowe", dedykowane tłumiki wychodzą taniej niż oryginał, zamienników generalnie prawie nie ma
    - same silniki wolnossące nie sprawiają kłopotów jeśli regularnie wymieniano olej i filtry
    - generalnie ceny wszystkiego do 166 są wyższe, od klocków (bo zaciski brembo jak w lancerze evo) po różne duperele jak napinacze rozrządu czy elementy zawieszenie, ale dużo jest nasprowadzanych dawców z wysp, poza tym część części jest zunifikowana z fiatem (jak kupowałem mechanizm wybierania biegów - plastikowe cuś przy dźwigni to sprzedawca prawie padł ze śmiechu jak zobaczył że w 166 jest takie sam jak w SC ). Wszystkiego do 166 wchodzi więcej, płynu chłodzącego (11 l), oleju 6 l itp.

    Tak więc podlicz sobie czy będzie cię stać na dzień dobry wrzucić z 5 tysi na ew naprawy. Cuda się zdarzają (kolega tak kupił swoją 166 3.0) i czasem nic nie trzeba robić, tylko wsiadać i jeździć, ale to są wyjątki. 166 to piękne auto i pomimo wielu przejść nie oddał bym jej za nic, pomimo że wiem że wiele będzie mnie jeszcze kosztować. Jeśli kupować to auto zadbane i maksymalnie wyposażone żeby poźniej nie żałować.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Italiano
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    103

    Domyślnie

    czyli wymiana rozrzadu czesci robocizna w ASO to ponad 1000zł? czy warto wymieniac poza ASO w jakis serwisach typu CARMAN?

  4. #14
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    kolegoTomekTjak do innych marek tej klasy samochodow a niektore nawet znacznie tansze, malo tego niektore podespoly pasuja od VW np osłona przegobo, sam przegob...
    sam rozrzad np w audi 2.5tdi jest drozszy, a pompe wody wymienia sie w kazdym praktycznie co 160tys km..
    Jedyny problem jaki mialem w alfie to brak zamiennikow tłumika, oryginaly masakra strasznie droge a zamiennikow jak wspomiales brak
    jezeli znajdziesz dobrego mechanika ktory w swym warszatacie posiada wciskarke hydrauliczno to tuleje w wachaczach sa wymienne i koszt jednej tuleji w serwisie fiata 50 zl

  5. #15
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Italiano
    czyli wymiana rozrzadu czesci robocizna w ASO to ponad 1000zł? czy warto wymieniac poza ASO w jakis serwisach typu CARMAN?
    hehe...
    te ceny to ceny za jakie można kupić dobrej jakości części... robocizna to drugie tyle...
    Mnie rozrząd z pompą, klp napędu urządzeń dodatkowych, na Arkuszowej w Wawie - nieautoryzowany warsztat, ale specjalizacja tylko w AR) kosztował 2000
    - 450 robocizna,
    - 650 kpl napędu urządzeń pomocniczych (kupował warsztat),
    - 560 kpl rozrządu - napinacz Ruville, 2 rolki prowadzące SKF. pasek Gates,
    - 250 zł pompa Magneti Marelli z metalowymi łopatkami,
    - 4 litry płynu na dolewkę po wymianie pompy (gdzieś z 50 zł za Paraflu))
    Nie chcę wiedzieć ile kosztowała by wymiana w ASO. Sama pompa wody kosztuje w ASO 600 zł. Serwisy CARMAN czy inne typu mydło i powidło omijaj z daleka. Nie będą wiedzieli jak się zabrać do tego silnika V6 a tym bardziej jak zrobić w nim rozrząd. To samo jest z zawieszeniem. 166 nie da się naprawiać u kowala. Zdarzają się wsród mechaników pasjonaci którzy poradzą sobie z tą włoska myślą techniczną ale to wyjątki.

  6. #16
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolis
    kolegoTomekTjak do innych marek tej klasy samochodow a niektore nawet znacznie tansze, malo tego niektore podespoly pasuja od VW np osłona przegobo, sam przegob...
    sam rozrzad np w audi 2.5tdi jest drozszy, a pompe wody wymienia sie w kazdym praktycznie co 160tys km..
    Jedyny problem jaki mialem w alfie to brak zamiennikow tłumika, oryginaly masakra strasznie droge a zamiennikow jak wspomiales brak
    jezeli znajdziesz dobrego mechanika ktory w swym warszatacie posiada wciskarke hydrauliczno to tuleje w wachaczach sa wymienne i koszt jednej tuleji w serwisie fiata 50 zl
    Wszystko prawda, tylko czemu za każdym razem przy przeglądzie dostaję rachunek na 1/10 wartości samochodu 8))) Po prostu 166 którą jeżdżę ma już parę latek i takich jest w chwili obecnej najwięcej na ulicach. Wszystko z czasem się zużywa i wymaga wymiany. Niektóre części są faktycznie tanie, nawet oryginały, ale jak się pozbiera wszystko do kupy to wychodzi niezła kwota. Zawsze się śmieję że do 166 części mają 2 ceny, albo 300 zł albo 3000

  7. #17
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    ja mam identyczna 166 2.5 z 99r,
    powiedz mi czemu jezdzisz do serwisu na przeglady...?
    wiekszosc rzeczy mozna wymienic samemu a jak nie potrafisz to lepiej jechac do zaufanego mechanika i zrobi Ci sporo taniej niz w serwisie ?
    jezeli jestes z warszawy to znam z tego miasta niezłą złotą rączkę

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Italiano
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekT
    Cytat Napisał Italiano
    czyli wymiana rozrzadu czesci robocizna w ASO to ponad 1000zł? czy warto wymieniac poza ASO w jakis serwisach typu CARMAN?
    hehe...
    te ceny to ceny za jakie można kupić dobrej jakości części... robocizna to drugie tyle...
    Mnie rozrząd z pompą, klp napędu urządzeń dodatkowych, na Arkuszowej w Wawie - nieautoryzowany warsztat, ale specjalizacja tylko w AR) kosztował 2000
    - 450 robocizna,
    - 650 kpl napędu urządzeń pomocniczych (kupował warsztat),
    - 560 kpl rozrządu - napinacz Ruville, 2 rolki prowadzące SKF. pasek Gates,
    - 250 zł pompa Magneti Marelli z metalowymi łopatkami,
    - 4 litry płynu na dolewkę po wymianie pompy (gdzieś z 50 zł za Paraflu))
    Nie chcę wiedzieć ile kosztowała by wymiana w ASO. Sama pompa wody kosztuje w ASO 600 zł. Serwisy CARMAN czy inne typu mydło i powidło omijaj z daleka. Nie będą wiedzieli jak się zabrać do tego silnika V6 a tym bardziej jak zrobić w nim rozrząd. To samo jest z zawieszeniem. 166 nie da się naprawiać u kowala. Zdarzają się wsród mechaników pasjonaci którzy poradzą sobie z tą włoska myślą techniczną ale to wyjątki.
    ja musze wymienic rozrzad ale w JTD co tam bedzie trzeba kupic z czesci? nie liczac roboty

  9. #19
    Piotr34
    Gość

    Domyślnie

    Colin
    a czemu tak deklasujesz 2.5 V6???
    autko mozna powiedziecniczym nie odbiega od 3.0...troche mocy mniej...
    ja uwazam ze wlasnie 2.5 jest dobrym silnikiem ale trzeba dbac o niego...z reszta tak jak i o wszystkie inne...jezdze taka Bella i z motorem nie mam zadnych,zadnych problemow...jestem bardzo zadowolony...i wlasnie ten motor polecam...
    teraz zrobilem 660 km i spalil mi srednio 10 l na 100 km....i nie ciagnalem sie wcale...5,5h i bylem w domu...predkosci rozne...bywalo nawet 230 na budziku...

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    a wyposazenie ,napiscie cos o tym ./tez szukam 166 v6/

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory