Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Temat: zakup alfy 166

  1. #21
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr34
    Colin
    a czemu tak deklasujesz 2.5 V6???
    Myślę, że źle to odbierasz... 2.5 jest tak samo genialnym silnikiem jak 3.0 czy 3.2, a skoro cena samochodu nie będzie zależała od pojemności i różnice w spalaniu są minimalne, to chyba lepiej jednak jest mieć te 30 koni więcej .
    Tak na marginesie, to u mnie spalanie autostradowe na odcinku ponad 1000 km przy "ciężkim" bucie wyniosło 10.3L. Trasa np. Kraków - Stary Sącz to przy prędkości średniej ok. 70km/h jakieś 9.2L (zaliczając po drodze kilkuminutowy korek).

    Podstawowa sprawa to kupić egzemplarz, w którym ABSOLUTNIE wszystko działa i od razu nastawić się na wymianę rozrządu (żadne zapewnienia poprzedniego właściciela!) i w późniejszym czasie niestety remont zawieszenia. Sprawdzić stan chłodnicy i wydechu i targować z ceny (chłodnice można wyrwać na niemieckim e-bay'u za całkiem rozsądne pieniądze), a kompletny wydech zrobić za jakieś 500PLN.

    Jak ktoś lubi muzę z CD to musi być zmieniarka fabryczna, bo inaczej będzie dramat...
    I jeszcze takie moje spostrzeżenie, wytarty i spękany podłokietnik oraz wytarta skórzana kierownica sugerują przebieg około 200000km lub więcej.

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Italiano
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    103

    Domyślnie

    panowie tak schodzac troszke z tematu niedawno kupiłem 166 JTD i kazdy mi mowi zmien rozrzad w alfach paski pekaja itd. czy to prawda ze alfy sa podatne na pekanie paskow rozrzadu?

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Ja znam przypadek że w 166 2.0 TS pasek strzelił po 20km od założenia ;//
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Italiano
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    103

    Domyślnie

    to tez chyba zalezy kto go zakładał

  5. #25
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolis
    ja mam identyczna 166 2.5 z 99r,
    powiedz mi czemu jezdzisz do serwisu na przeglady...?
    wiekszosc rzeczy mozna wymienic samemu a jak nie potrafisz to lepiej jechac do zaufanego mechanika i zrobi Ci sporo taniej niz w serwisie ?
    jezeli jestes z warszawy to znam z tego miasta niezłą złotą rączkę
    Z niektórymi rzeczami tylko jeżdżę. W ASO bella była w zasadzie raz po zakupie, a tak to do znajomego który jest mechanikiem z zamiłowania. Niestety z racji tego, że nie posiada on niektórych narzędzi a także, że na niektóre rzeczy wolę mieć pisemną gwarancję od czasu do czasu z grubszą robotą jadę do warsztatu specjalizujacego się w alfach. Część rzeczy da się samemu zrobić, o ile ma się garaż lub jest ciepło. Ale namiar na mechaniora możesz dać, zawsze się przyda

  6. #26
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    a wyposazenie ,napiscie cos o tym ./tez szukam 166 v6/
    Z wyposażeniem w 166 to jest bardzo różnie. Generalnie trend wygląda tak, że im młodsze auto tym więcej wyposażenia było na pokładzie w standardzie. W 98 roku nawet wersje Super nie miały np Navi w std, ale ESP już na przyklad tak, czego brakuje w 2.5 z manualną skrzynią z tego rocznika.
    Z ciekawszych pozycji wyposażenia:
    - ABS z EBD (EBD pojawia się w nowszych - chyba od 2000 roku)
    - ESP (często łącznie z TCS) póżniej zastąpnione VDC - generalnie stabilizacja toru jazdy i zapobieganie buksowaniu kół przy ruszaniu
    - STR - "sportowe" - bardziej czułe ustawienie pedału gazu - std w manualnych wersjach V6, w innych nie występuje
    - kurtynowe poduszki boczne (w nowszych modelach - znów chyba od 2000) i std 4 poduchy
    - Navi
    - Telefon (wbudowany, występuję też jakiś zestaw przygotowawczy do podłączenia własnego)
    - DSP z 10 głośnikami
    - Zmieniarka (jak nie ma to nie ma co płakać - można sobie kupić Loudlinka z mp3 - co dziwniejsze trafiają się autka z DSP a bez zmieniarki, DSP było wtedy zamawiane jako opcja)
    - Elektrycznie sterowane i podgrzewane fotele (w nowszych dodatkowo z pamięcią 3 ustawień)
    - Elektrycznie sterowane / podgrzewane i ewentualnie składane lusterka (składanie jest opcjonalne, przydatne średnio ale fajnie wygląda )
    - Elektrochromatyczne lusterko wsteczne
    - Czujnik deszczu
    - Xenony i spryskiwacze reflektorów
    - Tempomat
    - Roleta tylna
    - Ogrzewana przednia szyba (tylko obszar wycieraczek)
    - Fabryczny alarm (łatwo poznać po diodzie na środku deski, czujnikach pojemnościowych przed lampką oświetlenia przedniego i syrence w bagażniku obok bezpieczników)
    - Elektryczny szyberdach
    - Skórzana tapicerka Momo (wyszywane logo AR na fotelach wymagało dopłaty), w std welur, też fajny (osobiście teraz kupil bym wersję z beżowym środkiem w skórce lub welurze)
    - Skórzana lub drewniana kierownica (były też wersje plastik fantastic) oraz odpowiednio srebrne lub drewnopodobne wykończenie konsoli środkowej
    - 6 biegowa skrzynia (w pierwszych latach w 2.0, 2.5 i chyba którymś jeszcze były skrzynie 5 biegowe) lub automat
    - pierdółki w stylu otwieranie zamków przyciskiem ze środkowej konsoli czy klapy bagażnika z pilota pojawiały się w nowszych modelach.

    Konfiguracje wyposażenia zależą od rocznika / wersji silnikowej / wyposażeniowej i rynku na które samochód był przeznaczony. Ciężko też mówić o std wyposażeniu, bo za wiele Alf 166 się nie sprzedawało i często były doposażane na zamówienie jak już sie ktoś zdecydował (ceny za te dodatki były na prawdę chore). Osobiście radzę Ci szukać samochodu jak najlepiej wyposażonego (oczywiście w doskonałym stanie technicznym ), bo później będziesz czuł niedosyt, wywalał kupę kasy i polował na allegro czy ebayu na jakieś pierdółki, które mogłeś mieć za parę stów więcej przy zakupie.

    Tutaj masz wyposażenie niektórych roczników na brytyjski rynek

  7. #27
    seb22
    Gość

    Domyślnie

    no ja dodam ze rzeczywiscie trzeba miec wypchany portello przez monetke zwłaszcza jak auto kupione w niezbyt dobrej kondycji, ale problem jak dla mnie raczej w tym ze nie moge znalezc goscia, mechanika lub zakładu do ktorego wstawiam auto daje kartke z lista rzeczy do zrobienia i wyjezdzam po 2-3 dniach zadowolony, 3 słownie trzech panów podchodziło do tematu stukającego czegos z prawej strony pod podłogą, 1-szy zalecił wymiane dolnego wachacza ( miał racje do 20 go kilometra po naprawie zaow stukało) 2-gi zalecił koncowke drazka kierowniczego i łącznika stabilizatora ( podobnie jak poprzednio przez 20km ciasza spokój potem q-rwy, c-je it) 3-ci stwierdził - wachacz górny ( tu gorzej bo po 3km stukało) chce zapłacic uczciwemu mechaniorowi za naprewe tego czegos ale nie ma nikogo przynajmniej ja nie zanam kto wie co jest grane
    prosba do forumowiczów dajcie jakis namiar wszystko jedno gdzie podjade jak bedzie trzeba, jestem teraz w kraju i nie wracam za tego nie zrobie

  8. #28
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb22
    ... chce zapłacic uczciwemu mechaniorowi za naprewe tego czegos ale nie ma nikogo przynajmniej ja nie zanam kto wie co jest grane
    prosba do forumowiczów dajcie jakis namiar wszystko jedno gdzie podjade jak bedzie trzeba, jestem teraz w kraju i nie wracam za tego nie zrobie
    No ja też bym tak chciał :mrgreen: Prawda jest taka, że żeby mi za bardzo portfela nie zdrenowało to sam sobie diagnozuję usterkę (oczywiście na ile dam radę) i jak jadę do mechanika / zakładu to tylko po to żeby zlecić wymianę konkretnej części, którą zresztą staram się również sam kupić gdzie indziej. Przednią zawiechę u mnie oglądało 4 gości. Żaden nie stwierdził usterki w 100%, dopiero 5 potwierdził co podejrzewałem (wcale go o to nie prosiłem, przejrzeli samochód przy okazji wymiany rozrządu):
    - przegląd rejestracyjny - zawiecha w 100% sprawna, zero luzów
    - przegląd w ASO, podobno najlepszym w Polsce (na pewno najstarszym), przód sprawny
    - warsztat zajmujący się zawieszeniami, właściciel były rajdowiec - 1 wizyta "koło Panu odpadnie zaraz, a tak w ogóle to Pan przyjechał Alfą", 2 wizyta "koło może Panu nie odpadnie, ale luz jest..." - tu trafił... no prawie dobrze -"My tego Panu nie zrobimy bo przyjechał Pan Alfa, bo trzeba maglownicę wymienić i w ogóle z 5 tysięcy to będzie kosztować a my się boimy dotykać ..."(bo trzeba się narobić...)"..., a najlepiej to niech Pan trochę jeszcze pojeździ i sprzeda...")
    - kolejny warsztat zajmujący się zawieszeniami, wymiana sworzni wachaczy, 500 zł z robocizną za obie strony - trafione poprawnie, choć nie wszystkie usterki wykryli.
    Co było uszkodzone - wspomniane sworznie wachaczy miały lekki luz, po wymianie się poprawiło, do wymiany zostaje jeszcze tylko wspomniana maglownica - ma lekki luz (prawdopodobnie pamiątka po poprzednim właścicielu który miał spotkanie 3 stopnia z krawężnikiem).
    Dopiero 5 warszat, przy okazji, zauważył sam z siebie, że coś jest nie tak z przednim zawieszeniem, że maglownica ma lekki luz i jest prawdopodobnie do wymiany.
    Nawet, żeby każda wizyta kosztowała 50 zł, to już mamy 250 zł, w zasadzie za samo stwierdzenie usterki. Normalnie szlag człowieka trafia w takich chwilach.

  9. #29
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    jeżeli jest ktoś z klubowiczów zainteresowany, to sprzedaję alfę za 33 tyś. do zrobienia pozostało zawieszenie i simering na wale (wyciek miedzy skrzynią a silnikiem)

  10. #30
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    Colin, bez urazy 98 rok za 33 tys ? :-)

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory