Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Demontaż i odnowienie słupków drzwiowych

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie Demontaż i odnowienie słupków drzwiowych

    Witam,

    w mojej 166 fatalnie prezentują się słupki drzwiowe. Są chyba aluminiowe, malowane na czarny mat. Farba odchodzi, porobiły się bąble i ogólnie wygląda to słabo.
    Słupki wyglądają jakby można je było zdemontować z drzwi, ale przymierzałem się i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
    Myślę żeby je zdjąć, oczyścić i pomalować jakimś sprayem typu 5w1, czarny mat.
    Czyli zasadniczo 2 pytania:
    1. Jak toto zdemontować?
    2. Co sądzicie o malowaniu? A może folię przykleić?

    --
    Yoozef

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Tez sie głowie od jakiegos czasu jak to zdemontować, co prawda u mnie jeszcze są ok ale myslę przyszłościowo
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    ha a ja to drodzy koledzy zrobiłem , nie dalej jak tydzien temu wygląda rewalacyjnie wyczysciłem do gołego aluminium umyłem i nakleilem folie 3m karbon , efekt poprostu niebo a ziemia ze 3 dni chodziłem dumny z siebie a demontaz jest banalny zajęło mi to ok 3h ale oklejalem jeszcze panele przy lusterkach i te na tylnych drzwiach nad klamkami , zeby wszystko miało jakis kontrast. ale do zeczy powiem Wam jak to zrobic

    1. opuszczamy szybe w dół
    2. uszczelke poziomą podnosimy do góry
    3 uszczelke przy własnie tym felernym słupku ciągniemy do siebie najlepiej zacząc od górnego rogu ( uwazac zeby nie przerwac )i tak do samego dołu az nam cała wyjdzie
    4. uszczelke tą wewnętrzną na słupku poprostu sciągamy do siebie i zchodzi bez problemów 5. we wnęce od strony szyby po zdemontowaniu tej pierwszej uszczelki zobaczymy 3 sróby
    na krzyżaka odkręcamy je i słupek mamy zdemontowany bez zadnych poroblemów oklejamy i montujemy



    teraz trudniejsza sprawa tył wszystko tak jak z przodu ale jak wiadomo , szyba tylna nie opuszcza się do konca i będziemy mieli dostęp do dwóch srób a jest 3. ale nie martwcie się jest dwa sposoby albo demontaz szyby (mi by się nie chciało )
    drugi sposób którego ja uzyłem to taki: odkręcamy te dwie sróby które widac przesówamy słupek delikatnie na bok aby zszedł ze słupka druga osoba odciąga szybe tak zeby było jak najwięcej miejsca a my łapiemy za słupek i ruszamy nim przód tył prawo lewo i ciągniemy do siebie tak aby z konstrukcji drzwi wyskoczył biały kapsel do którego przykręcona jest ta trzecia sróba ( mi to zajęło dosłownie 15 sekund nic się nie uszkodziło boczek jest bardzo wytrzymały a zeby go pozniej zamontowac pozbywamy się trzeciej sróby bez niej trzyma sie tak samo i zadna siła nie jest go w stanie ruszyc montujemy wszystko i gitara


    panele lusterek banał ciągniemy w góre i schodzą z zatrzasków 10 sekund roboty



    tylne zaslepki


    1 sciągamy uszczelke obok nich poprostu do siebie i schodzi
    2 odkręcamy dwie sróby na krzyzaka
    3 od wewnętrznej strony drzwi wyjmujemy korek gumowy na wysokosci tej zaslepki
    4 odkręcamy sróbe która jest pod gumową zaslepką
    5 maskownica odpada



    i to by było na tyle

    co do foli polecam tą http://allegro.pl/3m-carbon-folia-te...220506899.html

    mi na to wszystko starczył kawałek 30x100 tylko zdemontujcie wszystko na raz i tak odrysujcie zeby Wam na wszystko starczyło nie zapomnijcie tez zrobic zakładek to wszystko pózniej fajnie chowa się pod uszczelkami i wygląda kapitalnie

    a folia kleji się rewelacyjnie wystarczy suszarka i ciągnie się jak guma zero pęcherzy itp poprostu bomba


    mysle ze cos Wam pomogłem w temacie pozdro hej
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156 Zobacz post
    wygląda rewalacyjnie
    Pięknie dziękuję, przetestuję wkrótce, porady na pewno się przydadzą. A masz może jakieś fotki jak to wyszło? Ciekawi mnie jak w 166 ten karbon podchodzi bo w tym autku ciężko cokolwiek poprawić optycznie, ale te słupki czarne to tak trochę smutno w oryginale wyglądają .

    --
    Yoozef

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    postaram się zrobic zdjęcia na dniach to dodam jak dla mnie wygląda bardzo ładnie bynajmniej mi się podoba w dziale zrób to sam kolega z forum opisał to na przykładzie 156 i okleil tą samą folią co ja i to wlasnie on mnie zainspirował w zeczywistosci ta folia wygląda duzo ładniej niz na zdjęciu i ma chropowatą fakturę
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  6. #6
    WUJ LEDI
    Gość

    Domyślnie

    To i może ja się skuszę

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Fotki będą bardzo wskazane. Trochę mnie zasmuciło to "wyrywanie" ale mnie też już denerwują te wyblakłe słupki. Zdecydowanie ruszę ten temat ale już raczej na wiosnę.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Stavanger (pochodzenie Słupsk)
    Auto
    75 2.0IE 166 2.4JTD Giulietta 2.0 159 2.0
    Postów
    51

    Domyślnie

    Takie oklejone lusterko wygląda Ok, może być niezły pomysł do renowacji porysowanych plastikowych elementów wnętrza ale co z letnimi postojami w słońcu?
    W opisie jest że folię łatwo zdejmuje się przy użyciu ciepła - czy wygrzana w słońcu do 50 stopni nie spłynie?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    łatwo to nie znaczy ze spynie
    mysle ze słonce tego nie ruszy karcher tez mu nie da rady
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja spróbuję jeszcze w tym sezonie bo straszne bąble już mam na słupkach i pod naporem karchera farba złazi . Waham się tylko między tą folią karbonopodobną a zwykłym czarnym matem.
    Wczoraj odebrałem autko od lakiernika, robiłem kosmetykę (zderzak, obcierki na błotnikach) i progi, bo je bardzo zeżarło. No i teraz lakier wygląda jak z salonu, a te słupki straszą .

    --
    Yoozef

Podobne wątki

  1. Osłony przednich słupków
    Utworzone przez bazookie w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 11:54
  2. Bąble na słupkach drzwiowych
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 12:52
  3. Demontaż progów i słupków wewnętrznych?
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 19:50
  4. demontaż przednich słupków
    Utworzone przez Mateusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2007, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory